Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban (és máshol is pl...

A családban (és máshol is pl kollégák/diákok egymás közt) a cigi és az alkohol lenne a társaság "pénzneme"?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy vannak a "társasági emberek", akik a cigivel és az alkohollal "kereskednek"... De ezt nem a szó szoros értelmében kell érteni! Arról van szó, hogy aki nem dohányzik, azt bizonyos "hátrányok" érik... Eleve aki nem dohányzik/iszok az kevesebb értéket tud a társaságban felmutatni... Ezért pl ha nincs téma és csak a: "gyere elszívunk egy cigit" szöveg marad, akkor ők kiesnek a sorból. Akik viszont fogyasztók, azok meg "összekovácsolódnak", mert csereberélnik egymás között(ma te adsz egy szálat, holnap én...) Vagy gyere drágám szíjunk el egyet a hosszú munka után, amíg a gyerekek edzésen/táncon/ egyéb helyen vannak!


Mit gondolsz? Van benne igazság? Azt ne mond, hogy te cigivel a szádban születtél! :D A társaság követeli meg, nem? Vagy bizonyos elfolytások, de az más téma...


2011. febr. 2. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Én speciel nem dohányzok de munkatársaim/évfolyamtársaim és a báttyáim is. De emiatt semmi hátrányom nincs mikor mennek ki ugyan úgy kihivnak engem is és én addig levegőzök szóval hülyeség erre fogni ha valaki nem tud beilleszkedni.
2011. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

osztom a nézeted!! Lehet hogy én is ezért szoktam rá?!?! :S

Talán hogy benne legyek abban a bizonyos társaságban!! :S:S

Hát ez szívás ...

2011. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hát, igen.

olyan helyen dolgozom, ahol többen dohányoznak, mint nem, így a szünetekben én is sokszor velük megyek arra a részre, ahol cigiznek. szerencsére jól szellőzik.

ha nem tenném, nem fogadnának be annyira, van egy olyan érzésem.

2011. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kipróbáltam a cigit, de nekem nem jött be, utáltam hogy füst szagú lett a ruhám és a kezem tőle. Engem sosem ért hátrány abból hogy nem dohányzok, vannak dohányzó és nem dohányzó barátaim is. Nem zavar, ha rágyújtanak mellettem, de ezt szerencsére nem teszik túl gyakran mert nem szeretem a füstöt. A legjobb barátaim nem dohányzók, szóval nincs probléma :) (És nem azért lettek a legjobb barátaim mert nem dohányoznak!)

Szerintem az hogy iszik (és nem csak egy - két pohárral) vagy dohányzik valaki, attól nem lesz "több". Az a jó, ha valaki olyan plusz dolgot talál az életben, amivel nem károsítja magát, hanem hasznosítani tudja :)

2011. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. én se cigizek, de amikor a haverjaimmal vagyok és mennek ki cigizni, akkor ugyanúgy kimegyek velük és ahogy az előttem szóló írta levegőzök addig, közben meg dumálunk. És nem rekesztődök ki amiatt, hogy nem cigizek. Néha megkínálnak 1-1 szállal, amit én elutasítok,de ennyi. Ez inkább csak ilyen udvariassági gesztus, mint mikor bekapsz egy rágót és megkérdezed a jelenlévőket, hogy kérnek-e. De nem erőszak. Nem tagadom volt már hogy elfogadtam egyszer-egyszer 1 szálat, de nem dohányzom rendszeresen, és akkor sem rámerőltették, én akartam.

Ha nem tudsz beilleszkedni, ne erre fogd. Egyébként én inkább az ellenkezőjét látom, hogy aki nem cigizik, az inkább bent marad olyankor. Mert persze ha valaki bedobja, hogy menjünk cigizni, akkor nem annak szól célzottan, aki nem cigizik, de olyankor az is mondhatja, hogy én nem cigizek de kimegyek veletek. 2-3 ilyen alakalom után már konkrétan őt is hívni fogják, hogy menjen velük. velem is így volt. Szobatársam mindig velem jár cigizni, kimegyünk sétálunk 10 percet, ő elszívja a cigjét én meg levegőzök.

2011. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyáron, amikor én is otthon vagyok, meg a szomszéd srác is, alig várja reggelente, hogy kinyissam a zsalukat, és már csörög is a telefonom, hogy: "Cigi? Kávé?" Pedig nem dohányzom és nem kávézom.:) Nem ettől függ a beilleszkedés szerintem.

20/L

2011. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én dohányzom, inni is szoktam, de a társaságban még mindig nem az alapján itéljük meg a másikat, hogy mennyi cigit szív el/alkoholt ereszt le a torkán. Nem a csere vagy a másik meghívása kovácsol össze, hanem az hogy az alatt az 5 perc alatt van idő beszélgetni (pl. a munkahelyemen) amíg tart a cigi. Az alkohol meg más téma, oldja a gátlásokat úgyhogy megkönnyíti a beszélgetést. Bárkivel. :)
2011. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én baráti körömben senki nem szivarazik. Aki meg igen, az EGYEDÜL intézi mert ő van EGYEDÜL nem pedig ők vannak többségben. Nálunk ez nem összekovácsoló erő.
2011. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is hülyeség, mert a mi társaságunkban is volt olyan aki nem dohányzott és volt akivel sokkal jobban kijött mint egy olyna aki dohányzott.Én pl. dohányzom,de van h. nem gyújtok rá és attól még ugyan úgy kimegyek ha van kedvem dumálni...

Szerintem ez attól függ, hogy ki milyen társaság, ha nincs közös téma vagy nem bírják annyira az emberek,akkor tök mindegy h. valaki dohányzik vagy nem.Ugyan így az itallal.A társaságomban van aki csak üdítőt iszik és ugyan olyan jól elvannak...

2011. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a magához illő társaságot kell keresnie. Ha neked nem tetszik az, amit leírtál, akkor keress olyan társaságot, ahol másképp van. Sport,magán - nyelviskolák, hívők gyülekezetei, zenei összejövetelk, szinházak törzsközönsége, stb. Interneten is kereshesz, magad is szervezhetsz.
2011. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!