Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom azt szeretné, hogy...

A párom azt szeretné, hogy vegyek fel 150 e Ft körüli személyi hitelt a Providentnél. Ő nem vehet mert BAR-listás. Ti vennétek fel a helyemben?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem ide tartozik a kérdés. Megnéztem, jóval többet kell visszafizetni. Nem akarok emiatt veszekedni vele, de keresem a kibúvót, hogy ne kelljen felvennem. Igazából nincs munkahelyem, a munkaügyi központ tanfolyamára járok, kapok havi 70 e Ft ellátást közben. Ez tavasz végéig tart. Ugye én nem vehetek fel hitelt ilyen feltételekkel? Kérlek, segítsetek!


Üdv: 22/L


2011. febr. 4. 07:53
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%
08:05 vagyok. Szóval kicsit egyértelműbben fogalmazva: neked NEM kifogás kell, mert azzal csak kitolod a problémát, és hamarosan jön a következő olyan kérés, amit nem szeretnél teljesíteni. Neked az kell, hogy legyen egy világos határ, hogy meddig tart a közös élet és hol kezdődik a saját, és mit lehet elvárni egymástól miért cserébe, és hol van az a pont, ahol el kell fogadni a nemet a másiktól, és nem kezdeni érzelmi zsarolásba meg effélékbe.
2011. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
92%

Hallottál már az adósságspirálról? Na, az vár rátok, ha így folytatjátok. Most felveszel egy kisebb összeget, de nyilván nem fogod tudni törleszteni. Újra szűkös helyzetbe kerültök, aztán kölcsönkérsz innen-onnan, amit szintén nem tudsz fizetni. A törlesztés egyre nagyobb, a nettó bevételeitek egyre kisebbek lesznek. Nem akarom folytatni.

Mellesleg ha tényleg elég jól keres, akkor mitől lett BAR-listás? És akkor hogyhogy kölcsönhöz kell folyamodni? Mert akkor vagy nem stimmel valami, vagy mégsem keres olyan jól.

2011. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben biztos hogy nem vennék fel hitelt!
2011. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és még valami: ne legyél h*lye, nehogy egy veszekedés elkerülése miatt inkább belemenj!
2011. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
30%

Nana. Ez a "félretenni jobb" dolog működik egy autónál, házimozinál, laptopnál, ad abszurdum egy háznál. Azért vállalkozásnál más a helyzet: lehet, hogy a dupláját fizeti vissza, de így tudott kihasználni egy lehetőséget, amivel az ötszörösét kereste meg a pénznek...


Kérdező: szerintem mondd el neki, mit gondolsz, mi a bajod az egésszel. És igenis segíthetsz neki: ha valóban hajlandó ügyvéd előtt írni egy papírt, akkor írjatok kölcsönszerződést. Ez hiteles, bizonyító erejű papír, amit kénytelen visszafizetni, mert akár bíróságra is mehetsz vele, és behajtják rajta. Csak azt írjátok bele, hogy annyit kell fizessen neked, amennyi kamatot a Provident a te hiteledre fölvett. Így teljesen biztonságban vagy, és neki is tudsz segíteni :)

2011. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
77%

08:18: ebben sok igazság van, csak éppen biztonságban nem lesz, egyrészt mert lehet, hogy kapcsolatféltés miatt nem mer bíróságra menni, mert szerelmes a pasasba, és fél, hogy elveszíti, másrészt meg ugye a bírósági ítéletet is a hajára kenheti, ha az ember nem tud fizetni, márpedig nem tud. És ebből lesz egy bírósági ítélet, ami behajthatatlan.


A vállalkozó oldja meg a problémáit a vállalkozási kereteken belül, és ne személyi kölcsönnel, a magánélet terhére. Ahogy írták, ha a Provident nem nézi a BAR-listát, akkor ő maga is vehet ott fel újabb hitelt.

2011. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
85%
Istenem, semmi büszkeség nincs ebben a férfiban. Ha jól keres, akkor ez a 150000 a havi keresetének kb. a fele. Pár napig egyetek zsíros kenyeret és meglesz az a pénz. Én sosem adnék pénzt férfinak, mert ha te veszed fel a hitelt, az a te pénzed, ha együtt éltek is. Inkább a tanfolyam mellett elmennék dolgozni, mert nekem is van büszkeségem, nehogy úgy jöjjön ki, hogy neki kell eltartania.
2011. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

1 ne vegyél fel senkinek hitelt

2 a thm nem kamat, és a provident nem rosszabb egy áruhitelnél (pl. 150 ezerre 60 hónap futamidővel 198 ezret kell visszafizetni, ha számláról inkasszálják, DE ha OTTHONI SZOLGÁLTATÁSSAL KÉRED, akkor már 297 ezret)...

2011. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
89%

Ne vegyél fel hitelt!!!


Ha nem fizeti, te kerülsz bajba, és nem "csak" 150 ezerről van szó, hanem legalább 300-400 ezer forint visszafizetéséről!!

A Provident akkor is odaver, ha csak egy 30 ezres kölcsönről van szó, és hetente kell fizetni, iszonyú kamatokkal dolgoznak. Egy ilyen kölcsön egyenes út a csődhöz.

A párod BAR listás (tehát már van olyan hitele, amit így se tud fizetni, kizárt, hogy ezt fizetné), te pedig jövedelem nélkül is ki KELL fizesd. De miből?


Ha ezért összeveszik veled, az nem jó jel.

Nem vagy a személyi bankára, nincs hozzá joga, hogy elzálogosítsa a jövődet.


Azt írod, jól keres, csak feketén. Hát annyiból félre kéne tenni annyit, hogy egy ilyen kiadás ne okozzon gondot.


Ez nekem elég gáz, hogy alapanyagra is csak hitelből telik.

Be fog dőlni a vállalkozása, mert legközelebb is csak hitelből tud alapanyagot venni.


Ne hagyd, hogy téged is bevonjon a vállalkozásával kapcsolatos dolgokba, nagyon ráfázhatsz!

(Tapasztalatból mondom. Volt pasim vállalkozó, "csak" egy telefont vett a nevemre, mert neki volt tartozása már szinte cégnél, naná, hogy azon is csinált, és nekem kellett kifizetni, és elintézni a szám törlését, hogy ne tudja tovább használni, meg ilyenek. Nem egyszerű.

Ma már messze kerülném az ilyen alakokat, de utólag könnyű okosnak lenni. Szerencsére abba nem mentem bele, hogy bármit a nevemre írjon, vagy aláírjak bármit.)

Legyél okos!

2011. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
23%

vállakozónál kicsit másképp van...

anya is az,havi majd milliós bevétellel,kiadás meg 60%-a...

de elég gyakran kerül olyan helyzetbe hogy ilyxen provident és társai kellenek,mert muszáj,mert épp apeh akarja bezárni vagy muszáj árut hoznia,mert épp szezonja van (pl mikuláskor félmillióért hozott mikulást hitelből,7ezret fizetett vissza,1,2 millió lett a bevétel...megérte a félmilliós gyorskölcsön)

és legtöbbször nem az ő nevére van a kölcsön,hanem az élattársáéra,mert anya rossz adósnak számit vállalkozóként...

de eszébe nem juottt volna a párjának nemet mondani...


kérdező: gondolom a párod által fizetett nyaralás,meg kaja,meg ilyen olyan ajándékok azért jók,segiteni meg már büdös...

23/N

2011. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!