Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élek a férjemmel és...

Külföldön élek a férjemmel és kislányommal. USA-ban élők, adnátok tanácsot, merre induljak el, munka, nyelvtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés

3 éve new yorkban élek. Van egy 2,5 éves kislányom, aki amerikai állampolgár. A férjem szintén amerikai állampolgár. Eddig jól megvoltunk. Én itthon vezettem a háztartást, neveltem a gyereket. Férjem meg dolgozott. Otthonról középfokú nyelvvizsgával jöttem ide és közgazdász diplomám van. De itt kinnt jöttem rá, hogy sajnos a nyelvvizsga nem azonos a nyelvtudással és bizony nem nagyon tudok megszólalni angolul és nem is nagyon merek. A férjemmel és a gyerekkel magyarul beszélünk. Ha el kell valamit intéznem, nagy nehezen elboldogulok orvosnál, bevásárlásnál, bankban. De igy nem igen tudok a végzettségemnek megfelelő munkát kapni. El kell mennem dolgozni valahová, mert sajnos egyre nehezebben élünk meg egy fizetésből. Hogyan keressek munkát ilyen kevés nyelvtudással? Igazából arra gondoltam, hogy valamilyen 4-6 órás takaritási munkát vállalnék egy ideig, amig megerősödik a nyelvtudásom. Utánna meg keresnék normális munkát. Szivesen lennék recepciós, adminisztrátor, titkárnő, banki alkalmazott.

Ugyanis bizom benne, hogy ha emberek közé megyek és beszélgetek velük, akkor gyorsan gyakorlatot szerzek. Olvasni és irni tudok angolul, csak a beszéd megy nehezen.Naponta olvasom az újságot és tv-t nézek. Mégis nehezen értem a beszédet.

Férjemnek nem akarok szóllni, mert hallani sem akar arról, hogy dolgozzak. Hiszen akkor ki lenne a gyerekkel? - mondja ő. Ezért nem is akarok tőle segitséget kérni.

Hol és hogyan lehet találni ilyen tulajdonképpen illegális munkákat? Hogyan kezdjem el a keresést? Adjak fel hirdetést valahol?


2009. febr. 6. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Te ezt az egészet most komolyan gontoltad? Illegális munkára kérsz ötleteket és még annyira sem gondolkodsz előre, hogy legalább egy privát mailt tudj fogadni? Maradj inkább otthon a gyerekkel.
2009. febr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nyelviskolaba iratkozzal be, esetleg ha nem tudsz eljarni, akkor jarjon hozzad tanar. Szerintem tele van a net hirdetesekkel. En oldalt nem tudok neked irni, de Londonban elek, es itt is sokan hirdetnek a neten, orat adnak. Es tudod hogyan hirdetnek? Ki adja pl. magyar tudasat nekem az angolomert? Tehat olyan embert keress, aki szeretne magyarul megtanulni. De a ferjeddel miert nem angolul beszeltek, o amugy magyar eredetileg?

Jarjal el a kicsivel baba-mama klubba, gondolom a konyvtarban is szoktak nalatok is rendezni ilyen osszejoveteleket. Ott megtudsz ismerkedni anyukakkal, akik megertik majd a te angolodat, de te toluk sokat tanulhatsz.

Szerintem mindenkepp a suli lenne a megoldas, vagy valaki aki kijarna hozzad.

A ferjed pedig megis hogy gondolja, egyszer ugyis elfogsz menni dolgozni, hiszen a kicsi is megy majd suliba.

Mas munka meg baby-sitterkedes, vagy esetleg takaritas lenne, de ezekkel nem beszelsz igazan.

Mikor megy a kicsi oviba? Addig tanuld otthon az angolt, ha elmegy az oviba a kicsi, akkor iratkozzal be suliba! Ha a ferjed nem ad ra penzt, akkor menjel el takaritani, vasalni, baby-sitterkedni, ezeket tudod csinalni papir nelkul is, es majd akkor lesz penzed a nyelviskolara.

Ne hagyd, hogy a ferjed legyen a fonok!!!!

2009. febr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Miert kell leoltani?

Na, mindegy.

Szia, en ugyan nem az USAban elek, hanem UKban,de ha valamennyit is tudok neked segiteni az talan az, hogy:

-nezegesd a helyi ujsagokat (mindig adnak fel benne ilyen privat takaritasra hirdest, vagy idosgondozasra)biztosan nalatok is van ilyen ingyen dobjak be kb. egy heten egyszer

-internetes oldalakon is nezhetsz (nalunk van ez a gumtree.co.uk, biztos nalatok is van ilyen, kerdezz meg valakit!!)

-menjel es kezdj el szorolapokat szetosztani a kornyeketeken.Otthon nyomtathatsz, vagy baratok is besegithetnek es mondjuk minden nap 2 orat elmesz es szetszorod a lakohelyeden.

-feladhatsz a mar emlitett helyi ujsagban hirdetest

-minden ismerosodet, baratodat kerd meg hogy szoljanak, ha eszukbe jut valami

-ha van a kornyeketeken kisebb etterem vagy kavezo, menj es kerdezd meg, mert van ahol kell nekik ember part timeba, mondjuk csak pentek-szombat estere, es nem neha csak ugy odaadjak a penzt a kezedbe, nem is kellszrzodes sem meg semmi.

-az lenne a legjobb, ha a gyerek mellett azert elkezdenel egy alapfoku angol nyelvtanfolyamot ami a beszedre koncentral, mert takaritasbol csak elfelejted a nyelvet nemhogy fejlesztened (tapasztalatbol mondom!)de ha mar egy kicsit tudsz kommunikalni akkor elmehetsz ettermekbe vagy ilyen interaktivabb munkakra dolgozni.Sztem ez lenne most a legfontosabb.

A ferjedet meg gyozzed meg, hogy nem egy otthonulos szobanoveny vagy es nem azert tanultal olyan sokat, hogy egy lakasban eld le az eleted egy akkora hatalamas orszagban.Es majd ha nem lesz penzetek akkor fog hirtelen eszebe jutni, hogy milyen jo lenne ha most te is vallalhatnal munkat!

Sok sikert, es ne keseredj el, gondolj arra, hogy otthon a nagytobbseg sokkal roszabb helyzetben van!

Szia :)

2009. febr. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Szia,Canadaban elek,es csak ugy fogsz gyorsan megtanulni angolul,ha angolok kozott vagy es kerd meg a ferjedet beszeljen,-tanitson teged angolul!Mindegy hogy mondod az angolt ugyis megert mindenki,itt es ott annyi akcentus van/kinaiak,arabok.../,es a fele nem beszeli az angolt,so te is konnyeden elboldogulsz majd,csak probalkozz!!!Ha takaritast akarsz vallalni,eloszor probalkozz a magyar haznal,beszelgess az ott dolgozokkal,tegyel ki oda hirdetest,nezegesd a magyar ujsagot,ISMERKEDJ!Valoszinu,hogy zsido knal fogsz csak vmilyen munkat kapni,de nagyon nehez lesz,mert 98%-ban csak kihasznaljak az embert/rosszabb mintha cseled lennel!/En meg mindig azt ajanlom,ha legalisan vagy ott,menj be egy uzletbe,v vhova,es ott probalj part-time munkat talalni.Ha szukseged van vmilyen segitsegre,csak irj batran az e-mailemre!!!Sok szerencset!
2009. febr. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy angol anyanyelvű barátnőt, pl szomszédban, esetleg egy szintén kisgyerekes anyukát. Ha naponta találkoztok, és beszélgettek egy fél órát - egy órát, egy hónapon belül érezni fogod a változást. A legjobb, ha a beszélgetés nem az angolod fejlesztésére irányulna (tehát nem kifejezetten angoltanítás lenne), hanem hétköznapi dolgokról beszélgetnétek, így hamarabb fogsz felszabadulni.


Én 12 évig tanultam angolul, ötösre érettségiztem, megszólalni viszont én sem mertem, ha meg is tettem, más magyar ismerős konkrétan kiröhögött a kiejtésem miatt. Találtam valakit, akivel angolul tudtam csak beszélni, és hihetetlenül gyorsan ragadtak rám az új szavak és a helyes (legalábbis jobb) kiejtés. Egy barátnővel pedig sokmindenről lehet beszélni, gyereknevelésről, háztartásról, hírekről, bármiről.

2009. febr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett veled? Beszélsz már angolul?
2012. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!