Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, panaszkodhatok?

Anyós kérdés, panaszkodhatok?

Figyelt kérdés
Annyira idegesít az anyósom! Tudom, hogy ő a gyerekem nagymamája, és próbálok vele normális, és tisztelettudó lenni, az első perctől kezdve bevonni a dolgokba ( régen ismerem, és a gyerek előtt soha nem volt semmilyen konfliktusunk), főleg mert nem él már az anyukám. De megőrjít azzal, hogy belesz@arik abba, amit mondok, kérek a gyerekkel kapcsolatban. 1 éves, és mindig hoz egy rakás olyan kaját, dolgot, amit még nem kap, ami veszélyes, és hiába mondom neki szépen, kedvesen, hogy ilyeneket ne cipeljen, ne költse a pénzét, közli, hogy őt ez nem érdekli, és soha nem is fogja, ő a nagymama, és neki jogai vannak. Elmegy, és kidobom amit hozott ( most pl diabetikus joghurtot a sok egyéb mellett), de közben még én sajnálom őt. Félek, hogy hosszú távon még nagyon sok konfliktus lesz ebből, pedig én szeretnék jó viszonyt, de így nem merem ráhagyni. Szerinte pl egy gyereknek fölösleges napközben aludni, ha nem akar főzeléket enni, akkor kapjon inkább kalácsot, a lényeg, hogy hízzon, miért nem jó játék, hogy zacskót húz a fejére, én ne aggodalmaskodjak, stb, sorolhatnám. Szerinem sok mindenkinek ismerős... Mit tegyek szerintetek? Ja, a férjemet nem érdekli, ő kb. szóba sem állna vele, annyira nincsenek jóban, csak akkor jön, ha ő nincs itthon:(
2011. okt. 18. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
azért az ételt amit hoz nem kell kidobni, vagy edd meg te vagy add hajléktalanoknak. szerintem sokmindent nem tudsz csinálni, ha jóban akarsz vele maradni hagyd rá amit lehet. mondjuk ez a zacskós dolog azért meredek. de ő is felnevelt egy gyereket(a férjed) csak van vmi tapasztalata.
2011. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is halálra idegesít az anyosom. Nekem a kislányom most 9 honapos. Szuletésékor volt a legnehezebb. Ugy vette, mintha o szulte volna a gyereket és nekem semmi kozom a gyerekhez. Ha aludt le lem tette, polyában tartotta a kezében. Idovel lassan leállítottuk vagyis inkább a férjem. En elmondtam neki, hogy mi bánt vele kapcsolatban és o meg leállította. Volt, hogy meg is sértodott (mindenen megsértodik amugy, ha nem az van, amit o akar- olyan mint egy pulya). Most ha nálam jon mindig fozni akar, meg mindent pakol a konyhámban, ahogy neki jol esik és tetszik. De anyukám azt tanácsolta, h ne vegyem figyelembe. Engedjem el a fulem mellett a dolgot. Amit meg áttesz, azt vissza rakom a helyére ha elmegy. Nem tudom hogy fog ez mukodni.

Legfeljebb te is kidobod ami nem kell. Csak neked lesz rossz, ha felidegesited magad, foleg ha a férjedet nem is érdekli.

2011. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Mondd meg neki, mit ehet (nehezen beszerezhető, drága gyümölcs), mit játszhat a gyerkőc, mik a szokásai. Ha nem alszik, akkor nyűgös, stb. Mondd el neki százszor is, ha kell, kedvesen, de célratörően. Te vagy az anya, a szülők felelősek a gyereknevelésért.

A nagyi fog még alakulni, nemsokára rá is mered bízni majd egy-egy órára.

2011. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, kedves második, tényleg csak magamnak ártok vele, ha felhúzom magam rajta, de hát ezt olyan könnyű mondani:)! Tudom, hogy lehetne sokkal rosszabb is, amiket itt is olvasok, de nekem ez van, és nagyon érzékenyen érint. Próbálok még határozottabb lenni!
2011. okt. 18. 15:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én ilyenekből soha nem csináltam gondot :)

megettem én és nagyon örültem neki, hogy gondolt ránk, mindig megköszönöm :)

nem bántanám meg ilyennel, hogy miért hozott diabetikus joghurtot, értékeld, hogy gondol az unokájára. az meg, hogy nem kell aludnia... hát te vagy az anyja, mond, hogy persze, persze és mosolyogj aztán csukd be utána az ajtót :D

2011. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
szerintem te vagy túl érzékeny:)) nem kell mindent lereagálni, van amit muszály elengedni a füled mellett ha nem akarsz begolyózni! én anyósékkal élek 1 fedél alatt, közös konyha, fürdő, képzelheted! nem akarom mocskolni, mert jó asszony, de azért ANYÓS!!! a legjobb barátnőmnél mindig becsmérelem, mert ha ugye gyakran találkozunk jobban látjuk a másik hibáit, de sose vitázom vele mert még reszketek és egy hang sem jön ki a számon ha felhúzom magam...szóval mosolyogva tűrni.nem olyan vészes mint ahogy látod.
2011. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom dettó, és sajnos nem is nagyon változott a 3,5 éve alatt!

Mindennel baja volt, miért tápszert kap és miért nem tejet, Mert a fia már 3 hónaposan parizert evett (na persze) és még sorolhatnám. Én is mondtam százszor, meg ezerszer, nem nagyon érdekelte, végül azzal telt be a pohár, hogy lejárt szavatosságú mackó sajttal etettem meg a gyereket 5 hónaposan mikor én kimentem wc-re. Nem is merem azóta sem ott hagyni a gyereket egy fél órára sem, elsősorban azért, mert mindenféle szarral megakarja etetni. Ebéd után tejszínhab, mert ugye ha nekünk lehet a kávéba akkor a neki is lehet egy kispohárba, nyalóka, téli fagyi és még sorolhatnám. Normális kaját nem ismer, ha a gyereket kell etetni. Emlékszem egyszer kiakadt, hogy miért nem jó kaja a cigánypecsenye az alig egy éves múlt gyereknek.

Neki a lejárt szavatosságú dolgok nem romlottak, mert hát hűtőben van mi baja lehet, alapon van ott 1 éve lejárt majonéztől kezdve 1 hónapja lejárt joghurt! Na ilyenre tuti nem hagyom a gyereket, még akkor sem, ha ő kettőt felnevelt.

2011. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj kedves utolsó,ne is mondd!Nekem édesanyám egyedül él,sajnos nagyon kevés nyugdíjból és ő is állandóan lejárt szavatosságú dolgokat vásárol féláron.Ill. nem lejárt,hanem pl. két nap múlva lejárt és hát az a fő baj,hogy megvesz belőle egy csomót.Már mondtam neki finoman többször is,hogy ne hozzon belőle sokat,mert lejárat után már nem adom oda a gyerekeknek,de ő úgy néz rám,mintha a Marsról jöttem volna.A férjem nagyon ideges emiatt,már alig tudom csitítgatni,hogy értse meg,nem tud mást hozni és hagyjuk,hogy legalább ezt oda adhassa a gyerekeknek.Aztán persze lejárat után kidobjuk.Nagyon nehéz helyzet ez egyébként.Azt sem engedi,hogy anyagilag segítsük,ezért élelmiszert szoktunk néha vinni neki,meg gyümölcsöt,zöldséget,azt még elfogadja.
2011. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy ilyen. Az én anyósom-apósom le se sz..nak minket, az én szüleimet érdekeljük csak.. A másik részről soha semmi.


Inkább próbálj meg ha nem is listát írni, de valahogy célozni arra, húú ezt nagyon szereti a pici, stb és olyanokat mondj ugye amit tényleg megeszik.. :) lehet hogy így is fog felesleges dolgokat venni, de szép lassan idővel csak megérti. Szerintem csak jót akar... Bár tudom hogy mondani könnyű, hogy ne húzd fel magad, (nekem is mondják, mégsem tudom, bár én pont az ellenkezője miatt)

2011. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Ne haragudj meg de jó nagy b.nkó lehetsz ha kidobod a kaját amit hoz.

A többiben igazad van.

2011. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!