Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon tanácstalan vagyok, a...

Nagyon tanácstalan vagyok, a jövőmről kéne döntenem, segítség?

Figyelt kérdés

Lehet h nem ez a kategória, de itt talán kapok értelmes választ.

Alapvetően bölcsész beállítottságú vagyok, 1 nyelvet középfokon, 2t felsőfokon tudok, tehetségem van az íráshoz. Szeretek problémákat megoldani irányítani, viszont nem szeretem, ha nincs közeli határidő, mert hajlamos vagyok elhúzni az időmet, lustulni. Kreatív vagyok(ezzel ellensúlyozom a lustaságom). Szeretem a változatosságot, a pörgést. Tanár nem lennék, és szeretném, ha lenne időm a gyerekeimre a későbbiekben. Nem vágyom nagy karrierre, a pénz nem motivál, csak h élvezzem a munkám. Nagyon jó érettségiket írtam, sok pontom van. Tippek?

köszönöm

19L


2011. jan. 31. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Diplomata
2011. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyiptológus?az nem jó?
2011. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

nyelvszak mindenképp,az az egyetlen ami értelmes a bölcsészek közül


azzal akárhova felvesznek céghez,intézheted a külföldi megrendeléseket,levelezéseket


nálunk a logisztikusok 90%-s nyelvszakon végzett

2011. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted az időhúzást, akkor tolmács. Esetleg még fordító. Ezek mellett gyerekre is van idő. De a pörgősség szempontjából tolmács.
2011. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tolmács, fordító, nagyon jók!

Esetleg nyelviskolában tanár (a nagyobb nevűeknél jó a kereset is, az időbeosztás is!)


A diplomatát nem ajánlom mert az van hogy utazik, költözik országból országba, elég nehéz ez családdal ha inkább nyugit akarsz a gyerekeknek, viszont előnye annyi (ha ilyen vagy) hogy nem gyökerezel le valahol hanem mozgásban vagytok (volt osztálytársam apukája és nagynéném is diplomaták)

Egyiptológusként meg nehéz szakmát találni. Érdekes szakama, enem is nagyon vonzott, de nagyon meg kell találni a lehetőséget, és elég behatárolt végzettség tehát sok helyen nem kell. Pl. ha valaha váltanál, nincs hova.

2011. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Éppen ugyanilyen beállítottságú vagyok én is. Szíven szerint egyiptológiát, történelmet, finnugrisztikát vagy valami hasonlót tanultam volna, mert mindig is érdekelt.. De ilyen diplomával, abszolút nem karrierista, törtető hozzáállással soha nem lett volna esélyem normális munkát találni.

Én most informatika szakos vagyok, ez az, ami még másodsorban érdekel ezek mellett. Szabadidőmben írok, azt egyetem nélkül is lehet művelni..

Neked azt tanácsolnám, tanulj nyelveket, ezzel érsz a legtöbbet a felsorolt dolgok közül!:) Az egyetlen olyan kreatív szakma, ami eszembe jut, és szerintem hasznos diplomát ad, az informatikai vonalon valamiféle weboldalszerkesztő vagy hasonló lenne..(programozó?) de ezekhez nagyon kell vágni a matekot és infót.

Szerintem a bölcsész szakokat hanyagold, hagyd meg érdeklődés szintjén, az ismerőseim is egymás után képzik át magukat.. Rossz érzés, mikor a hosszú ideig gyűjtögetett tudásodat nem tudod hasznosítani.

Másik, ami még esetleg szimpatikus lehet neked, az a műfordító, de addig macerás eljutni, mire tényleg dolgozhatsz ebben a szakmában. Szerezni kell hozzá egy angol szakos diplomát - vagy gondolom, amiről fordítani akarsz - és utána még el kell végezni egy, ha jól emlékszem igen borsos árú képzést is. Mellette nem árt tökéletesen ismerni a magyar nyelvet, bár gondolom, neked ezzel nem lesz problémád..:) Szerintem egy író tudja csak átadni azt, amit egy író írt:)

Sok sikert!

2011. febr. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mintha engem írtál volna le. Elkezdtem egy nyelvszakot, de rájöttem, hogy épphogy elfelejteti az adott nyelvet. Váltottam gazdasági szakra. Szívás volt a matek, de tanárral legyűrtem. Most egy beruházó cégnél dolgozom, ügyfelekkel tartok kapcsolatot, marketingben ötletelek, amúgy nagyrészt önálló munka. Néha sokat dolgozom, de vannak lazább időszakok, amikor négykor el lehet dobni a tollat.

Tökéletesen ugyanilyen mentalitással és érdeklődési körrel (ragadnak rám a nyelvek, több felsőfokút hobbiból csináltam). Jó szívvel ajánlom, mert megérte a matekkal és az egyéb számolgatós tárgyakkal szívni - cserébe a haszonért.

Tolmács/fordító is voltam. Fordítás: nagyon monoton tud lenni, főleg szakszövegekből lehet megélni, de elalszol rajta. Tolmácsolás: nagyon jó munka, hatalmas megterhelés pár napig, utána akár egy hét pihi. (Egyszer az amerikai hadseregnek tolmácsoltam, három napig napi 18-20 óra munka, hazafelé a buszon végig aludtam, alig bírtak a célállomásnál felébreszteni :)) Viszont a folyamatos bevételhez is megbízásokhoz jó kapcsolati háló kell, inkább ez számít, mert jó tolmácsból sok van.

2011. febr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bölcsészként is gondolkodhatsz a versenyszférában.

Nyelvtudás+kreativitás+rövid határidők = ügyfélkapcsolat! (pl. egy marketing ügynökségnél)


Szerintem keresgélj ilyen irányban, pl. BGF-Külker, BCE-nemzetközi kapcsolatok (vidéki egyetemeket nem ismerem annyira)

2011. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha bölcsésznek mennél, csak nyelvszakra érdemes, a többi időpocsékolás, pláne ha nem akarsz tanítani. Csináld azt, hogy felvételizel arra a nyelvszakra, ami a legjobban érdekel és minornak felveszed később a másik nyelvi szakot. Bolognai rendszerben a nyelvi szakokon van már külön tolmács-rendezvényszervező..stb specializáció. Én amúgy német szakos vagyok, még régi képzésben, holland a specializációm.
2011. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól startolsz. 19 évesen ilyen sok nyelvtudás! A te életednek egy kalandnak kell lennie. Anyagi hátteredet nem tudom, de mehetnél külföldre tanulni, és legyél világjáró. Tanulj különféle egyetemeken, tapasztalj meg sokféle életet (rosszat is). Lehetsz pl. néprajzkutató. Esetleg régész. Tolmács is lehetsz, de izgalmas utazásokon tolmácsoljál, legyél küldöttségek utikalauza, reprezentatív kísérője. Vagy fotóművésze, újságírója azoknak a tájaknak, embereknek, írjál róluk regényt, utikönyvet, ami jön. Itt egy izgalmas könyv, sőt kettő: Danielle Steal: Kaleidoszkóp és ugyancsak Danielle Steal: Kalandvágy. Ezek romantikus könyvek de valóságosak egyúttal.
2011. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!