Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem most? Hova...

Mit kéne tennem most? Hova meneküljek?

Figyelt kérdés
MA reggel pánikrohamom volt,az első.Úgy érzem kezdek becsavarodni,pasi miatt szenvedek aki észre se veszi hogy szeretem,pénz ügyek,meg családi gondok.Remegk és nem bírom abbahagyni a sírást.ILyenkor hova menjek,mit tegyek?Csak annyit érzek tennem kell valamit vagy valahova elmenni.Egyszerűen felmondta a lelkem meg a testem is a szolgálatot.
2011. aug. 15. 09:33
 1/5 anonim válasza:
95%
Ha ennyire rosszúl vagy, hogy remegsz, menj és mosakodj meg jég hideg vízzel. Nagyon rossz tudom, de nyugodj le, borogasd a fejed és feküdj le. És vagyél be egy xanaxot, vagy frontint.
2011. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy jó zuhany,vagy kellemes fürdő illóolajokkal kicsit talán megnyugtathat,de a zokogógörcsre általában nyugibogyó kell :S


esetleg találj valamit,ami elűzi a rossz gondolataid,séta a szabadban,vagy pedig mond el valakinek a problémáid személyesen,aki meghallgat...nem kell feltétlenül pszichológushoz menni,de ahhoz is elmehetsz...


fel a fejjel,és ne add fel az álmaid!

2011. aug. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszichiátert. A gondjaid nem oldónak meg ettől, de legalább valakivel tudsz beszélni róla, illetve ha szükséges kapsz rá gyógyszert.


Pasi miatt ne legyél ilyen, keress mást aki észre vesz. Régen én is mondtam meg csináltam olyanokat még tini koromba pasi miatt, most visszagondolva elég gáz... Hiába könnyű beszélni kívülállónak, de ne foglalkozz ezzel a részével. Ahogy írod van más komolyabb problémád is (családi, pénzügyi dolgok). Miért idegeskedsz feleslegesen még egy miatt? próbáld meg magad túltenni ezen.

2011. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
47%

Ha van rá lehetőséged, menj el valahova egyedül nyaralni pár napra :) Nem kell messzire, a lényeg, hogy egyedül legyél. Előre szólj, hogy telefonon ne keressenek, ha gond van, majd te hívod őket. Ez önismereti szempontból is pozitív, másfelől pedig könnyebb úgy átgondolnod a dolgokat, hogy nincs rajtad hatalmas nyomás, nincs a közeledben a párod, családod, stb. Távolról szemlélve az életünket bölcsebb döntéseket tudunk hozni :) A saját életedről pedig csak te tudsz dönteni...

Ha a párod ennyire kiborít és tönkretesz, próbálj meg beszélni vele. Lehet, hogy pontosan látja, mennyire szereted, csak őt is más problémák nyomasztják, ezért nem mutatja. Mindenki másképp dolgozza fel a gondjait. De, ha valóban nem érdekled, nem törődik veled és viszonzatlan a szerelmed/szereteted, zárd le ezt a kapcsolatot, nem éri meg szenvedni. Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz, hidd el. Az egészségedet nem éri meg kockáztatni, főleg egy olyan személyért, aki hűvösen bánik veled.

A pánikrohamról annyit, hogy nem szabad rágörcsölni és rettegni tőle, mert annál nagyobb a valószínűsége, hogy később is előjön. Ha csak egyszer-kétszer fordul elő, és utána, ha kellemetlen/ frusztráló helyzetbe kerülsz, amitől elő "kellene" jönni a pánikrohamnak, próbálj meg odafigyelni a légzésedre (banálisnak tűnik, de nagyon fontos!), és nyugtasd le magad. Így talán képes vagy legyőzni a saját öntudatlan menekülési kísérletedet, hogy amikor nem bírsz megküzdeni egy helyzettel, a pánikrohamot válaszd.

De ez csak akkor javasolt, ha még nem súlyosak ezek a rohamok, és tényleg csak párszor fordultak elő. Ha gyakoriak, és esetleg ijesztőek számodra, mindenképp érdemes - akár csak megnyugtatásképpen - elmenni egy pszichológushoz és elmesélni neki ezeket.

A nyugtatókat nem ajánlom. Hamar függőséket okoznak, és nem oldják meg a problémádat, csak pillanatnyi tűzoltásra jók. Később pedig súlyosabb gondokat okozhat, mint amikkel most szembesültél...

Ne keseredj el, fel a fejjel :)

2011. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
küldj egy prívátot és sírd ki a vállamon magad nyugodtan :) átérzem a helyzeted!!
2011. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!