Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit szeretnék...

Nem tudom, mit szeretnék dolgozni. Három éve külföldön élek, (23éves) nyelvet tanulok. Szívem szerint hazamennék, Szeretnék egyetemre mennide félek, hogy nem fogom bírni. Ennyi idősen el kéne már döntenem, hogy mi akarok lenni?

Figyelt kérdés
A szüleim kint dolgoznak.A szüleim se akarják,hogy egyedül hazamenjek,nekem is nagyon hiányoznának.Télen Ausztriába akarnak menni..Megint új albérlet,új környezet.Nem tudom,mit csináljak(4hónap lenne).Anya,miután pedzegetni kezdtem,hogy nem mennék szívesen,azt mondta:Csináljuk még ezt végig.Ha még 5évig tudnák csinálni ezt a külföldi életet,akkor utána tudnék még fősulira menni,otthon munkát vállalni?Tudom,nehéz erre válaszolni.Nem akarok ittragadni,búcsút mondani az otthoni terveimnek a későbbiekben a korom miatt.Korábban úgy gondoltam,megtanulom a nyelveket,és egy darabig külföldön maradok,dolgozom.Most már úgy érzem,hogy nem szeretnék itt semmit dolgozni.Minden a vendéglátásról szól,nem az én világom.Bár a pénz miatt sajnálom,de utálok itt élni,hiányzik az otthonom.Elegem van ebből a cigányéletből,az otthonomhoz közel szeretnék munkahelyet.Tudom,nem elég csak a nyelvtudás,valamihez érteni kell.Újra kell érettségiznem,hogy felvételt nyerjek.Úgy gondoltam,ha végleg hazamegyek,felkeresek egy pályaválasztási tanácsadót.Tisztában vagyok vele,otthon nem rózsás a helyzet,de egy életem van,és nem külföldön szeretném leélni.Kérlek írjátok meg véleményeiteket,személyes tapasztalataitokat.
2010. febr. 13. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már 28. évemet taposom és egy-két éven belül elhúzok innen. Itthon most gáz, csak azért vagyunk még itt, mert még nem adott minden körülmény a távozásunkhoz.
2010. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
itt nem az a gond h 23évesen még nem tisztázódott benned h mit akarsz,inkább hogy függsz a szüleidtől! minden döntés nehéz,de egyedül kell meghoznod.induljon el valahol az önálló életed,fiatal vagy,még bármit csinálhatsz!csak engedd el anyuci szoknyáját...és minden rendben lesz.természetes hogy hiányoznának,de ezen lépj túl.23 éves vagy,nem 3.
2010. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itthon nem fogsz kapni semmi munkát, hacsak nincs sógor/koma/haver aki benyom valahova, vagy csak ha óriási mákod van. Pláne nem egyetemmel/főiskolával. Az mondjuk nagy előny, ha a külföldi tartózkodásod miatt folyékonyan beszélsz angolt vagy németet, ezt már lassan a takarítónőtől is elvárják. Meg jól képzett szakmunkásokra lenne igény, pl. CNC marósokra.

Munkanélküli diplomásokkal sajnos Dunát lehet rekeszteni itthon :/

2010. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe alaposan átgondolnám a pro és kontrákat, számításba venném az esélyeimet kinn és itthon, a lehetséges megoldások közül melyik a járható út. És a szülőkkel is többször beszélni kellene erről.
2010. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb találd meg a módját, hogy egyetemre mehess, de azon is gondolkodj el, hogy ezt külföldön tedd meg, mert lehet egyszerűbben nyernél felvételt ott. ha most elkezdesz felkészülni, már az ezévi felvételiről lecsúsztál, hacsak nem tanulsz rá éjjel-nappal, így majdnem 25 leszel, mire belekezdesz a suliba, már ha felvesznek. Szerintem nincs vesztegetni való időd.
2010. febr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen nem biztos,hogy az egyetem a nyerő.

Cirka 30 leszel mire végzel,minden gyakorlat nélkül,biztos munkanélküli.

Mi az ami érdekel?Egy OKJ-s szakmával lehet többre mennél és ha dolgozol ,akkor még mindig tanulhatsz tovább estin/levelezőn,persze ha van értelme.

2010. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Corvinus Egyetem nemzetközi igazgatásialapképzési szakára gondoltam,de nem tudom,hogy mennyire lenne értelme a későbbiekben
2010. márc. 7. 18:22
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 7. 18:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várj 5 évet az egyetemmel, mert mire befejezed, több, mint 30 éves leszel és lesz egy sima alapképzésed, ami csak egy főiskolának felel meg plusz nulla munkatapasztalatod...addigra valószínűleg még telítettebb lesz a munkaerőpiac is. Én a helyedben inkább elkezdenék dolgozni és mellette tanulni. Vannak levelező képzések is. Azt úgysem nézik, hogy nappalin vagy levelezőn végeztél, szóval amiatt ne aggódj. Lehet, hogy egy szakmával, amit 2 év alatt ki tudnál tanulni, többre vinnéd. Nekem 3 diplomám van, 23 éves vagyok én is, és most jöttem rá, hogy mennyivel többre mentem volna, ha kitanultam volna 2 szakmát. Már vagy 2-3 éve munkába is tudtam volna állni, most meg pályakezdő vagyok nulla tapasztalattal. Az meg senkit sem érdekel, hogy az egyetemen mennyit szenvedtem a diplomáimért. Én a pályaválasztási tanácsadóra nem alapoznék, mert a legtöbbüknek semmi fogalma sincs a dolgokról, csak fellapozzák neked a felsőoktatási tájékoztatót és ennyi. Neked kell dönteni. Helyetted senki sem tud. Aztán, ha a szüleidre hallgatsz, lehet, hogy őket fogod okolni meg leírásod alapján úgysem vagy boldog. Akkor inkább miért nem vágsz bele valami újba? Ha nem vagy boldog, akkor változtass az életeden. Ne égess fel magad mögött mindent. Ha nem válik be a terved, azért tudj visszamenni.
2010. márc. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!