Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalás ellen...

Lelkiismeret furdalás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 1 éve vagyok együtt a barátommal.Minden rendben van velünk,még egyszer se veszekedtünk:) A baj csak annyi,hogy anyagi szempontból nem egy szinten állunk.Ő törzsgyökeres pesti,én vidéki vagyok.Alföldön lakok.Saját vállalkozása van,amivel igencsak sok a bevétele.Komolyan mondom neki csak megszületni volt nehéz,az egész családja nagyon tehetős.Egyik barátnőmhöz mentem fel Pestre és elmentünk buliba.Ott ismerkedtünk meg.Később derült csak ki számomra,hogy társtulajdonosa a szórakozóhelynek.Neki nagyon tetszett,hogy én semmit nem tudtam erről és mégis nyitott voltam felé,vagyis,hogy nem a pénze miatt.Mivel fősulira járok itthon,csak péntektől-vasárnapig vagyok vele.Mi normális házba lakunk,lovaink vannak,bátyám fogathajtó.Szóval én hozzá vagyok szokva,hogyha kell udvart söprök,havat lapátolok,lovat csutakolok,,ha kell szénát hordok,ilyenek.Tudok varrni,sütni-főzni.Ha felmegyek hozzá,sose jövök ki 10.000 forintnál kevesebből.Ami havi szinten 40.000,plusz a bérlet a fősulihoz...Mi nem úgy vagyunk,hogy gondolok egyet és kiugrok Londonba,mint ahogy ő és a barátai.Ha elmegyünk étterembe,ő fizet.Nooka órája van,ami 100.000forintnál kezdődik...kitalálták,hogy menjünk ki sielni Franciaországba a barátokkal.Az ő barátaival.8személyes kisbusszal mentünk,fizette nekem az utat.A barátai is ilyenek..Franciaországba apartmanba laktunk,és ott kandalló volt.Itthon nekünk is kandallónk van,szóval tudom,hogy kell begyújtani,kisalakolni.Én mutattam meg nekik,hogy kell baltával fát vágni...annyira megtetszett nekik,hogy a környékről az összes fát összegyűjtötték és 1 napig azzal "játszottak".Beszéltem erről az anyukájával is,hogy nem szeretném ha azt hinnék,hogy én csak a pénzre megyek,mert nem így van.Az anyukája mondta,hogy ő ezt tudja,mert látja rajtam és nem is olyannak ismert meg.De nekem egyre jobban lelkiismeret furdalásom van,hogy ő 'tart' el.Dolgozni egyelőre nem tudok elmenni,hisz reggeltől késő délutánig suliba vagyok,aztán buszozok haza.Volt,hogy beakartam állni a pult mögé a szórakozóhelyükön,hogy segítek,de nem engedik,mert hogy néz az ki?!...

Volt már valaki ilyen helyzetbe?Mit tennétek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L


2011. jan. 30. 15:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm Nektek!

Igazatok van,nem fogok ezen agyalni.

Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek az élet minden területére!:)

2011. jan. 30. 19:14
 12/14 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, és nincs ilyen jó anyagi helyzetben, mint én és családom. De én imádom ! Tudom, hogy nem a pénzemért van velem, nem is tudta eleinte a helyzetet. Most megtudta, és nem akar többé velem lenni. Miért ? Miért nem lehet egy egyszerü, dolgos, helyes lány az én barátnőm, aki úgy szeretne, mint én Őt ?

....

Mit szólsz?

2011. jan. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem örülj neki hogy ilyen fiúd van 19 éves létedre aki törődik veled. bejárhatod vele a világot, szeret téged...mi a probléma? a pénz nem fontos, csak a szerelem. Pénz mindenhez kell, mára már minden méregdrága, igaz hogy a pestiek nem ismerik a rotációs kapát ha munkáról van szó, dehát ez van. Nyilvánvalóan rendesek veled ha ilyen szép dolgokat írtál róluk, nem vitatom. Azt javaslom ne legyen bűntudatod, gondolom a fiúd nem 22, majd lesz neked is munkád.
2011. jan. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is!


00:06! Hát nem egyszerű a helyzeted...sajnálom.Próbálj vele olyan helyekre menni,ahova nem kell pénz.Vidd el sétálni,tópartra,kutya sétáltatás,menj elé a sulihoz,dvdzetek.Más oka is van,hogy nem akar veled lenni,vagy csak az,hogy megtudta,hogy Ti jobban álltok?

Mutasd meg Neki ezt a kérdésemet és a rá kapott válaszokat,hátha megváltozik a gondolkodásmódja.Adj Neki egy kis időd,mikor megtudtam,hogy a barátom társtulajdonos,bizony dobtam egy hátast.

Szívesen olvasom,hogy alakultok:)

2011. jan. 31. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!