Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 4éve külföldön élek, a szüleim...

4éve külföldön élek, a szüleim kint dolgoznak. Nyelvet tanulok. Eleinte akartam itt dolgozni PÁR ÉVET, de most már rájöttem, hogy nem akarok, semmiképpen. UTÁLOK ITT ÉLNI! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mit kéne elvégeznem, hogy otthon legyen állásom. Nem akarom itt leélni az életem.

Nem akarom, hogy ide kössön a munka.

Mondtam a szüleimnek,hogy semmiképpen nem akarok itt dolgozni,nem örültek neki.Eleinte azt mondták,fizetni fogják az egyetememet.Most anya azt mondta nem,és ha haza akarok menni,dolgoznom kell(csak egy érettségim van).

Apa azt mondta nem időpocsékolás,30évesen is mehetek egyetemre.Úgy érzem,mindent elkövetnek,hogy ne menjek haza.Mondták,hogy nem bírnák ki(nekem is rossz lenne)csak az a baj,hogy múlnak az évek.Mit tegyek,hogy ne bántsam meg őket,nehogy"elidegenítsem őket magamtól egy esetleges hazamenetellel.24éves F

Tudják,hogy tanulnom kell(mert nem értek semmihez),nem akarok fizikai munkát végezni.

Nagyon jó viszonyban vagyok a szüleimmel,miért csinálják ezt velem?Nem vártam tőlük. jól élek itt,örülök,hogy tanulhatok,de ha nem érzem itt jól magam,értsék meg!Tudom,hogy nehéz otthon,de én ott akarok élni.(évente két hetet vagyok otthon)


2010. jún. 1. 23:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
gyere haza, fevételizz.Az első diplomát fizeti az állam tehát csak magadat kell eltartanod. azt pedig sokan megteszik egyetem mellett.
2010. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meddig kell még kint tanulnod? Gondolj bele, itt a munkalehetőség nem túl virágos. Tudod mit, tudom hogy nehéz, honvágyad van, de ha többször hazajöhetnél az biztosan segítene a helyzeteden, mert egy évben két hét az valóban nagyon kevés.Szerintem anyukádék attól féltenek, itthon nem tudsz mihez kezdeni.
2010. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
mi az, hogy az első diplomát fizeti az állam? csak ha államis vagy, amihez pedig magasnak kell lenni a felvételi pontoknak, de fizetősre könnyen belehet jutni
2010. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik országban élsz jelenleg?
2010. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az elsönek: arra gondoltál, hogy hol fog lakni a kérdezö, miböl fog megélni, meg miböl fizeti a tanuláshoz szükséges dolgokat? Mert az esetleg még bejöhet, hogy tandijat nem kell fizetnie, de azért az mßeg közel sem minden.
2010. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Màr ne is haragudj, de 24 évesen azért lehetnél valamievel önállóbb! Mit csináltál az érettségi után mostanáig? Mert az legalább 3-4 év, ezalatt már vagy szakmát, vagy fél egyetemet elvégezhettél volna. HA ennyi ideig csak éltél a szülök nyakán, akkor ne csodálkozz, hogy nem akarnak még több pénzt feleslegesen rád költeni.


Menj el dolgozni, gyüjts össze pénzt és azzal kezdj el tanulni, vagy tanulj szakmát, ne a szülökön élösködj.

2010. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ha már nincs sok hátra az egyetemből, akkor szerintem fejezd be ott és gyere haza

ha nagyon nem bírod,akkor nincs más hátra, itthon a legtöbb fősulin beszámítják biztosan amit ott kint tanultál és itt folytatni

érettségivel nem csak fizikai munkát lehet végezni és ha mégis, csak addig kell kibírnod,amig itt meg nem lesz a diplomád

szép dolog tőled egyébként,hogy a külföldi "kánaán" helyett ragaszkodsz a hazádhoz :)

sok sikert

2010. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha külföldön élsz, akkor azt a nyelvet, gondolom, folyékonyan beszéled. Itt Mo-n még mindig elég ritka a jó nyelvtudás. Akik úgymond "beszélnek angolul", azok is általában nagyon gázos kiejtéssel, sok hibával beszélnek. Engem eddig csak olyan interjúztatott, mikor állást kerestem, aki rosszabbul beszélt angolul, mint én, pedig én sem beszélek felsőfokon!

Szóval csak azt akartam ebből kihozni, hogy érettségi+nyelvtudással már nem kell fizikai munkát végezned itthon. És gyere haza! :)

2010. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Szép világ,ahol a 24 éves fiatalember nem akar fizikai munkát végezni,ellenben eddig össz-vissz egy érettségit hozott össze.

Tudod mit!maradj ott ahol vagy,naplopóból van elég itthon is.

2010. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, utolsó. Mindenki követhet el hibákat. Az sem biztos, hogy ő 4 évig nem csinált semmit.

De mindegy, ha így is volt, akkor is most változtatni akar. Miért kell lehurrogni? Mondta, hogy dolgozni akar. A fizikai munka tényleg nem az a vonzó dolog. Miért baj az, ha valaki többre vágyik, vagy legalább megpróbálná?

2010. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!