Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semmi célom nincs az életben....

Sdavid88 kérdése:

Semmi célom nincs az életben. Nem érdekel semmi. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Most rontom el az életem. Ezzel tisztában vagyok, de nem törődök vele. Főiskolára járok (gépészmérnök) már 3 éve, de abba akarom hagyni, mert ez se érdekel. Tavaly például egy kreditet se szereztem. (ha a szüleim megtudnák) Mihasznának érzem magam, és nem értek semmihez. Úgy érzem, hogy az ismerőseim csak felszínesen szeretnek. Dolgozni lenne talán kedvem, de érettségivel mire mennék?! Nem lenne valami biztató jövőkép. Mindig beleképzelem magam valamilyen szakmába, hogy az szeretnék lenni, következő pillanatban meg arra gondolok, hogy az se menne. Rühellem azt is, hogy még mindig eltartott vagyok. Segítsetek!

Ui.: Ha valami még eszembe jut leírom ide.

22/F


2010. szept. 8. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Fejezd be a sulit, ne hagyd ott. Keress vmi csajt magadnak, járjál többet bulizni. Keress barátokat, ne pedig haverokat. Élvezd egy kicsit az életet és megtalálod a célodat is benne.
2010. szept. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is ne hagyd veszni azt az energiát, amit eddig is beleöltél. Ha ippeg kettes szinten is, de szerezd meg a diplomát.

Én a szavaidból azt veszem ki, hogy valószínűleg a szülői oldal nem állhatott a helyzet magaslatán és eléggé elnyomhatta az önértékelésedet. Az agy ez ellen lázad fel ezzel a nihilsemmi, semmi nem köt le dologgal.

Sajnos nagyon sok szülő akaratlanul is képes egy-egy hülye kiszólással akár évekre is visszavetni a gyereke személyiségfejlődését.

Azt mondják, hogy az ember nem tudja magát a hajánál fogva kihúzni a gödörből, de azért egy halvány reménysugarat adhat, ha olvasgatsz a

[link]

webszájton. Nem csak a táplálkozási és a depressziós rész érdekes, a legalján nagyon sok jó címszó van, ahonnan lehet meríteni.

2010. szept. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne add fel! Sajnos sokszor van az életben olyan helyzet, mikor semmi pozitív nincs, mikor semmi jót nem találunk kapaszkodónak, de hidd el, ez is elmúlik. Jönni fognak jó dolgok. De ne add fel. Ne hagyd ott a sulit, egy olyan diplomával tök jó munkahelyed lehet majd. És lesz barátnőd, és boldog leszel, lesz miért élni és küzdeni. És próbáld magad valamivel lekötni, keress valami hobbit, ahol megismerhestz embereket, ahol jól érzed és lekötöd magad. És a sulit ne hagyd ott!
2010. szept. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már... miért ne hagyja ott a sulit? Olyat tanuljon, és aztán csináljon egész életében, amihez semmi kedve? 22 évesen még sok minden áll előtted, de annak a sok mindennek most kell, hogy lerakd az alapjait!
2010. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kis endorfin löketre van szükséged. A testi jólét magával hozza a lelkesedést az élet élvezetéhez. A táplálkozás szerintem is hatalmas befolyással van erre. Tudd, hogy mit juttatsz be a szervezetedbe! Olvasd a már ajánlott linket!

Sok sikert!

2010. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi segítséget!
2010. szept. 8. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán meredeket fogok írni, de üsse kő:

Hagyd ott a sulit. (Legalábbis állítsd magad passzívra a Neptunban...) Menj el rakodómunkásnak, culágernek, boltosnak vagy bárhova, ahova tudsz. Ha szerencséd van, még választhatsz is rossz, kevésbé rossz és közepesen jó munkák közt. Állj a lábadon akár fél vagy 1 évig. Nem fogsz rászorulni a szüleidre anyagilag. Szerintem meg fogod tapasztalni, amikor szorul a hurok a nyakad körül, amikor tenned kell az életbenmaradásért, az önfenntartásért, és ettől nagy motívációt fogsz kapni. Utána folytathatod a sulit, de kezdhetsz újat is, ha más jobban tetszik, csak DÖNTS az életedről. Ha csak így ímmel-ámmal tengődsz, vagy elvégzed a sulit vagy nem, akkor soha nem állsz meg a lábadon. Ha elvégzed, akkor ráadásul lehet, hogy egy olyan szakmát csinálsz egy életen át, ami nem érdekel.

2010. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Ja, és ne hidd, hogy a kajával ezt meg fogod tudni oldani. Szerintem egyáltalán nem! Ezt az oldja meg, ha húzol egy merészet az életedben, ami a saját döntésed lesz.
2010. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!