Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá az anyósom?

Virág6 kérdése:

Hogy vegyem rá az anyósom?

Figyelt kérdés
Állandóan ha lemegyek az anyósomhoz,mindig kosz van.Tiszta fekete a hűtője,meg a konyhaszekrénye,a mikrója stb.Múltkor a fiaimmal takarított ki.Akik 13évesek.Ezt utólag tudtam meg.Nem olyan idős,és beteg hogy ne tudna takarítani,mert állandóan kujtorog.Amikor egyszer kitakarítottam nála szó nélkűl,megsértődött.De már enni sincs kedvem ott,mert minden gusztustalan.Hogy mondjam meg ezt neki,hogy ne sértődjön meg.
2011. nov. 18. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Mondd, hogy penészallergiád van.

Legyél látványosan rosszul, ha ott vagy.

2011. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már attól rosszúl tudok lenni,ami ott van!:)
2011. nov. 18. 09:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na! Jól lesápadsz, és ha szomorú dologra gondolsz erősen, akkor még be is könnyesedsz!

Már csak tüsszögni kéne... Hm.... TUBÁK!

XD

Amúgy az én anyósom az ellentéte a tiédnek. Ha mellécsöppenik a kávé, ő már ott áll mögöttem ronggyal a kezében.

Engem a folytonos öblítő és hyposzag készít ki. Rosszul vagyok tőle. Zsibbadni kezd a nyelvem, szédülök és folyik a nyálam...

2011. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vegyél neki takarítószereket ajándékba és lelkesen dicsérd, nálad hogy beváltak, melyik mire való. Próbáljátok ki közösen ott helyben!


Ha be mered vállalni a nyílt kommunikációt: mondd el neki, hogy nem akarod megsérteni, mert az ő háztartása, joga van úgy tisztán tartani, ahogy akarja, de arra kéred, legalább x dologra (itt a 2-3 legfontosabbat mondd) próbáljon meg jobban odafigyelni, mert komoly fertőzésforrás lehet. Továbbá szívesen segítesz neki kezdetben elérni a tisztaságot, ha igényli.


Sajnos borítékolható a sértődés, mert ha belső igénye lenne a tisztaságra, fel sem merülne ez a probléma.


Mindig ilyen volt?

2011. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is így vagyok csak én nagymamámnál

3 hónapos a pici babánk de nem merem oda vinni nehogy valami betegséget elkapjon, mikor belépek a házba akkor azonnal kifordulnék legszívesebben


a mikro tele van ételmaradékkal, a padló tiszta retek állandóan, a konyha asztal mindig mocskos a mosogató dugig van edényekkel.

A szoba ahol alszik büdös test szagú, a szőnyeg feketébb mint a föld.

Még nem született meg a gyermekem addig elég rendszeresen jártam kitakarítani egyik unokatesómmal, de akkor is 1-2 nap múlva minden megint tiszta mocsok volt


anyum állandóan összeveszik vele, hogy hogy lehet ilyen ganélyban élni, és hogy meri ilyen környezetbe fogadni az orvost, na de mintha a falnak beszélne nem érdekli mamámat

pedig megtudná csinálni, mert ha pletykálni kell akkor a világ végére is elbiciklizik

2011. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen mindig ilyen volt.Azt hittem először a munkahely miatt nem takarít hogy nincs ideje rá,de már nem dolgozik.
2011. nov. 18. 10:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Valami injekciót szokott adni a malacnak,bennt a konyhába,utánna meg ráteszi az asztalra a véres injekciót.Letörőltem domesztosszal,de akkor is gusztustalan.
2011. nov. 18. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha mindig ilyen volt, esélytelen, hogy hirtelen megváltozzon. Szerintem ahogy öregszik, romlik a látása, ez csak rosszabb lesz....

Ha nagyon zavar, mindig neked kell takarítgatnod, pedig nem a te dolgod lenne. Vagy, ha tudod, hogy ott lesz közös ebéd, előtte a legfontosabbakat megcsinálod, máskor meg hagyod a mocskot, ha neki így jó.

2011. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Inkább le se megyek.
2011. nov. 18. 10:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek. De te ne szólj bele. Ilyen és kész. Nem hiszem, hogy ha világ életében ilyen volt, akkor most öregkorára rá tudnád venni arra, hogy rendszeresen takarítson. Nem azt mondom, hogy ne menj le hozzá, ha egyébként jóban vagytok, de a kajálást hanyagold, ne egyél ott nála.
2011. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!