Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Hogyan keveredjek ki ebből az egészből? HOVA MENEKÜLJEK?!

Figyelt kérdés

5 nappal ezelőtt eljöttem otthonról, mert elegem volt az anyám viselkedéséből. Ő tudja, hol vagyok, nem aggódik, mindennap beszélünk, de legalább sms-t váltunk. Múlt héten is leléptem, akkor az exbarátom egyik haverja fogadott be, aki tegnap megfenyegetett, hogyha nem megyek haza, rámhívja a rendőrséget. Eddig semmi sem történt, anyámmal dumáltak, anyám odaadta neki a címet, ahol bujkálok, a srác meg ide akar jönni. Ezenkívül anyám telehazudta a srác fejét, hogy én azt mondtam, hogy exemmel együtt meg akartak erőszakolni, meg ilyenek...Teljesen elborzadtam, és a srác nem hisz nekem. Exemet még mindig szeretem, de fura, hogy elküldött a fenébe, és most meg keresnek. Mit akarnak még elvenni tőlem? Hova meneküljek előlük, mit tegyek? Exem anyukája is mondta, hogy szakítsak meg velük minden kapcsolatot. Megtettem, pár órára rá felhívta anyámat, hogy szól a rendőrségnek, mert aggódik értem. Ha nem akarnak többé látni, minek foglalkoznak velem? Nem értem, én csak nyugalmat akarok. Mit tegyek?


17 éves lány


2011. jan. 31. 14:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%
Miért írsz ide, ha úgy is tudod, mit kapsz itt? Logikusan érvelnek az előttem szólók, én nem írok semmit,csak azt, hogy egyszer majd rájössz, milyen a világ valójában, és hogy vannak ennél nagyobb problémák is. Ha Te most ilyen gyenge lelkű vagy, mi lesz később??? Próbálj meg erősödni.
2011. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem élősködöm, van valamennyi pénzem, azt "beleadom" a költségeikbe. Ezenkívül nem, anyámmal nem lehet beszélni. Nem tudom, hogy exemék miért nem hagynak, nem keresem őket, meg semmi, konkrétan tojok rájuk. Nem fogok odamenni, és hisztizni az ajtajuk előtt, vagy ilyesmi. :O Nem érdekelnek egyszerűen...Persze. Szeretném visszaszerezni...De nem így. Csak nem akarok otthon lenni. Nem akarom hallgatni, hogy mennyire megbánta anyu, hogy megszült, meg ilyesmik...
2011. jan. 31. 14:48
 13/25 anonim ***** válasza:

17 évesen senki nem fog neked olyan melót adni amivel eltarthatod magad, ehetsz, öltözhetsz, stb.

Menj szépen haza.

Anyukád "lelki terrorja" lehet abban merül ki hogy épp nagyon be volt rágva rád ezért kimondott mindent amit nem gondolt komolyan. (ki nem csinált még ilyet? nincs olyan.....) A kamaszok minden szülői féltést vagy mérges szavakat lelki terrornek keresztelnek el, csak az értelmesebbje megbeszéli a problémát, a másik meg elszökdösik.......és a válaszaid nagy részében azt emeled ki hogy így a szerlem, meg úgy a szerelem, holott itt ennél sokkal komolyabb témáról van szó, ez is mutatja mennyire éretlen vagy még, ne haragudj.

Menj szépen haza, beszélgessetek egy nagyot, mondd el hogy rosszul esik ha bánt szavakkal anyukád, és ígérd meg hogy ze meg felelősségteljesebben kezeled majd a vitákat.

2011. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%

Na, akkor MOST VIGYÁZZ, mert pont az ilyen lányokra utaznak egyesek, akik "segítenek" a szorult helyzetben...

Mire észbe kapsz, már Hollandiában állhatsz egy utcasarkon vagy egy szobában fogadhatod a kuncsaftokat 1 tál bablevesért és akkor még szerencséd lesz, hogy nem a veséd vagy a tüdőd lett felhasználva egy szervklinikán...


Ha anyád kidobott és nincs hova menned, akkor hívd a KÉK VONAL segélyszámot (116-111), itt segítenek a problémáidban, átmeneti szállást kaphatsz, kapsz enni, tudsz hol tanulni :


[link]


IDEGENEKKEL NE TALÁLKOZZ, ne bízz meg senkiben, bármilyen bizalomgerjesztő!!!

2011. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A kék vonal inkább azoknak a tiniknek, gyerekeknek, stb. van, akiket pl. vernek, bántalmaznak, vagy szó szerint utvára tesznek, stb. Nem lehet kaját, szállást, stb-t szerezni azzal hogy anyukám csúnyán beszélt velem ezért megsértődtem és eljöttem......mert akkor 10 kastély nem lenne elég hogy elszállásolják és pénzeljék az összes tinit aki épp mérges anyura-apura.
2011. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

14:57-nek


A KÉK VONAL-on abban is tudnak segíteni, hova menjen, akinek nincs fedél a feje fölött!

2011. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Főleg nem veszik komolyan a problémáját, ha nem a családi problémáiról beszél nekik, hanem az exéről meg a szerelmi életéről...azért ők utánajérnak hogy minden úgy van-e ahogy állítja az illető lány, mert sajnos sokan visszaélhetnek vele, ha nem így lenne.

Volt nemrégiben aki megsétődött anyucira, volt aki meg egyenesen azt tanácsolta hívja a gyámügyet...a hivatalos szervezetek kivizsgálják a dolgokat, körlményeket pont azért hogy nehogy a szülő (ha a gyereke csak túldramatizál korából adódóan dolgokat) asztalra csapjon hogy milyen jogon támogatják a gyereket abban hogy eltűnjön a szülői házból.....

2011. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

15.01.-nek

igen, először lehet hogy elbeszélgetnek a szülőkkel hogy valóban úgy volt-e, mert az éremnek két oldala van. Ha nem, akkor azt tanácsolják hogy menj szépen haza kislány.

2011. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Te, nekem ez a történet annyira ismerős...

Nem neked tanácsoltuk múltkor, hogy ha lelépsz otthonról, jól gondold meg, mert anyád nem fog megijedni, inkább tojik a fejedre?

Most meg olvasok egy ilyen történetet... háááát....

NE kommentáljam ugye?

2011. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, lehet az sem ártana, ha itt az anyukával is alaposan elbeszélgetnének : nem úgy van, hogy beleuntam az anyukaságba és kiteszem a lányomat az utcára, mint egy kutyát (én egy kutyát sem dobnék az utcára!)...


Én biztosan megőrülnék, ha a lányom 17 évesen nem jönne haza!... 8-[[

2011. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!