Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség a részemről?

Önzőség a részemről?

Figyelt kérdés

Anyukámmal egyedül élek. Ő nevel. Néha mondja, hogy jó lenne, ha keresnék a kasszába, és akkor nekünk könnyebb lenne. Pl. dolgozzak munka mellett. Most megkérdezte egyik ismerősöm, hogy nem mennék el egy együttes koncertjére. A gond az, hogy Franciaországban fognak koncertezni és télen. Szívesen igent mondanék, mert végül is megtehetném ,hogy télig félre teszek annyit, amennyivel el tudnánk menni, oda. De most lelki ismeret furdalásom is lett, hiszen Anyunak is jól jönne az a pénz. Igaz eget rengetően nem változtatna a helyzetünkön.

Nem vagyok az a bulizós fajta. Eddig nem sokszor voltam sehol, még közeli csehóba sem szórakozni. De annyira szeretnék elmenni arra a koncertre! Viszont nem akarom anyámat cserben hagyni sem!


2011. jan. 31. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? tanulsz, dolgozol?
2011. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

bocsánat.

Kis kiegészítés:

20 éves vagyok és egyetemre járok - következéskép így nem munka, hanem egyetem mellett kellene dolgoznom.

2011. jan. 31. 12:54
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Felezni nem tudsz?

Teszel félre a koncertre, és adsz haza is egy keveset?


Látatlanban annyi tudok mondani, ha ez anyád kérése, és te meg elmész inkább Franciaországba pihenni (mivel a koncert az az), égig érő balhé lesz.


Ne haragudj, nem tudom, milyen együttesről van szó, de az "csak egy koncert". Megéri?

Én biztos nem erre pazarolnám a félretett pénzemet.

2011. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

önzőség...

20évesen már elvárható,hogy menj dolgozni,és ha rezsibe nem is adsz,legalább ruhára,hülyeségre ne kérj pénzt...

mert gondolom az anyukádtól kapott zsebpénzből spórolnád össze az útravalót...

2011. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Ez nem önzőség, egyszerűen az a kérdés, hogy mire telik és mire nem :( Ha otthon laksz, és nem járulsz hozzá a rezsihez, kajához, tényleg lehet, hogy anyukádnak nagyon nehéz! Attól függ, mennyi pénzetek van. Szerintem ülj le vele őszintén beszélgetni, tényleg mire kell a pénz, hogy álltok. És először neki segits be, utána franciaországi koncert :(
2011. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

De szörnyű. más is dolgozik egyetem mellett. Nem is kevesen. Keress fel egy diákszövetkezetet, és uccu neki. járj a nyakukra akkor kapsz majd munkát.

És milyen pénzből spórolnád össze az útra, ha nem melózol? a zsebpénzedből? az eléggé bunkó húzás lenne édesanyáddal szemben.

2011. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha el is mész arra a koncertre, utána biztos nagyon rossz lesz a lelkiismereted... én nem mennék a koncertre, bármennyire szeretnék is :S
2011. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ülj le vele, és kérdezd meg, hogy mit szólna ehhez. Ne tényként jelentsd be, hogy mész, hanem hogy van ez a lehetőség és szívesen mennél.
2011. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igazából itthonról nem kapok zsebpénzt. Ösztöndíjat kapok a sulitól. Abból teszek/tennék félre. Csak anyuval szemben nem igazságos. Itthonról kaját szoktam vinni és néha ha elfogy a pénz, akkor bevásárolok. Nem drága dolgokat tisztasági cuccok, tej, kenyér, sajt... ilyenek. Ennyit segítek, olykor :S
2011. jan. 31. 13:03
 10/20 A kérdező kommentje:
* mármint anyunak vásárolok be.
2011. jan. 31. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!