Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Segítség? Teljesen...

Mit tegyek? Segítség? Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
A probléma nagyon összetett amit leírok és elnézést kérek mert nem rövid. A második házasságomban élek jelenleg egy távoli országban. Minden idegen a férjemen kívül senkim nincs. Az új ország hozott egy csomó dolgot amit most tanulok, szokok többek között a nyelvet stb, a házasságot , mármint egymás megismerése, kiismerése . A probléma , hogy a férjem depressziós , már kb saját elmondása szerint 10 éve. A tüneteket fokozatosan ismertem meg tapasztaltam általa. Ezt nem részletezem , de utána olvastam és igaz , ill beszélgettünk és bevallotta. A baj az , hogy azt mondja Ő már mindent kipróbált , volt millió orvosnál , szedett egy rakás gyógyszert és nem változott , zik semmi. Ez azért őrjítő mert fél éve vagyunk házasok előtte távkapcsolatban éltünk és bármilyen kisebb-nagyobb probléma jön a házasságunk alatt nem lehet megbeszélni, mert Ő ezt rögtön bántásnak, éli meg és azt mondja , hogy nincs nyugalom ,nekem nem jó semmi. Ez nem igaz , de a házasság , az összeszokás, a közös élet hoz egy sor olyan problémát amit igenis meg kell beszélni , még akkor is , ha a depresszió jelen van. Szóval nagyon magányos vagyok és nem tudom mit tegyek ? Szeretem , de nem kapok tőle semmit , nem beszélget, nem nevet,elégedetlen, dolgozik egész nap , hétvégén is . Én ugyanezt csinálom , tanulok és abban bízok amit az itteniek mondanak , hogy idővel minden könnyebb lesz mert beilleszkedek , tanulom a nyelvet stb. Oké , de addig? Nagyon szélsőséges ! Az egyik nap írja , hogy szeretlek aztán jön valami amin nézeteltérés van és nem szeret. Mi ez? Nem vagyunk már gyerekek. Sőt? Nem tudok ebben az érzelmi hiányosságban élni és mindent bizonytalannak érzek . Most kezdem újra az életemet , mindent előröl , vannak terveim , de nem tudom lehet e ilyen emberrel tervezni aki mindent a betegségre fog!!Ill be kell lehet vallani , hogy nem illünk össze. Én nevetek, beszélek , pörgök , pozitív és szókimondó vagyok ő teljesen más . Nem tudok már tárgyilagos lenni ! Nem tudom ,hogy ilyen lenne akkor is , ha nem depressziós vagy nem. Sajnos most függőségi helyzetben is vagyok tőle ami nagyon feszültté tesz. Nem bírom a bizonytalanságot ! Mindent elbírok viselni , de a bizonytalan dolgokat nem bírom !!! Tervezgetek ill, tervezgetnék , de így nem lehet. Ma igen , holnap nem ! Házasságot nem azért kötünk szerintem , hogy ma szeretjük egymást , holnap nem !
2011. máj. 6. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni, hogy konkrétan melyik az a "távoli ország", ahol laktok?
2011. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy,nagyon jól látod! Egy depressziós emberrel együttélni korántsem életbiztosítás!

Ha nagyon erős vagy, és MINDENT vállalsz érte /esetleg még azt is, hogy Te magad áldozattá válsz/, akkor "csak annyi a dolgod", hogy éljed tovább a napjaidat, de sztem már Te is látod, hogy Ő NEM kiszámítható! /a beszámíthatóság más kérdés!/ De a helyzet ismeretében Te is kell, hogy tudjad, h. sok depressziós súlyos /ön- ill. másra veszélyes/ tetteket is véghez visz, az, hogy Ö más lenne, BIZTOSAN NEM igaz!

Ha mindezt végiggondolod,el tudod dönteni, hogy menekülsz-e ebből a házasságból? Ha igen, bizonyára van vmilyen magyar külképviselet. Sok erőt és józan döntést kívánok - és a jövőnek tervezz!!!

2011. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első kommentet preferálnám én is. 14/f
2011. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!