Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség a részemről?

Önzőség a részemről?

Figyelt kérdés

Anyukámmal egyedül élek. Ő nevel. Néha mondja, hogy jó lenne, ha keresnék a kasszába, és akkor nekünk könnyebb lenne. Pl. dolgozzak munka mellett. Most megkérdezte egyik ismerősöm, hogy nem mennék el egy együttes koncertjére. A gond az, hogy Franciaországban fognak koncertezni és télen. Szívesen igent mondanék, mert végül is megtehetném ,hogy télig félre teszek annyit, amennyivel el tudnánk menni, oda. De most lelki ismeret furdalásom is lett, hiszen Anyunak is jól jönne az a pénz. Igaz eget rengetően nem változtatna a helyzetünkön.

Nem vagyok az a bulizós fajta. Eddig nem sokszor voltam sehol, még közeli csehóba sem szórakozni. De annyira szeretnék elmenni arra a koncertre! Viszont nem akarom anyámat cserben hagyni sem!


2011. jan. 31. 12:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Lehetseges, hogy ez az egyuttes el fog jonni Magyarorszagra is?

Nem mondom, hogy onzo vagy, fiatal vagy, termeszetes, hogy nagyon el szeretnel menni egy koncertre.

Azt irod, ha elmesz, eget rengetoen nem valtoztatna anyagi helyzeteken. Te szsemedben talan nem, hisz tudod, hogy ami kell, meg van teremtve, de anyukad szemeben biztos nem lenne konnyu. Hallottad mar azt, hogy sok kicsi sokra megy?

Probalj elmenni dolgozni, adj haza valamit, ne ugy vedd, hogy Te most anyukadnak dolgozol, hanem ugy, hogy kisegited, hogy konnyebb legyen mindkettotoknek. Beszelj vele, mondd el neki, hogy ez neked milyen sokat szamit, tudnatok e nelkulozni ezt a penzt, talan, korai szulinap, karacsonyi ajandek fejeben ezt kered. Probalj egy darabig ne koltekezni, smink, etc.

2011. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
nem anyukádnak vásárolsz be,hanem magadnak is...neked is főzi a vacsit...
2011. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Tedd félre az ösztöndíjadat, vállalj mellette diákmunkát, hostessmunkát, és akkor a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad:D
2011. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az önzőség relatív :)

Mikor ideköltöztem anyósomékhoz úgy állapodtunk meg, hogy havi 3000rel járulok hozzá a családi kasszához, mert elég sokat segítettem lefaragni a számlákból.

Mikor elkezdtem havi 30k-t kapni árvajáradéknak akkor felajánlottam hogy adok többet, nem fogadták el.

Magánszorgalomból összespóroltam nekik egy porszívóra, hogy ne a fej nélküli rakétával porszívózzanak... helyette hepaszűrős mindenséget kaptak, jó drága volt.

Egyszer adtam apósomnak 10k-t benzinre, és anyósomnak 10k-t kajára...

aztán a végén elkanászodtak. Pár hónapig még tűrtem, de amikor elmentem 3000ftért! fodrászhoz, és apósom a hátam mögött ugatni kezdett hogy hogy merek ilyen anyagi helyzetben fodrászhoz járni... plusz a pofámba vágta hogy porszívóra b@szom ki a pénzt. Hát.

Porszívó beköltözött a szobánkba, havi 20 "kölcsön" plusz külön kajavásárlás megszűnt.

Eltartom magam, ha kell valami kaja megveszem. Mondjátok hogy önző vagyok.


Kedves Kérdező, rajtad múlik a dolog. Ha még úgy ki tudsz jönni, érdemes fele-fele arányban félrerakni, egyik része mehetne anyukádnak, másik a koncertre, esetleg megbeszélhetnéd vele hogy koncert után ennyit meg annyit kap vigaszdíjként.

Másik megoldás hogy gondolom társaságban mész, ha adsz mellette anyukádnak is és a koncertre is gyűjtesz, lehet kisegítenek egy gyorskölcsönnel, amit aztán visszafizethetsz szép lassan...

2011. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
hmm most olvastam a válaszod... hát ha anyukád nincs annyira rossz anyagi helyzetben hogy felkopjon az álla, szerintem nem olyan önzőség... de azért én elmennék melózni suli mellett
2011. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kiszámoltad már, hogy mennyibe kerülne egyáltalán az utad, a szállásod, a kajád, a koncertjegy? Mondjuk, ha 50 ezerből kijönne, annyit az anyukád is nélkülözni tudna, ha szép apránként összespórolnád, de ha több.....???
2011. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mi is csórók voltunk, egyedül laktam Anyukámmal, egyetemre jártam, mellette dolgoztam,amennyit tudtam. A tanulásnak rovására ment, de soha egy koncertről,buliról nem maradtam le, és félretenni is tudtam.
2011. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Itt egy kérdés van,ha elmész erre a koncertre ami mit tudom én legyen 3 nap utazással együtt,akkor ezalatt a 3 nap alatt jól fogod érezni magad,úgy is hogy tudod,ennek a pénznek jobb helye is lehetett volna? Na de ez csak akkor igaz,ha olyan szegények vagytok,hogy amíg te szórakozol anyukádnak nem telik itthon kenyérre,szerintem menj el dolgozni hétvégénként,sparba,tescoba ide-oda rakj félre franciára de segíts anyukádnak is mert ha nem így teszel szerintem a koncert alatt iszonyú lelkifurdalásod lesz..

Jó szórakozást,remélem sikerül kijutnod a koncertre és anyukádnak is tudsz segíteni!:)

2011. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Itt tényleg az a kérdés, hogy kinek mi a fontos? Nem az önzőség.

Nekem 20 évesen az egyetem volt a legfontosabb, tehát eszembe se jutott, hogy elmenjek dolgozni suli mellett, pedig engem is anyukám nevel egyedül, aki rokkantnyugdíjas. Ösztöndíjból próbáltam spórólni, ha valami szórakozást szerettem volna, de nem nagyon jártam el.

Neked is szerintem ezt kellene figyelembe venned, hogy mi a fontos? Ha tényleg nagyon akarod ezt a koncertet, ami szerintem is nagy élmény lehet, mert mellette még világot is látsz, akkor szerintem próbálj meg munkát vállalni. Nem tudom hol laksz, de csak van valami lehetőség, diákmunka? Tudom munkát találni se olyan könnyű. Hidd el jó érzés lesz, hogy megdolgoztál ezért. :)

2011. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát figyelj koncertre még máskor is elmehetsz, most ha nemvagytok jo helyzetben akkor hagyd ki. Én 18éves vagyok, gimnázium mellett dolgozok, heti pár napot, de amit megkeresek mindig hazaadom szüleimnek, mert szükség van rá és kész.
2011. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!