Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Állatbarátok, elítélitek a...

Állatbarátok, elítélitek a verést állatkínzásért? Egyáltalán megoldhat valamit?

Figyelt kérdés
Azt mondják, erőszakkal az ember semmire sem megy, viszont hallottam már olyan esetet, ami ezt megcáfolta. Leszögezném előre, bár még alig éltem, az állatokban nem csalódtam, az emberekben viszont igen. :)
2011. okt. 25. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagy állatvédő vagyok, és undorom az olyan "emberektől", akik kínoznak egy állatot. De! Nyilván a saját gyerekednek is lekeversz egy kisebb atyai pofont, ha olyat csinál és a szép szóból nem ért, ami azért nem fáj annyira. Nekem is van kiskutyám és néha-néha nagyon rossz fát tesz a tűzre, lopkodja a kaját és ilyenkor egy icipicit rácsapok az orrára. Semmiképpen sem verem meg rugdosom, nem is fáj neki, még csak annyira sem rossz , mint az az atyai pofon, amit említettem. Nagyjából azzal egyenértékű, mint mikor anyud rácsapott a kezedre, mert bele akartál nyúlni valamibe. Ilyen egyszerű.


Egyébként én is csalódtam az emberekben és épp ma mondták a hírekben, hogy egy rinocérosz faj kihalt Vietnam területén az orvvadászok miatt. Hát ennyit arról, hogy mi emberek milyen intelligensek és civilizáltak vagyunk. Az állatkínzás meg számomra az egyik legelítélendőbb dolog, és ami a röhejes, hogy ellopsz egy kolbászt az áruházból seperc alatt a bíróságon találod magad, de ha agyon vered a kutyádat akkor kapsz egy ejnyebejnyét (ritka esetben pénzbírság is előfordulhat...). Tudom, mert ebből kellett csináltam a projektem felsőfokú nyelvvizsgára.

2011. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pont a magyar törvények tutyimutyisága miatt nem ítélem el...Ha tudnám, hogy megfelelő büntetést kap, akkor természetesen nem támogatnám. Most viszont, ha meglátnék valakit aki agyonkészül verni egy cicát, simán behúznék neki
2011. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindkettőtök válaszát, ám Kedves Első válaszadó, Te félreértettél Engem! A kérdésem az lett volna, ha rendesen megvernek egy állatkínzót, akkor támogatod ezt, vagy megállítod a verekedést. Gyermekem meg még nincsen :). De azért Neked is köszönöm, és a kommentedből rájöttem a válaszodra! :)
2011. okt. 26. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!