Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egy dolog, ami szeretnék...

Az egy dolog, ami szeretnék lenni nem lehetek, de semmi más nem érdekel. Mit lehet ilyenkor tenni? Már nem nagyon bírom.

Figyelt kérdés

Már egész kis korom óra helikopter pilóta szeretnék lenni, de színtévesztésem van, és ez annál kizáró ok. Már 2 éve nemtudok dönteni, hogy mit csináljak, mit tanuljak tovább, csak arra, hogy belehalok, ha nem lehetek pilóta. Egyszerűen semmi más nem érdekel, csak az, már azon is gondolkoztam, hogy öngyilkos leszek, mert nem fogok olyan foglalkozást találni, ami érdekel, és 1 nagy trágya lesz az életem. Egyszerűen a helikoptereken és a repülőkön kívül semmi más nem érdekel, csak azoknak élek szinte... Néztem mindenféle szakmát, szinte az összeset átnéztem, de tuti, hogy egyiket sem csinálnám szívesen. A szüleim is cseszegetnek, hogy tanuljak már valami szakmát, de ha egyik se tetszik mit csináljak? Van értelme így élni?


20/f


2011. febr. 2. 20:36
1 2
 1/18 Viki233 ***** válasza:
100%
hát mindenek előtt ne add fel!!! ne gondolj olyan dolgokra,mert egyrészt önzőség másrészt megfutamodás!! légy türelmes és az életben megtalálod azt amit a pilótáskodáson kívül megtehetsz és szereted csinálni.
2011. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
menj gépészmérnöknek és tervezz repülőket, meg helikoptereket ;)
2011. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Én rendőr akartam lenni, de a magasságom miatt nem vettek fel, kénytelen vagyok egy gyárban betanított munkásként dolgozni. Sokszor éreztem úgy hogy egy senki vagyok és nem vittem semmire, aztán megszületett a lányom és annyira boldog vagyok, átértékelődtek a dolgok. Az élet változik, fel a fejjel, nehogy már ezért öngyilkos legyél!!! Világos??

23L

2011. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
szia, mi lenne, ha repülőgép irányító lennél, vagy repülőgépszerelő, esetleg tervező
2011. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
77%
Sajnos nem írtad meg az életkorodat,nincs tájékoztatásunk a jelenlegi iskolai állásodról.Vagyis tulajdonkép mit tanulsz?Az én barátom mechanikai műszerész végzettséget szerzett.Volt egy nagy álma,helikopterben szeretett volna dolgozni.18-évesen beíratkozott egy esti gimnáziumban,le érettségizett.Mi Sátoraljaujhelyiek vagyunk,és érettségi után Miskolcra utazott minden nap az 80km 2év alatt egészség ügyi végzettséget szerzet,és elhelyezkedett a városi Mentőszolgálathoz mint ápoló.De számára ez még nem helikopter volt.Akaratot vett magán és egészség ügyi Főiskolát végzett,mentős tiszti karon.Mint Mentős tiszt Miskolcon a megyei kórház helikopteres bevető szolgálatánál dolgozik jelenleg.Egyébként elképzelhetőnek tartom, mikor helyszínre vonulnak és a fedélzeten nincs beteg biztos egyszer-kétszer a gépet is vezeti.Hisz a legénység nagy haver.A barátom 3-év gimnázium,2-év szakiskola,3-év Főiskola,össz 8.év tanulás a szakmáján felül,és az álmai valóra váltak.Kitartás, és álmaid megvalósulnak. Én kívánom neked.
2011. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Más helikopterekkel/repülőkkel kapcsolatos szakma nem érdekel? pl. légiirányító, mérnök, ilyesmi... az is elég menő sztem.
2011. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló gondban vagyok, mert mindig is katona szerettem volna lenni, de rossz a szemem, ezért nem lehetek.

Jelenleg teljesen más az életpályám, jogásznak tanulok, de még nem mondtam le róla hogy a két út találkozik majd egyszer...

23/L

2011. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor el kell gondolkozni a határterületeken. Én is hasonló helyzetben vagyok, ha nem rosszabb: hatéves korom óta zenésznek készültem. De nem bírták az ízületeim, 14 éves koromtól kezdve egyik ínhüvelygyulladást követte a másik. Húszévesen beláttam, hogy ez így nem mehet tovább és feladtam.


Most olyan szakmát választottam, ami közeli kapcsolatban van a zenével. Így egyrészt nem esem ki a közegből, másrészt pedig időnként van lehetőségem egy-egy koncerten játszani. Nem mondom, hogy tökéletes, de nem olyan rossz.


Gondolkozz el te is! Ez a mentőtisztes ötlet például nagyon jó! Nem azt mondom, hogy legyél az, de keress egy olyan szakmát, amivel helikopterközelben lehetsz! Aztán ki tudja, lehet, hogy 5-6 év múlva már megoldják ezt a problémát és színtévesztő is repülhet. Csak ne sodródj túl messzire az eredeti célodtól!

2011. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Repülőmérnök is lehetsz.
2011. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

AZért ez elég furcsa.Olyan nincs, hogy csak egy valami érdekel.Viszont olyan már van, hogy valaki lusta utánanézni a lehetőségeknek és megmarad benne a gyermekkori "álom" állása.

Szerintem te is ilyen vagy.Egyszerűen nem fér a fejembe-én 18éves vagyok hónapokat töltöttem pályaválasztái idővel,meg is találtam a számomra megfelelőt.

Neked is elkéne ezt kezdened és nem itt sírni, hogy jajj mi lesz belőlem.És nem, nehogy azt hidd annyi elég hogy felmész a netre megnézel 1-2okj-s képzést.

Felméred a terepet,minden okj-s képzést megnézel,ha van érettségid,ami jó is megnézed a főiskolai és egyetemi képzéseket is.Kiírod magadnak milyen végzettséget szerezhetsz,képzési idő,tantárgyak,elhelyezkedési lehetőségek,kereseti lehetőségek,szakma előnyei-hátránya egyszóval minden.

Ha ez megvan nyílt napokra mész,beszélsz különböző szakmabeliekkel,megfigyeled a környezetedben élőknek a munkáját stb...

Még csak fél 10 nincs késő kezdheted is.Lehet eltelik 3-4-5hónap is mire kialakul benned a törekvés,de ha csak sajnáltatod magad akkor nem változik semmi.

2011. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!