Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom azt szeretné, hogy...

A párom azt szeretné, hogy vegyek fel 150 e Ft körüli személyi hitelt a Providentnél. Ő nem vehet mert BAR-listás. Ti vennétek fel a helyemben?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem ide tartozik a kérdés. Megnéztem, jóval többet kell visszafizetni. Nem akarok emiatt veszekedni vele, de keresem a kibúvót, hogy ne kelljen felvennem. Igazából nincs munkahelyem, a munkaügyi központ tanfolyamára járok, kapok havi 70 e Ft ellátást közben. Ez tavasz végéig tart. Ugye én nem vehetek fel hitelt ilyen feltételekkel? Kérlek, segítsetek!


Üdv: 22/L


2011. febr. 4. 07:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%

Eszedbe ne jusson, magadat vered tartozásba.

Miért van szüksége a barátodnak erre a pénzre? Félretenni nem tud, hogy később legyen keret?

Amúgy ha BAR listás, akkor nem igazán fizeti vissza a hiteleket. Így marad a te neveden és nyakadon az egész. Ő elkölti a kölcsönt, te meg fizetheted vissza a kamatokkal emelt összeget.

2011. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Inkább veszekedj vele, de semmiképp ne menj bele ebbe! Ha BAR listás valószínűleg nemigen fizeti vissza a hiteleket. Ne vegyél a nyakadba egy ilyet!
2011. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Igazából együtt élünk. Ő vállalkozó, munkájához kellene alapanyagokra pénz. Elég jól keres, de feketén csinálja. De nagyon félek, én tényleg nem akarom ezt. De kell valami kifogás, hogy pl. nekem ezért, vagy ezért nem adnak úgysem. Én is ettől félek, hogy a nyakamon marad. Ő meg azt mondja, ha nem bízom benne, ügyvéd előtt írunk egy papírt, hogy ő fizet... Már teljesen kikészít... Hónapok óta ezt hallgatom. :( Köszi amúgy a gyors választ.
2011. febr. 4. 08:02
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
A providentnek az a lényege, hogy gyorskölcsön, és bárki kaphat jövedelemtől függetlenül kisebb összegeket. A hangsúly a kisebb szón van. A barátod valószínűleg tudja ezt, ezért próbálja rádtukmálni, ezért ezt a kibúvódat nem fogja elhinni. A providentnek az is a lényege, hogy valami hatalmas a teljes hitel mutató, (THM) tehát igazából ez egy modernkori uzsorakamatnak fogható fel, olyan mintha én adnék neked kölcsön 150.000-t és 350.000 et kérnék vissza. Remélem látod a lényeget. És ha nem fizeted nekik időben a részletet, rádterhelik és mint egy spirál egyre többet és többet kell majd fizetned. A barátod valószínűleg nem véletlenül bárlistás. Szóval ne vedd fel, hiszen a kapcsolatodnak bármikor vége lehet, előtted az élet fiatal vagy, ennyit nem ér meg egy szerelem, hogy elrontsd a lehetőségeidet. Én a helyedben összebeszélnék az egyik szülőmmel vagy ha van testvéremmel, és azt mondanám, hogy ő már egy évvel ezelőtt vett fel egy kisebb összeget a providenttől, de mivel nem tudta fizetni, hátralékai keletkeztek, és a provident ezért nem ad a családotoknak kölcsönt addig, amit visszanem fizetitek a hátralékot.
2011. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Húzd meg a határt, ne menj bele. A BAR-lista azt mutatja, hogy az eddigi adósságait sem tudta visszafizetni. Ez egy típus, aki mindig esküdözik, hogy de most aztán tényleg, de valójában csak bízik a sikerben, és könnyen kudarcot vall újból. Akkor aztán te is bajban leszel. Ha most nem vállalod a veszekedést, egyre jobban ki fog használni.
2011. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%
Hogy hitelt vegyél fel min. 3 hónap munkaviszony kell, akárhogyis nézzük neked ez nincs. Szóval nem kapsz max a providentnél, de azt meg inkább ne vállald be.
2011. febr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%

1. Pofonegyszerű a megoldás. Rámutatsz a THM-re, és azt mondod, hogy nem vagy hajlandó ilyen feltételekkel aláírni.

2. Folyamatos bevétel nélkül nem tudod majd visszafizetni, így aztán mindeneteket vinni fogják.

3. Ha feketén elég jól keres, oldja meg.

4. Szerintem a sok feketézés miatt nem sok jövője lenne a családotoknak, előbb-utóbb tönkremennétek anyagilag és idegileg is.

2011. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%
Semmiféleképp ne vegyél fel hitelt! sokkal jobb ha a fizetendő heti törlesztőrészleteket rakod félre, mint majdnem dupláját visszafizetni! Ez érthető egy reálisan gondolkodó embernek
2011. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
88%

A provident nem nézi a Bar listát!a párom is aktívként szerepel rajta,bár nincs tartozása és kapott providentet!Egyébként van az utalós módszer is,a visszafizetésnél és az csak néhány ezer forinttal több mint amit felvettél!Az otthon szolgáltatás miatt kell 100ezerrel többet visszafizetni!

De ha mégis attól tartasz,hogy a nyakadon marad a hitel akkor ne vedd fel..

2011. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

150.000 Ft egy vállalkozónak, aki elég jól keres nem olyan nagy pénz, hogy ne tudta volna félretenni, ha már hónapok óta nyaggat ezzel.

Ne vegyél fel providentet.

2011. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!