Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lett, a férjem húga...

Terhes lett, a férjem húga (16)? Most mit csináljunk? Mi ilyenkor a tehendő? Mennyibe kerül az abortusz? Minden érdekel a témával kapcsolatban!

Figyelt kérdés
férjem húga 16 éves, középsulis. most tudtuk meg h terhes lett. eddig 1 barátja volt, és vele is védekeztek mindíg egyszer elszakadt a gumi ,de vett is be akció utáni tabit. de így is összejött :( érdekelne a témával kapcsolatban minden!!!! h tudjak neki segíteni. nem tarja meg a babát, mert nekünk 5 hanpja született, nővérének (32) 3 nónapja, bátyjának (29) 1hónapja. szóval most van bőven baba a családban. segítsetek!
2010. nov. 15. 16:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

ha védekeztek, akkor a tb állja az abortuszt (tablettánál ezt ugye könnyen lehet igazolni, esemény utáninál is, mert azt meg fel kell íratni a nőgyógyásszal).

tudom, hogy etikailag nem helyes, de az abortuszt javaslom, ha nem tudja/akarja megtartani, mert nincs lehetőség családon belüli örökbeadásra, és a tanulmányait is félbeszakítaná miatta.

támogassátok! :)

2010. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Micsoda baromságot írtál...A TB nem állja az abortuszt, csak akkor ha BIZONYÍTHATÓAN, 100% közeli módszerrel védekezett, úgymint spirál-amit egy 16 évesnek nem tesznek fel-vagy petevezeték lekötés-amit szintén nem csinálnak nála. Tehát fizetni kell. Hogy mennyit? Az a szociális helyzettől is függ, így lehet hogy végülis ingyenes lesz neki.
2010. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

gumival védekeztek ,meg tabi is volt utánna mint írtam. nem tudja megtartani, mert elég rossz az anyagi helyzetük, és mint írtam az egész családban mki most szült, így más se tudja magához venni a babát ,mert van mindenhol pici :(

szóval az abortusz maradt :(

támogatjuk ahogy tudjuk ,csak hát 300kmre laknak :(

köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 15. 17:01
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
második! pont azt írtam, amit te is, csak más megfogalmazásban: ha bizonyítható, akkor állja a tb.
2010. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Ezt először is a csajnak meg a pasinak kell eldöntenie.Ha ennyi baba van a családban neki alig fog kelleni venni valamit,tudtok segiteni...
2010. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Kedves második, az első ugyanazt írta, mint te. Egyik sem baromság, és a 72 órás tablettánál BIZONYÍTHATÓ, hogy védekeztek, vagyis állni fogja a TB, ha van papírja róla.
2010. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
a csaj tőlem kért segítséget..... és nem bírják megtartani. az egy dolog h 3 babba van a családban ,de nem ennyiből álla agyereknevelés. a szülei már elég öregek, a csaj az uccsó gyerek a családban, elég későn jött. nem a szüleinek akar mégegy gyereket, és magának se még fiatal! és mint íetam 300km...egyikünk se tud segíteni, mert mind a 3 család pest, ők messze vidék. az apa nem vállalja a babát. itt mindenképp abortusz lesz. csak érdeklődtem, mert még nem voltam hasonló szituban egyeltalán.....
2010. nov. 15. 18:06
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha elmegy nőgyógyászhoz, ott majd elmondják, hogy mi a teendő, küldik tovább a megfelelő helyre. Ne ijedjetek meg, pár ezer Ft lesz csak, és nem kell mindenféle igazolásokat vinni az anyagi helyzetéről. Csak ne késlekedjen!
2010. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó! holnap suli helyett oda megy, mert azt mondtam neki, h azonnal! akkor ott majd mindenről tájékoztatják...
2010. nov. 15. 18:31
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy már teljesen más az eljárás, de 8 évvel ezelőtt kb. 25e Ft-ba került, az abortusz, amit postai csekken kellett befizetni. Nem kérdezett senki semmit az anyagi helyzetről, vagy a védekezés módjáról, pedig ott is volt esemény utáni tabletta is (de ez senkit nem érdekelt). Csak próbálták az embert meggyőzni, hogy tartsa meg a babát, majd lesz vhogy!

Sajnálom szegény lányt, mert egy procedúra az egész, ráadásul nagyon rossz, ha egyedül kell intéznie. Gondolom a szülőkkel nem lehet ezt megbeszélni...

2010. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!