Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint férfi, mit szólnál ha a...

Mint férfi, mit szólnál ha a feleséged az ő vezetéknevét szeretné adni a születendő gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Mondjuk azt mondja ő is tovább szeretné vinné a nevét, a férje már úgy is továbbadta azt a korábban született fiának.
2011. febr. 5. 18:44
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
80%
Megérteném.
2011. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
63%

Bár én nem vagyok férfi, nekem ez egy kicsit fura. Én nem adnám a saját vezetéknevemet a gyerekemnek (kivéve csak akkor, ha egyedülálló anyaként nevelném). Szerintem ez hagyomány.

De egyébként ha te nem bánod a dolgot, akkor végülis nincs ezzel semmi baj.

2011. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%
Manapság már elég gyakran kapján a gyerekek mindkét szülő nevét (kötőjellel használva). Szerintem ez jó megoldás ebben az esetben.
2011. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
65%

Gondot okozhat, vagy legalábbis örök kérdést fog nyitva hagyni. Valahányszor le kell írni a saját nevét és az "anyja nevét", kérdően fognak rá nézni és azt feltételezik, majd, hogy nem volt apja...

Ezért én egyedülállóként is ragaszkodtam ahhoz, hogy az apja a nevére vegye a fiam.

2011. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
86%
egyik férfi tanárom felvette a felesége nevét, azzal az indokkal, hogy ha a felesége felveszi az övét, akkor ő meg a feleségéét.
2011. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%

Nemrég házasodtam, férjemnek félig-meddig tucatneve van, nekem viszont nagyon ritka a vezetéknevem, fejből mondom mind a 20 embert, akit így hívnak még. A férfiak 60 felettiek, egyedül egy 14 éves kisfiú van még ezzel névvel. (A vicc, hogy az apja neve teljesen egyezik az én apáméval, illetve az anyja vezetéknevének a kezdőbetűje és a teljes keresztneve is egyezik az én anyáméval :))

Ezért nem is vettem fel a férjem nevét (nem ragaszkodott hozzá). A születendő gyerek neve rubrikába pedig kötőjellel írtuk be kettőnk vezetéknevét.

2011. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%
Bar en nokent nem tudnek igy gondolkodni, feltetelezzuk, hogy megis igy gondolkodom...nos, ilyen helyzetben csak a kotojelezest talalnam megfelelonek. Apa es anya neve is legyen ott. Meg lehet erteni, hogy tovabb akarja vinni a v.nevet, de az apa neve miert zavarna? Ha a no nem leanyanya, biztos, hogy nem fogja bantani, ha a ferfi neve is ott van. Ha meg igen, akkor azt a gyereket maganak szulte...
2011. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%
Én is a kötőjeles megoldást támogatom, és tuti, hogy tovább fogom adni a nevem. Ritka és szép vezetéknevem van, ami sajnos ki fog halni, ha én nem adom tovább..
2011. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
60%
Kötőjel, ahhoz viszont ragaszkodom. Ugyanúgy lesz az enyém is a gyerek, mint az övé. Párom nem lelkesedik, de megmondtam, vagy így lesz, vagy nincs gyerek :P
2011. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó, mi a evezeték neved, ha meg lehet kérdezni?


Én is a kötőjeleset javaslom :D

2011. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!