Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy magyarázzam...

Szerintetek hogy magyarázzam meg ezt egy 5 éves kislánynak? Vagy miképp lehetne ezt jobb irányba befolyásolni?

Figyelt kérdés

Az unokahúgomról van szó. Az a helyzet, hogy szereti, mikor kiszolgáltatott helyzetben van, verik, stb. Igazából folyton olyan játékokat akar játszani, ahol őt elrabolják, és kínozzák mindenféle módon. És ez sajnos semmi jóra nem vezet. Ma például poénból megpaskoltam a fenekét, hogy na akkor indulás nagylány, erre megszólal, hogy még, verjem el... Na hát én ijedtemben, meg zavaromban sajnos beszóltam, hogy nem szabad, mert az beteges. Persze nem értette, de sikerült elterelnem a témát. Tudom, hogy hiba volt részemről a paskolás, hisz tudom, hogy mazochista hajlama van, de ez ilyen reflex-szerű ártatlan cselekedet volt részemről, eszembe nem jutott, hogy ezt váltja ki.

Igazság szerint azért aggódom érte nagyon, mert sajnos nálam is 3 évesen kezdődtek a furcsa gondolatok, hogy de jó lenne ha vernének itthon, eltörne a kezem, vagy ilyesmi. Vonzott minden, ami a fájdalommal kapcsolatos. És masztiztam is a gondolatra. Persze akkor még nem tudtam, hogy ez mi, csak azt tudtam, hogy jó érzés. És sajnos ő is, mikor valakivel ilyen megkötözős, kínzós játékot játszik, gyakran odakap a puncihoz, és megsimizi :S Sajnos teljes mértékben magamat látom benne. Én azóta felnőttem, de ezt a fajta "abberáltságot" nem nőttem ki. Most is SM-kapcsolatban élek. Valamilyen szinten elfogadtam, hogy ilyen vagyok. Próbáltam normális kapcsolatot, de egyszerűen nem tudott kielégíteni. Mindig hiányzott valami. És nem akarom, hogy neki is így kelljen élnie. Van egy örök nagy titkom, ami borzalmas teher számomra. Nem akarom ezt neki. Ráadásul én mindig is tudatos voltam, éreztem a lelkem mélyén, hogy ez nem jó, és ezért nem mutattam ki az itthoniak felé, hogy ez érdekel. Ő viszont nagyon kis naiv ilyen téren, és szerintem felnőttként is az lesz. Már csak ezért is féltem, mert nem akarom, hogy ilyen naivan bekerüljön ebbe a világba.

Kérlek segítsetek, hogy mit tegyek. Igazából a szüleivel nem beszélhetek, mert ők eddig se foglalkoztak a dologgal, és tudom, hogy csak elintéznék egy legyintéssel, hogy hát csak ilyen játékok érdeklik, és teljesen nyíltan nem mondhatom meg nekik, hogy honnan tudom, hogy ebből baj lesz. De sajnos ez nem csak játék, és felnőtt korában ez csak rosszabb lesz.

Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit csináljak, hogy beszéljem meg vele, vagy ilyesmi. Mikor olyat akar játszani, akkor én már próbálom kerülni a dolgot, hogy legalább velem ne játsszon ilyet, de hiába, ha a többi családtagtól megkapja a "kielégülést".

Kimondhatatlanul hálás lennék, ha segítenétek, mert nagyon kétségbe vagyok esve.

És persze megköszönném, ha nem akadnátok le ott, hogy én milyen egy aberált perverz vagyok, mert tudom magamtól is.


2011. jan. 30. 20:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Megelőzvén az esetleges félreértéseket: sose emeltek se rá, sem pedig rám kezet itthon, így kérlek mellőzzétek a "na ez lesz a gyermekbántalmazásból" kezdetű szövegeket!
2011. jan. 30. 20:38
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Talán az ő szintjén kellene megbeszélni ezt vele, hogy ez rossz dolog, mert ez egy olyan dolog ami nem mindennapi. próbáld meg elriasztani attól, hogy ezt tegye.
2011. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg szerintem mindenkiben van egy minimális perverzió, senki sem tiszta. Csak a mindennapi ember ezt elfolytja.
2011. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És hogy tudnám elriasztani? Sajnos szangvinikus, tehát sose gondolkodik el komolyabban a dolgokon.
2011. jan. 30. 20:46
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

én meg 4 éves koromban csavarhúzóval szurkáltam a hasam és azt játszottam hogy a plüssmacim meg akar ölni. folyton fantáziáltam arról hogy milyen lenen ha fürdéshkor megfulladnék stb.. évekig ment ez, aztán kinőttem.. senki sem beszélt erről velem

szerintem kicsit túlliheged

2011. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túllihegem, de értsétek meg, hogy nálam is így kezdődött! Sőt, talán nem ilyen durván :S Ezért féltem...
2011. jan. 30. 20:53
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Ne vettitsd ki a te próblémáidat másra pláne ne egy gyerekre.
2011. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne keltsd benne azt a benyomást, hogy ő valami rossz bűnös dolgot tesz. Én csak simán masztiztam, már kislányként is. És sose felejtem el, hogy úgy próbáltak lenevelni róla, hogy azt mondták ezt nem szabad és rossz dolog és ne csináljam. Persze annál jobban érdekelt és annál inkább csináltam, csak úgy hogy kényszeresen figyeltem, hogy nehogy észrevegyenek. szabályosan üldözési mániám lett tőle. aztán később ez megszűnt, de sztem a mai napig sokszor többször csinálom mint az átlag.
2011. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig pont, hogy ne próbáld meg elriasztani. Próbáld meg elmagyarázni, hogy ez nem jó dolog, de a konkrét elijesztés, vagy megalázás ezzel kapcsolatban sokat ronthat a dolgokon.

Engem például erőteljesen tönkretett jó időre az, hogy gyerekkoromban a családtagok nem megfelelő módon kezelték, hogy szexuálisan kicsit túlfűtött voltam. Akkor én nem értettem, hogy miért "nem szabad" ilyesmit csinálni, viszont magyarázat helyett csak megaláztak, és ezzel azt érték el, h idősebb koromban is, ha csak szóba került a szex már szégyelltem és megalázottnak éreztem magam.

2011. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utóbbi kettőre reagálnék. Az egy dolog, hogy ne foglalkozzak vele, de sajnos velem se foglalkoztak, és ez lett belőlem. Persze megértem, hogy ha rászólok, megalázom, az nem a legjobb módszer, ezért is szégyellem, hogy ma kitört belőlem, hogy beteges, de mégis valahogy meg kéne akadályoznom, hogy ez váljon belőle...
2011. jan. 30. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!