Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizzak a páromba, hogy...

Hogy bizzak a páromba, hogy meg tudja állni alkohol nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos párom nagyon belemerült az alkoholba az utobbi időben.Ma egy hete nem nyúlt semmilyen alkoholhoz,nála ez már nagy szám.(napi szinten piált)Ma ment dolgozni(maszekolni_)nagyon félek hogy újból italhoz nyúl.

1 hete megígértem neki ha újból iszik elhagyom.Nem csak azért mert anyagilag elviszi a pénzt hanem mert nem ilyen életet akarok a gyermekeinknek.

de nagyon félek ,hogy ma nem fogja tudni megállni.Rettegek tőle,teljesen gyomor idegem van.


2011. okt. 17. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha neki az alkohol fontosabb mint te akkor tényleg jobb ha még most szakítassz minthogy később egy alkoholista felesége legyél.
2011. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak nagyon, de nekem nem sikerült egyik páromat sem kihozni az alkohol rabságából. Pedig mindkettő értelmes művész ember volt. Mindkettő megígérte, hogy végleg abbahagyja, de ez nem sikerült nekik. Jobb, ha hagyod a maga utját járni, mert pokoli életed lesz mellette.
2011. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
eböl erös lapát lesz !
2011. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem ilyen volt a párom,sajnos sok gond összejött.probálok neki hinni.Menekülnöm nehéz 2 kisgyermekkel.
2011. okt. 17. 17:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, de megéri. Az én apám 10éve alkoholista, bármi volt, max 2 hétre hagyta abba. Ezek az időszakok nagyon jók voltak, de lássuk be, 2-3 hétért nem éri meg szenvedni heteket, hónapokat. Mi eljöttünk. A gyerekeknek is jobb lesz, hidd el. Adj neki egy esélyt, ha nem megy, hagyd el. Komoly lelki problémák lehetnek ebből a későbbiekben.
2011. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem szakíts vele. Tudom nem szép ilyet írni ismeretlenül, DE te sem bízol már benne, hogy lefogja tenni örökre az alkoholt, ez jött le a mondandódból.

Ha van esze akkor megfogja állni, hogy ne igyon, mert tudja jól akkor elhagyod. Ha mégis iszik akkor levonhatod a következtetést, hogy mennyire vagy fontos neki.

2011. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha már napi szinten piált soha nem fog leszokni róla, hiába igéri a csillagos eget is neked ne higgyél neki ez csak egy jó tanács olyantól aki ugyenezt végig járta sajnos 23 évet végig szenvedtem Igért füt fát soha nem tartotta be csak ideig óráig aztán kezdődött minden előlről
2011. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Ráadásul te sem akarod gondolom, hogy mindent egyedül kelljen csinálnod. A párodnak egy támasznak kéne lennie az életedben, nem pedig "koloncnak". Mi lesz ha neadjisten valamelyik gyerek kórházba kerül? Ki viszi be, ki lesz majd mellette?
2011. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm rendszeresen megígéri a feleségének hogy többet nem iszik. Na a hangsúly azon van hogy többet nem de kevesebbet sem. Sajnos évek óta látom ezt a megígérem -utána elfelejtem huza -vonát. Szerintem a legtöbb ember nem változik meg csak ígéri. Ha a párod már többször megígérte és nem tartotta be akkor valószínű idő kérdése és újból megteszi. Ha viszont csak most ígérte meg akkor ne idegeskedj mert lehet betartja.
2011. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Lófarkat tartja be, az öcsém negyven éve iszik, ráment a házassága, gyerekei elfordultak tőle, szégyenlik. Ott kell hagyni az ilyet igéretből a padlás is tele volt. Mára megrokkant minden baja van, de én a testvére sem segítek rajta !!!! Nem lehetett, akkor d ö gö l l jön meg !!
2011. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!