Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem is olyan lesz,...

A testvérem is olyan lesz, mint én? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az öcsém 13 éves múlt. Szeptemberben kezdett egy hatosztályos gimnáziumba járni.

Nálam ekkortájt kezdődtek a problémák. Nem volt jó kapcsolatom a szüleimmel, elég hamar dohányozni kezdtem, majd iszogatni, lógni, hamisítani, hazudni, hogy valahova elmehessek és nem tanultam. Nem térek ki a miértekre, lényeg, hogy azért ember lett belőlem :)

Tegnap a testvéremnél találtam egy doboz cigit és nem tanul, nem érdekli, nem köti le. Egyébként okos, intelligens, jóindulatú gyerek.

Törvényszerű, hogy ő is lefutja ezeket a köröket?

Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne legyen olyan, mint én is voltam, de azt sem, hogy hogyan lehetett volna rám hatni. Én már elköltöztem, hetente járok csak haza.

Előre is köszi, ha írsz!

23/N


2011. febr. 6. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Ülj le vele beszélgetni, és mondd el neki, hogy te miben hibáztál, és miben nem döntöttél helyesen, és hogy félted őt, nehogy neki is emiatt kelljen szenvednie.
2011. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy nálatok nem így lesz, de szerintem 99%, hogy nem tudod megakadályozni :(

Én is ugyanígy voltam, végül kiraktak a középiskolából is :( Egyből elkezdtem estin és le is érettségiztem munka mellett, de a húgom még rosszabb volt, hiába látta az én rossz példámat és hiába beszéltem vele többször is róla, nem érdekelte. Végül csak 23 éves korában érettségizett le nagy nehezen :(

De még most is ez van, felnőtt fejjel sem hallgat rám. Én egy kocsilízing miatt teljesen eladósodtam 24 évesen, alig bírtam kilábalni belőle, ha nem jön a párom és nem segít, akkor már a kocsi sem lenne meg. Erre a húgom a hülye fejével fölvett egy csomó személyi hitelt és hülyeségekre költötte a pénzt, nem tud belőle semmit felmutatni a 15ezres parfümökön és a 2 szekrénnyi ruháin kívül... Most meg vett egy laptopot, ugyancsak részletre. 82ezer Ft-ot fizet csak törlesztőrészletekre úgy, hogy anyuéknál lakik! Normális????

2011. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra akartam kilyukadni, hogy hiába látta nálam, hogy milyen könnyen el lehet adósodni, simán belement ő is, akárhányszor beszéltem is vele erről.


Az öcsédről pedig annyit, hogy nem is lenne igazi kamasz, ha nem lázadna, márpedig a jó tanuló, szófogadó gyereket nem lehet lázadónak nevezni :) Keresi a helyét a világban, ahogyan te is tetted annak idején.

Abban segíthetsz neki, hogy többet találkoztok és beszélgettek, segíts neki tanulni vagy találj neki egy jó hobbit vagy valami sportot, ahol levezethetné az energiáit és nem érne rá mellette elzülleni :)

2011. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!