Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Önzőség lenne?

Figyelt kérdés

Konkrét dolgokat nem szeretnék leírni...röviden annyi az egész, hogy fél éve szeretnék megvenni valamit, azóta "pályázom" rá, mióta kiadták, limitált az egész, ezt azért írom hogy ugye bármikor jöhet a hír hogy elfogyott..ez a bizonyos dolog nagyon sokat jelentene nekem, jelenleg nem vágyok semmi másra, csak erre és vagy fél éve ez lebeg a szemem előtt. Viszont mostanában minden rossz körülöttem, itthon is, mindenhol. Ha meg tudnám venni akkor iszonyú nagy löketet és erőt tudnék belőle venni. A legutóbbi 3 fizetésem mind másokra ment el, tartozásokat fizettem vissza, és semmit nem költöttem magamra (csak ilyen szokásos bérlet hogy dolgozni azért tudjak..). Mivel diákmunkázom, így túl sok pénzt nem is keresek, mindent elvállaltam az elmúlt 4 hónapban hogy tudjak gyűjteni erre a dologra. De minden pénzem "másokra" ment el, ez összességében úgy 60-70 ezer ft. Most megint adódtak bonyodalmak, itthon már mindent lemondtam hogy nem kell nekem semmit venni anyáméknak, meg nem kell rám költeni, meg adok pénzt hogy segítsek a dolgokon de nem fogadják el mert azzal az érvel hogy "te dolgoztad meg, a tied". Viszont most jöttek ki megint számlák és komolyan mintha én lennék a legidegesebb emiatt hogy hogy lesznek kifizetve..Egyszerűen nem tudom mit tegyek, mégis odaadjam az összeget anyuéknak hogy segítsek vagy vegyem meg amit már régóta akarok? Komolyan bedilizek már minden reggel azzal a gondolattal kelek fel hogy időben vagyok-e még..minden hónapban mikor kiderült hogy várnom kell még, folyton azt mondtam magamnak hogy "még egy hónap és meglesz"...ez már a 6. ilyen hónap.

Anyámék meg rám vannak kiakadva hogy miért nem kérek semmit, mármint hogy miért viselkedem így vagy nem tudom hogy írjam..Ez az ajándékozás azért lenne, mert most pénteken töltöm be a 18.-at.

De tényleg nem kérnék semmit, most egy "flancos" tortát szeretnének nekem de az meg drága lesz..nem szoktam tőlük semmit kérni, mindig próbálom intézni magamnak a dolgaimat. Most meg mikor megdolgoztam a pénzért és megint lenne egy lehetőségem...eszembe juttatja hogy nem magamra kéne gondolni.


Tudnátok tanácsot adni? Hogy melyiket kéne választanom?

Ha nem is, megkönnyebbültem hogy leírhattam, egy görccsel kevesebb a gyomromban.


17/L


2011. febr. 1. 00:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok kicsit hosszú lett:(
2011. febr. 1. 00:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon becsületes gondolkodású ember vagy, és ez a max ami a korodban elvárható tőled. Szerintem nyugodtan vedd meg amire gyűjtögetsz, le ne csússz róla, legfeljebb a köv fizuból segítesz anyukádnak. Hidd el, az adósság nem szalad el.
2011. febr. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 18 éves lányom van..Ő is hasonlóan lelkis,és együttérző,sőt nagyon segítőkész..Ritkán kér valamit,azt is csak úgy kéri,hogy hozzáteszi"de ha gond akkor nem kell...)

Bár mi nem állunk rosszul anyagilag,és igyekszem mindent megadni a lányomnak,de ha tudnám,hogy fél éve gyűjt valamire,és a fél év alatt inkább nekem segített,Én nem kérném,hogy segítsen még akkor sem ha jól jönne.Úgy lennék vele,hogy valahogy megoldom a gondomat,és a lányom végre megérdemelné,hogy teljesüljön a vágya..Nem lennél önző,ha végre magadra is gondolnál,és nem hiszem,hogy a szüleid is haragudnának érte..Vedd meg nyugodtan ami az álmod volt..Evvel nem csak magadnak,de valahol a szüleidnek is örömet szerzel,mert végül is egymagad szedted össze a pénzt rá..

(tetszik a kitartásod kislány!Én büszke vagyok rád,és a szüleid is azok,biztos vagyok benne)

39/N

2011. febr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En is hasonlo cipoben jarok ,csak en 12 eve :)

Ha szukseg volt a fizumra,sosem tudtam magamra gondolni...

pedig volt,hogy elterveztem,hogy most magamra koltok,de a lelkiismeretem vegul nem engedte...

2011. febr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó látni, hogy van ahol összetart a család:)

Szerintem beszélj anyukáddal, mondd el neki, hogyha szükségük van rá, akkor feláldozod a pénzed, de ha nem, akkor elköltöd arra, amire eredetileg szántad. Biztos, hogy csak akkor fogja igénybe venni a segítségedet, ha nincs más megoldás.. Ha nemet mond, akkor a legnyugodtabb lelkiismerettel megveheted magadnak azt a bizonyos dolgot!

2011. febr. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mi az a dolog amit szeretnél? csak úgy kíváncsiságból. :)
2011. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi vagyok
2011. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a válaszokat :)

Szerintem maradjon ez titok, nem sokan értenék miért kell nekem, így meg nem lenne sok értelme elmondani :)

Hát ami azt illeti a családban nincs nagy összetartás..mármint van, persze, de úgy értem hogy nem vagyunk olyan jó viszonyban, nem tudnám hogy leírni, a lényeg hogy minden beszélgetésnél vagy egy szónál is érezni a feszültséget. De persze ők mindent megadnak nekem amit tudnak és én is igyekszem segíteni, még is ez a "valami" itt van. De azt hiszem beszélek velük hogy mennyire rossz a helyzet, és kell-e a segítség. Ők erről a "dologról" nem tudnak semmit, szóval ez a tényező hogy meg szeretnék venni valamit erről semmit nem tudnak.

2011. febr. 2. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!