Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a barátom apukájának elég...

Ha a barátom apukájának elég súlyos alkohol problémái vannak, azt jelentheti azt, hogy a barátom is hajlamosabb lesz rá?

Figyelt kérdés
Kell ettől tartanom, ha eddig még semmi jelét nem mutatta?
2011. aug. 15. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nem. Nekem a volt férjem apukájának is voltak alkoholproblémái, csak azért nem volt sokszor berúgva, mert a felesége nem adott neki pénzt (egyébként ettől eltekintve nagyon rendes ember volt). A volt férjem éppcsak alkalmakkor ivott, akkor is csak 1 pohárral, sosem láttam részegen. A második férjem apukája szintén élete vége felé (elmondások alapján, mert én nem ismertem) elég keményen ivott, férjem egyetlen kortyot sem iszik. Szerintem ezekben az emberekben nagyrészt benne van az a negatív élmény, hogy az apukájuk iszik és milyen, ha részeg és ettől többnyire undorodnak, nem tudnak ezzel azonosulni. Persze nem mondom, hogy biztosan nem lesz egyszer olyan, hogy inni fog, de ahhoz valami nagy negatív dolognak történnie kell az életében. Én 2 ellenpéldát tudtam felhozni, de biztosan lesz olyan, aki a kérdésedre vonatkozó példát tud felhozni.
2011. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A negatív élmény biztosan megvan, és ez kétféle képpen sülhet el: vagy undorodik tőle és nem fog inni, vagy ha valami lelki sérelem éri, a mintát követve ő is a pohár után nyúl.
2011. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én apum anyukájáról tudok csak nyilatkozni:

Ő eléggé iszákos volt (idősebb korára szokott le róla a betegségek, gyógyszerek miatt). Apum masszív alkoholista volt, tehát ő végülis követte őt. Én viszont életemben 2-szer ittam alkoholt, annyira utálom még a szagát is. A negatív élmények bennem nagyon megmaradtak...

2011. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a férjem és én is alkoholista felmenőkkel büszkélkedhetünk, de nálunk épp ellenkezőleg sült el: nem vagyunk antialkoholisták, de nagyon "alkalmanként" iszunk és soha nem részegedünk le.
2011. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy, hogy nála sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy alkoholista lesz mint egy olyan embernél, akinek nem ittak a szülei.
2011. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10 alkoholista ccsaládban fenövő emberből 7 biztos alkesz lesz, a barátod benne lehet abba a 3-ban aik nem de ehez kell a baráti segitség.
2011. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:42 vagyok.


Még annyit tennék hozzá biztatásképpen, hogy nekem is alkoholista volt mindkét szülőm. Én más utat választottam. Nekem a sport lett a mániám és mikor nagyon elviselhetetlen minden, akkor elmegyek futni. Szóval azért vannak kivételek is. Mindenesetre félek az alkoholtól, így egyáltalán nem iszom egy kortyot sem, még szilveszterkor vagy alkalmakkor sem. Egyszerűen rettegek attól, hogy iszom egy kortyot, aztán nem bírok leállni és én is olyan szörnyeteg leszek mint a szüleim.

2011. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hajlamosabb, de inkább a szenvedély betegségekre.

ugyanakkor lehet ezt pozitív irányba is terelni pl megtalálhatja a szenvedélyét a családjában ,sportban,művészetekben,munkában stb ,nekem faterom keményen ivott elég sok negatív példát láttam magam körül ahhoz ,hogy én ne igyak plusz nem is bírom,nem szeretem a piát.

(az alkoholisták nagyrésze azért lesz függő mert gyorsabban fel tudja dolgozni a szervezetük a vérbe került alkoholt,jobban tolerálja a testük)

2011. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, mindkét nagyfater alkesz, a páromé emiatt már nem is él. Mivel mi tudjuk, mit okoz az alkohol, biztos nem leszünk részeg disznók, de a gyerekek nem tudják, őket jobban féltem. Mi együtt szoktunk inni, szerintem az a veszélyes, ha valaki kocsmázik vagy magában iszik és persze korlát nélkül.
2011. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valóban nagyobb az esély.

Családból indulok ki vagy az ismerősökből akkor 10ből 10.

2011. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!