Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az öcsém nagyon...

Mit tehetnék? Az öcsém nagyon agresszív! (hosszú, de súlyos)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a szüleim elváltak, én és a 17 és éves öcsém édesanyámmal élünk egy száz négyzetméteres kertes családi házban, az emeleten. Alattunk anyu nővére és a lánya, mellettük pedig anyuék szülei. A ház jó állapotban van, szép előkert, terasz, minden egyéb. Hátul a kertben nagyszülők tevékenykednek, zöldséges, gyümölcsös és egypár csirke is van, de be vannak zárva, nem rohangásznak.


Ezek normális körülmények szerintem(és a legtöbb normális ember szerint), de az öcsémet három éve elkezdte zavarni minden az életünkkel kapcsolatban.


13-14 évesen visszahúzódó gyerek volt, ilyen kis "nyomi", nem mert senkihez szólni, apám stílusa szerint öltözött, fogszabályzós lett, és kijöttek a pattanásai, serdült.


Gondoltam mivel rendes gyerek, kikupálom hogy férfiasabb legyen, több legyen az önbizalma. Elvittem fodrászhoz, választottam neki rendes ruhákat, amit a korosztályában nem néznek ki, mutattam neki egypár zenét, ilyenek. Aztán elkezdte élvezni a helyzetet, mert ezek sokat dobnak és a korosztálybeli lányoknál bejönnek ezek a dolgok. DE átesett a ló túlsó oldalára! MINDENBŐL a legjobb kell neki! Elkezdte nézegetni magát a tükörben alsógatyában, egyfolytában mutogatja magát anyám meg előttem, elégedetten nézi a testét(sovány, egy kis izommal), minden mondatához valami öndicsőítő megjegyzést tesz. Már a nagyon márkás ruhák kellenek neki, ami alatta van, nem méltó hozzá, többtízezer forintos lézeres arckezelésekre járt, a pattanások miatt, míg nem kiderült, hogy ételallergiája van, szinte mindenre. Ezért anyámat hibáztatja, szó szerint mondta neki, hogy miatta lett ilyen ezért próbálja neki megadni a legjobbat viszonzásként, ha már elcseszte. Anyám minden szart megengedett neki(lányos ház vagyunk, megbecsülik az egyszem fiút-.-) havonta jár fodrászhoz, három télikabátja van, meg több ruhája mint nekem, pedig lány vagyok, és még többet akar. Ezek szerinte csak normális igények, miért nem kaphatja meg őket.. Már több ízben kiakadt, hogy szar házban élünk, a csirkék miatt, a bútorok miatt nem mer idehívni senkit, erről anyám tehet, mert így nincsenek barátai. MINDENKIT lecsicskáz, mert többször bukott, most 18 júniusban lesz és kilencedikes. Egyfolytában nyavajog, hogy nem engedhet magának meg mindent, mert anyám keveset keres(200valamennyit, plussz a gyerektartás apámtól kettőnkre 100) Húszezer forintos zsebpénzt kap, a legnagyobb szoba az övé a házban, nemrég vett nagyondrága bútorokkal, újtvvel, újgéppel, franciaággyal, minden szarral. Meggyőződése, hogy több pénzt tudna keresni, mint az anyám, mindenféle tervvel előáll, amire pénzt kunyerál anyámtól, kezdve a pénzbedobós kv automatáknál, egészen a netes roulettejátékig. Anyám szerencsére tartotta magát, és csak roulettre adott pénzt, 10 ezret, amiből az öcsém 30at csinált, de aztán eljátszotta mind, szerencsére erről lemondott. Anyámat érzelmileg zsarolja, hogy a fiáért mindent megkéne tennie, meg hoyg nem tud ilyen putriban élni, ilyen szar körülmények között. (nagyon rendes lakásunk van) Anyámnak már az elején mondtam, hoyg nem normális h átköltözik a legkisebb szobába, az öcsém kedvéért, de az elejénmindent engedett neki. Már ott tartunk, hogy reggelente a bojlernyi melegvizet is kifürdi, mert normális ha az ember melegvízben akar fürdeni(nekünk ritkán jut). Nincsenek barátai, cszik, ezért magántanuló lett egy évre tavaly, mert nem lehetett bekényszeríteni az iskolába, ahova nem szívesen járt, mert nem votlak barátai, mindenki utálta, "az összes kis csicska volt" Anyám ezért is magát okolta, hogy hoygan kéne barátokat szerezni a 16 éves fiacskájának, amit öcsém zsarolt rajta, hogy anyám miatt nincsenek barátai, mert ha több leckéjét megírta volna(öcsém egy rohadt könyvet nem olvasott el soha, anyám írta a dolgozatokat, mert "mindenkinek az anyja írja") akkor nem itt tartana. Többször kiakadt, mikor ki akart erőszakolni valamit, hogy meg akar halni, szar az élete, mittudomén..anyám megsajnálja, mert a fia..

Szóval öcsém előállt az ötlettel, hogy járjon küzdősportos tanfolyamokra, ott lesznek barátai, anyám belement. Barátok nem lettek, de az agresszió nőtt, eddig csak csapkodott ajtót, falat ilyesmit, de már minden veszekedésnél, ha hallom, hogy abbamarad, az annak a jele, hogy az öcsém az anyámat fenyegeti, vagy a nyakát fogja, hogy hallgasson, ilyenkor átmegyek, kituszkolom az öcsémet, aki visszamegy a szobájába. Anyám nagyon hisztis, sokat kiabál magának, akkor is ha nincs ott senki de ez nem normális. Öcsém már többször mondta h csicskák vagyunk, a kussolj napi szinten többször elhangzik a szájából. Anyám nem akarja nevelőintézetbe adni, mert elcseszné mégjobban az életét, meghát a fia. Férfi ugye nincs a háznál sajnos ő a legerősebb. Ha a barátom átjön, és épp akkor kell átmennem, nagyon kínos, mert kérdezte már h segítsen e, de minél távolabb iygekszem tartani ettől. Nem tudom mi lenne a teendő, van az öcsémnek magántanára több tárgyből, szerinte az öcsém egy zseni, fényezi összevissza, érdekes a tanulmányi eredménye ezt nem mutatja. Nem tudom mit kéne tennem, mert anyám nem képes semmit, de most is akkora balhé volt, hogy szerintem addig kell valamit csinálni, amíg nem nagykorú, mert ilyenért simán börtönbe kerülne..


2011. okt. 22. 17:45
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon ellett kapatva az öcséd. Szar egy helyzet. Lehet, hogy jót tenne neki, ha éjszaka úgy megvernék, hogy kórházba kerülne...
2011. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
hát sajnállak sajnos nehéz helyzetbe vagytok vagy kinövi az egészet vagy pedig a sarkatokra kell állnotok és szembe kell vele nézzetek szigorúbban kellene lenni vele még ennél is. De hátha valaki hasznosabbat tud írni azért szorítok!
2011. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Az első agresszív dolgoknál fenyegetéseknél nekem is eszembejutott, hogy nem gondolná magát olyan nagyfiúnak, meg erősnek, ha látná hogy el tudják verni, de abból az lett volna, hogy szegény kis áldozat, még több enegdékenység, hogy jobban legyen. Régen sok példa volt ilyenre, bemutatott a felsősöknek általánosban, meg beszólt nekik, elkapták és kicsit ráijesztettek, és öcsém lett a szegény kisfiú, aki csak viccelődött, a sok szemét nagy meg bántotta..
2011. okt. 22. 17:57
 4/47 anonim ***** válasza:
95%

Megvonás. Mindent meg kell tőle vonni azonnal! Csak az alapdolgokra kellene most pénzt kapnia, vagy nem is pénzt kapnia, hanem megvenni neki az alapdolgokat (étel, tisztálkodószerek...stb). A luxustól meg kellene vonni azonnal.


De te nem tudsz semmit sem tenni, ha az anyukád erre nem hajlandó. És mivel a pénzt nem tőled kapja az öcséd, az anyukádra meg nem lehet hatni, a kocka el van vetve.


Szerencsés esetben a saját kárán majd tanul az öcséd, és előbb-utóbb normalizálódik a helyzet.

2011. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
86%
Én simán elzavarnám a háztól a taknyos kis hulladékot! Egy senkiházi sz@rkampó az öcséd, már bocs! Amikor anyutok nyakát fogja, akkor kéne eltörni a kezét!
2011. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
nem drogozik esetleg? nekem az jutott eszembe mikozben olvastam.
2011. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%

Hát elég gáz a helyzet.. :S

Nincs férfi példaképe azthiszi az a menő amit csinál!Megkéne tanítani neki mit lehet és mit nem!

Egyébként is a küzdősport nem arról szól hogy kemény vagyok meg egy nőtől erősebb vagyok hanem hogy megtudd magad védeni!

Ha ilyen kemény küld el hozzám ugy elverem hogy egyből visszamegy ratyigyerekbe..

Egyébként anyukád is tényleg hibás ebben mert nagyon elkapatta azzal h mindent megengedett neki!

2011. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim válasza:
74%
Hát szerintem a nevelő intézet lenne neki a legjobb, az anyja meg ne sajnálja, ha látja, hogy ilyen agresszív inkább csak jót tenne a fiának.
2011. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
49%

"Nagyon ellett kapatva az öcséd. Szar egy helyzet. Lehet, hogy jót tenne neki, ha éjszaka úgy megvernék, hogy kórházba kerülne..."


Jah persze, ti meg börtönbe

2011. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Anyám nem tudja tőle megvonni a dolgokat, mert kierőszakolja zsarolással. Már egy csomószor mondtam anyámnak, hogy ne kapjon pénzt, volt is ilyen, de arra a reakció az volt, hogy mindenkinek van ez meg ez a suliban(menő telefon, büfében kajálnak nap mint nap, kismotor stb.) és őt kinézik, mert neki nincsen, ezért anyám miatt nem állnak vele szóba, miért nem lehet neki, ha van rá pénz, miért nem kap, ha pedig semelyik nem jön be, akkor jön a kiakadásos " tudod hányszor gondoltam arra hogy megöljem magam miattad? Nem lehet normális gyerekkorom, nem tudom kifejezni magam, ilyen szar körülmények között kell élnem blabla"
2011. okt. 22. 18:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!