Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy szeretnék egy évet külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, idén fogok végezni. Mielött elkezdenék itthon dolgozni, szeretnék egy évet külföldön tölteni au-pairként (nyelvtanulás, élettapasztalat, utazás..stb. :) )

A helyzet az, hogy nem állunk túl jól anyagilag, sőt rosszul, és nagyon számít a fizetésemre, hogy egyenesbe jöjjünk. Ezzel nem is lenne baj, de ha itthon sikerül állást találnom, akkor azt utána nem szeretném feladni egy egy éves kiruccanás kedvéért, mert kitudja, hogy utána mi lesz. Gondoltam arra is, hogy majd utalok át pénzt az ottani fizetésemből, de nagyon félek a reakciójától:(


2011. febr. 9. 08:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki úgy,ahogy itt leírtad. Ez a Te életed,talán örökké bánni fogod,ha most nem mégy.Tudom,hogy milyen ha rossz az anyagi helyzet,de anyukád nem marasztalhat,csak mert a Te fizetésedre számít,és hát ugye utalni ugyanúgy tudsz onnan is. Ráadásul ha nem vagy otthon rád sem kell költenie,eleve több marad a családi kasszában,nem hinném,hogy a pénz miatt nem fog elengedni.
2011. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki. Utána viszont tűnés külföldre, mert addig bánod míg én. Már családdal nem indul meg az ember egykönnyen.
2011. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy megbánnám, de nagyon fosok tőle :D

Állandóan mondogatja, hogy jó lenne már ha elmennék dolgozni, mert kéne a pénz- utálja, hogy még tanulok (pedig csak okj-t csinálok)

Egyedül az utalásban tudok bizni, de alapból nem sokra tart, így biztos, hogy kiverné nála ez a biztosítékot :(

2011. febr. 9. 08:49
 4/23 anonim ***** válasza:

au-pairként olyan havi 400 eurót fogsz keresni. (ennél lejjebb ne add az árad) Az körülbelül annyi mintha itthon dolgoznál. Ennek a felét simán haza tudod küldeni (bár az átutalás külföldről nem olcsó, szóval célszerű tömbösítve, vagy eleve egy otthoni számlára utaltatod a pénzed felét a családdal) És akkor még simán marad neked is annyi hogy költs magadra, hiszen egy családnál teljes ellátást kapsz, meg szállást.


Én sem hinném, hogy a pénz miatt ne engedne el anyukád.

itt jókat lehet találni: [link]

2011. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, ezt szoktam nézegetni, meg a new-aupairt :)

Úgy tűnik, akkor csak saját magam állítom fel a korlátokat a félelemmel :)

2011. febr. 9. 08:58
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
21 éves vagy! Nem ülhetsz anyukád szoknyáján, és ős em várhatja el tőled. Az n gyerkeim is hasonló korúak. Mikor befejezték a tanulmányaikat, felnőttként kezelem őket. Azt tesznek, amit jónak látnak. Lehet véleményem, amit el is mondok nekik, de az nem kötelezeő érvényű a döntéseikre. Légy határozott! A te életed! És igaza van az előző hozzászólónak, onnan jobban is tudod támogatni anyagilag! Sok szerencsét a közléshez, és az úthoz is!
2011. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Talán kezd azzal, hogy sokan ajánlották ezt a külföldi munkát az általad is írt tapasztalatok megszerzése miatt, hangoztasd, hogy mennyivel könnyebb egy tökéletesített nyelvtudással jó állást találni. Erről saját szemével is meggyőződhet, ha átböngészi az álláshirdetéseket. Ha pedig a fizetésed egy részét is át tudod neki utaltatni, akkor az anyagi problémáján is segítesz és még rád sem kell itthon költeni. Innentől kezdve az anyagi kérdés is 100%-ig kizárt. Viszont ha úgy érzed, hogy jól bírod a fizikai melót és egyébként is külföldre mennél dolgozni, akkor sokkal többet kereshetsz tengerjáró hajón és világot is láthatsz mellette. Mai eszemmel, párkapcsolat, család nélkül már biztosan ezt tenném én is.
2011. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2011. febr. 9. 09:08
 9/23 A kérdező kommentje:
Hajóra egy kicsit lekvár vagyok :D
2011. febr. 9. 09:10
 10/23 anonim ***** válasza:

Nézd, anyukád biztos öröl, ha mellette vagy, de muszáj élned a saját életedet. Kimégy, megpróbálod. Tapasztalatokat, élményeket szerzel, nyelvet tanulsz. Ez jó. Anyukád is jót akar neked.

Ő nagylány már, megfogja oldani az anyagiakat egyedül is. Ha te elmégy, addig hívhat albérlőt a helyedre, vagy vállal valami pluszmunkát. Nem bizos, hogy te rögtön tudsz neki küldeni, de nem is kell rád költenie. Nem világítassz, nem fűtessz a szobádban, nem folyatod a vizet.Ennyivel csökken a kiadásotok otthon.

Vállalhat gyerekfelügyeletet, vagy idősgondozást. Kézimunkázhat, s eladhatja.


Szerintem süss neki egy palacsintát, főzz finom teát, ültesd le, s mondd hoyg beszélni akarsz vele! Mondd el, mennyire szereted, milyen hálás vagy hogy felnevelt. Aztán beszélj a terveidről! Végül mondd, hoyg tudod, hoyg nehéz lesz neki nélküled - és neked is őnélküle. De felnőttél.

Aztán ötletezzetek, mivel tudja kiegészíyteni a pénzét majd, illetve milyen új programokat kezdhet el, most, hogy majd több ideje marad önmagára. Te a gyereke vagy, nem a párja, ideje kirepülnöd. Legalább jut ideje majd arra, amit mindig szeretett volna, de elmaradt, megkeresheti a régi barátait, párt találhat(úgy értettem, egyedül nevel)

Mondd el végül, hogy nagyon szereted.

(szendvics: jó gondolatok -> rosszhír -> jó érzések. Így könnyebben lenyelik)

2011. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!