Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj "kiírni" a sírkőre az...

Muszáj "kiírni" a sírkőre az elhunyt nevét? Szerepelhet rajta akár csak annyi is hogy "Drága Húgom"?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem kötelező szerepelnie a névnek,azt iratsz rá amit szeretnél.Van aki drága,-édes,.stb szülőt vagy testért nagyit nagypapit írsz.Szuvenír jogod.


Részvétem.

2011. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nem kötelező! Én sem szeretném ha majd az enyémre kiírnák a nevem.

Részvétem!

2011. jan. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kiíratnám. Mert ha, tegyük fel, az ükükük...unokád megkeresne, úgy egy fokkal könnyebb!
2011. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nem muszáj, csak praktikus. ha sok év múlva megy a rokonság, akkor a sok édesanyám! manci! kislányunk! stb közt nagyon nehéz megtalálni, hogy kihez is jöttél. főként, ha nem túl közeli rokon. az kerül a sírra, amit kérsz, h rávéssenek.
2011. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, SZUVERÉN jogod, azt írsz, amit akarsz, de én magam nem tartom egy jó ötletnek, mert feltételezem, hogy az elhunytat nem csupán én gyászolom, hanem más rokonai, barátai is, akiknek mellesleg nem a "Drágája vagy Kedves Húga stb-je volt", szóval én ezért írtanám ki mindenképp a teljes nevét, úgy érzem, ezzel adnám meg az igazi végtisztességet, hogy nem csak magamra vagyok tekintettel...
2011. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

*íratnám!

Bocs.

:P

2011. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én vagyok az egyetlen élő rokon. A barátai pedig Kanadában élnek,nem hiszem,hogy sűrűn hoznak majd virágot a sírra...

Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 31. 22:36
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első amit életünkben kapuk az a nevünk..Szerintem utolsónak is azt kell visszaadnunk amit először kaptunk.A nevünket.Én ha másért nem ezért is kiírnám a nevet..
2011. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:22


Ne használj idegen szavakat, ha nem ismered a jelentésüket!


Szuvenir (rövid i-vel): Emléktárgy, ajándék

Szuverén: Korlátlan hatalmú, független, önálló.

2011. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Első válaszoló vagyok.

Arra,hogy az ük-ük-ük stb rokon megtalálja arra van a parcella szám ill a sirnak a száma

Melyet megmondanak az adott temető irodájában illetőleg 5-20 Ft ért lehet venni temetőtérképet.

2011. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!