Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség a részemről egy ilyen...

Önzőség a részemről egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Már majd1 1 éve vagyok munkanélküli és arra gondoltam itt lenne az ideje babát vállalni. Nagyon szeretném, de ugyanakkor egy picit úgy érzem ez egyfajta menekülés. nagyon sok helyen próbálkoztam már és semmi kilátás. Hasznosabbnak is érezném magam, így nagyon rossz. Mindig az ingyenélők jutnak az eszembe, hisz én is az vagyok de mégsem. Értetek engem?
2011. júl. 24. 13:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem nagyon oldaná meg a helyzetedet, mert ha munkanélküliről mész el szülni, nagyon kevés pénzt kapnál csak. Inkább keress valami munkát, és onnan menj el szülni.
2011. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Miután a GYES alanyi jogon jár és 1 év munkanélküli után hamarosan BPJ-t kellene igényelned, a két összeg pedig majdnem azonos, meg tudlak érteni. Legalább hasznosnak is érzed majd magad.
2011. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem a pénz miatt aggódok. Nem azt mondom, hogy gazdagok vagyunk, de azért meg van mindenünk. Szerencsére nincs semmi hitelünk, a párom dolgozik.

Igazából a pszichés része érdekelne. Szívesen babáznék itthon. Úgy érzem, hogy amennyi időt itthon "ültem"/ülök, azt hasznosabb dolgokra is fordíthattam volna. Pl. babázás.

Ugye ez így nem túl jó?

2011. júl. 24. 13:33
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt értelek, mert a várandósság, kisbaba értelmet, örömet vinne az életedbe, lekötne, több lenne a napi teendőd. Hasznosnak éreznéd magad, ami nagyon fontos egy embernél.

Sajnos, pénzben egyáltalán nem járnál jól, ha nem volt munkaviszonyod, akkor csak gyes+ csp járna, az meg kb. az éhenhaláshoz elég.

Ingyenélő az, aki csak megszüli a gyereket, de aztán tesz rá, az utána járó kedvezményekért, pénzért meg sír mint a fürdős k...

2011. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Eddig is BPJ-t kaptam. a munkanélkülim már rég lejárt.
2011. júl. 24. 13:34
 6/31 anonim ***** válasza:
53%
Én is azt mondom, keress egy munkahelyet (valahová csak felvesznek) és onnan menj szülni, mert munkanélküliként 30.000,- alatt fogsz kapni csak gyest és az 2 évig nagyon kevés lesz.
2011. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyáltalán nem önzőség a részedről! A babázás fantasztikus dolog és ha érettnek érzed magad egy gyerek nevelésére akkor vágjatok bele.
2011. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Keresek folyamatosan. A 2 pecsét helyett 12-őt viszek a munkaügyibe és még csak bele se néznek.

Én az időt sajnálom amit itthon töltök "feleslegesen".

2011. júl. 24. 13:37
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
OFF "Én is azt mondom, keress egy munkahelyet (valahová csak felvesznek)" Ez sajnos nem így van, a környezetemben rengeteg, különböző korú és végzettségű munkanélküli van -nő és férfi egyaránt- és nem egyszerű nekik munkát találni.
2011. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon köszönöm, hogy bíztattok!!!!

Nagyon sokat jelent nekem!!!!

2011. júl. 24. 13:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!