Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá hogy álljon ki...

Hogy vegyem rá hogy álljon ki saját magáért, hogy ne hagyja magát?

Figyelt kérdés

Páromról van szó,huszonéves értelmes diplomás férfi,elfogadható beosztásban,de rossz munkahelyen.A közvetlen kollégái és a főnöke folyamatosan vele csináltatnak meg mindent,többször is,neki van csak határidő,ő nem ronthat el semmit,a többieknek mindent lehet,őt még suliba is alig engedik.

Ő meg hagyja magát,úgy ment oda,hogy ő mindenhez ért,mindent meg tud csinálni (ami igaz is)...és ezt a kedves kollégák kihasználják.

Látom rajta és mondja is hogy rossz neki,de nem hajlandó apró ellentmondásra se,pedig amig nem mond nemet,hogy márpedig nem marad egyedül túlórázni,vagy nem megy még a sori dolgozóknál is hamarabbra,akkor semmi nem fog változni.

Igazából már azt se bánnám ha kirúgnák,szenved 1 hétig,aztán belátja hogy neki is jobb és kész,legalább hamarabb el lehetne menni ebből a porfészekből (nyáron végez a sulival,akkorra igéri,hogy mehetünk,de ha akarná,ország másik végéből is eltudna suliba járni).

Két dologtól tartok...bár birkaürelmű,de ha megunja,biztos hogy megcsapja a főnökét,és az nem gyógyul 8 napon belül...

a másik,hogy új melóhelyen ugyanúgy fog nyitni,hogy őrá bármit rá lehet bizni,ő mindent meg tud oldani...de ebből sose fizuemelés van,hanem kihasználás

Féltem őt,de nem tudom mivel lehetne rá hatni


2011. jan. 31. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


ezeket mondd el neki, amit leírtál. Hogy egyszer minden pohár betelik, és ne engedje kihasználni magát. Szeretik a hű és jó dolgozókat, de van egy határ, ahol tudnia kell az eszére hallgatni. A másik, hogy fiatal még, és nem a szocializmusban vagyunk, hogy 30 évig ugyanazon munkahelyen kell lenni. Ha nem jó, válthat.

2011. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én et többször mondtam már neki,hol szépen türelmesen,hol már veszekedve,amikor 8 helyett 12 órázik és hullafáradtan kocsiba ül,de csk kesereg hogy rossz neki...


Pedig nem volt túl rég mikor én untam meg hogy túlóráztatnak,meg hülyeséget várnak el,és csaptam az asztalra,hogy ott helyben mondok fel,2 hét múlva már berendezett íróasztalom volt más cégnél


És neki jobb a képesitése is valamivel,nálam könnyebben találna munkát

2011. jan. 31. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban türelmes lehet, még téged is kibír. Nem vagytok egyformák, annyi az egész. Hagynod kell, hogy ő olyan legyen, amilyen ő. Nem szabad arra törekedned, hogy megváltoztasd. Ilyen nincs, hogy szeretem, csak változzon már meg. Becsüld meg a türelméért, szorgalmáért, és te is legyél olyan, amilyen te vagy. Vagy, ha még nem késő, keress másik párt.
2011. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nincs semmi baj a türelmességgel,felőlem azt csinálna a munkahelyén amit akar,de onnantól hogy rajtam próbálja meg levezetni és rajtam csattan és nekem panaszkodik,van hozzá közöm ha szeretné azt ami van,nem érdekelne,amig neki jó,nekem is jó,de nem jó neki,és kellő biztatás nélkül nem fog változni

csak már nem tudom mit mondhatnék,mivel ösztönözhetném

2011. jan. 31. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha listát készítenétek az előnyökről és hátrányokról, talán tisztábban látná, hogy meddig éri meg nyelni.
2011. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A rang létrát mindenhol végig kell járni.
2011. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!