Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után illik meglátog...

Mennyi idő után illik meglátogatni az újszülöttet és az anyukáját, amikor hazatérnek a kórházból? /közeli családtagnak/

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4-6 hét. (Persze testvér, anya, nagyszülő hamarabb)
2011. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát ugye a "hivatalos" kivárási idő 6 hét. Ezt nyilván a közeli családtagok nem szokták kivárni, de azért szerintem 2-3 hetet illik várni.

Mondjuk neked mi a közeli családtag? Mert a nagymamák nem várnak még 1 hetet sem :-))

2011. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem már miután megszültem jöttek a látogatók és nem csak közeliek a kórházba, amikor meg hazamentünk, akkor hiába mondtuk, hogy ne jöjjenek pár hétig ezek visszatarthatatlanok voltak:))) pedig fáradt voltam, nyűgös, kialvatlan , még is jöttek mint a sáskák.Szerintem öt-hat hét múlva jöttek volna akkor sokkal nyugodtabban és szívesebben fogadtam volna őket.
2011. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kozeli csaladtagrol van szo, ebben az esetben nyugodtan lehet menni, de elotte idopontot kell egyeztetni, tehat inkabb erre figyelj, hogy ne varatlanul erkezel.
2011. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónap után fel lehet hívni az anyukát és megpendíteni, hogy ha neki is jó valamikor, akkor szívesen meglátogatnátok őt is, meg a gyereket is.


Készülj fel, hogy elég szűk időtartamot fog mondani, mert a gyerek most még szopik, aztán pelenka, aztán alszik, de másfél óra múlva már nyöszörög és felriad...

2011. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Csak ma szokás hosszú időt kivárni. Közeli családtag már néhány nap után is mehet. Régen a rokonok az első 1-2 hétben vittek ebédet is a kismamának,megkönnyítve ezzel a dolgát. Van,ahol még ma is tartják ezt a jó szokást.

Én örültem nekik. A babát sem kell mindentől félteni. Minél jobban féltik,annál könnyebben kap majd el minden fertőzést.

A kórházban is sok idegen foglalkozott a babával.

2011. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez függ az évszaktól (járványidőszak), vmint a bébi szüleitől is. Ha ők lazábbak, 2-3 hét után már általában mennek az első látogatók a tágabb rokonságból és baráti körből. De hallottam már olyan esetről is, amikor már pár nap után ott állt meg a fél rokonság..

Nekem 19 hónapja februárban, influenzás megbetegedések alatt született a fiam, mi kivártuk a 4-6 hetet, fokozatosan jöttek a látogatók. A két nagyszülő már viszont (természetesen) az első napokban ott volt.

Szerintem az a legjobb megoldás, ha megkérdezed az érintetteket, mikortól látogathatók. Bár én azt gondolom, az első hetek elég húzósak, nem illik túl hamar, és túl sokáig ott lenni.. De mint már említettem, ez ember - és babafüggő is.

2011. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi a közeli! Nekem közeli az anyuk, apu, tesó. Ők ok. hogy jönnek, pár napon belül majd. Főleg, anyukám!:)

De mindenki más min. 3 hét múlva jöjjön!

2011. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi az etikett, de azzal nem lősz mellé, ha megkérdezed az anyukát vagy az apukát és hozzáteszed, hogy őszinte választ vársz! Egyébként én úgy gondolom, nagyszülőkön kívül(esetleg dédszülőkön kívül, mert őket nem lehetne kihagyni, megsértődnének :) ) a többi rokon pár hét múlva menjen csak látogatni alkalmazkodva az új családhoz! Hozzánk pl. sógoromék (férjem bátyjáék) is pár hét múlva jöttek (mondjuk a kórházba bejöttek meglátogatni.
2011. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Közeli családtagnak már a kórházban illik (szülők, testvérek), távolabbi rokon is jöhet szerintem 1 hét múlva, mindenkinek jólesik az érdeklődés. A babát persze nem kell összepuszilgatni, és elég 1/2 órát maradni. Szerintem sértő, ha egy közeli rokon hetek, netán hónapok elteltével veszi csak a fáradtságot, hogy megnézze az új családtagot! Nézzétek meg a kórházi társalgókat, sokszor már ott toporog a fél rokonság. Durva érdektelenség meg sem nézni pl az unokát 2-3 hónapig!
2011. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!