Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bennem van a hiba? Miért nem...

Bennem van a hiba? Miért nem örülnek a szüleim ha elérek valamit? Min tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú leszek.

13 éves vagyok és nemrég volt egy verseny. Eléggé nehéz volt, most indultam ezen a versenyen másodjára és negyedik lettem. Tavaly második, de az másféle tipusú verseny volt. Amikor ma itthon elmondtam anyu nemhogy örült volna, hanem elkezdett szidni, hogy miért nem első lettem, mert hogy egész nap gépezek, amiről ő is tudja, hogy nem igaz, rengeteget tanultam a versenyre, nem tehetek róla, hogy végülis teljesen más volt benne és azokat alig tudtam. Egész végig üvöltött velem, hogy elege van abból, hogy ilyen béna vagyok. Nekem ez nagyon rosszul esik, főként azért, hogy ő ezt az életben nem tudná teljesíteni. Ráadásul a verseny végén úgy gondoltam, hogy 12-ből negyediknek lenni (ráadásul két pont lemaradással) nem is olyan rossz, de úgy látszik mégis. A suliban mindenki szerint nagyon ügyes vagyok, de anyukám teljesen kikészült emiatt. Apu nem, de ő sem örül. Tavaly, amikor második lettem, akkoris csak én örültem a családban, anyu akkoris csak mosolygott egyet és kérdezte, hogy ki lett az első, én miért nem lettem az. De most ez a negyedik helyezés tényleg kiverte a balhét... most magamat okolom, hogy elrontottam a feladatokat. De egyszerűen nem tudok min változtatni. Most én vagyok a család bénája (hozzáteszem, anyukám nem egy zseni sőt...). Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Vagy, hogy tudnám azt elérni, hogy számítsak valamit a szemükben? A barátnőm hatodik lett, de a szülei mégis nagyon örülnek. Az én szüleim miért nem?


2009. febr. 10. 18:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon maximalisták a szüleid, így nem viselkedhetnének veled!

Jól érzed, egyátalán nem benned van a hiba.

Nekem anyukám ilyen, meg kell tanulni vele élni, később másoktól majd kapsz elismerést. Ne félj, majd a későbbi párod, a barátaid el fognak ismerni. Bár biztos rossz így neked. Máskor nyugodtan mondd el neki, hogy mi bánt, mert neked van igazad.

2009. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A szüleimtől várnám a legnagyobb támogatást, ennek ellenére csak lehurrogást kapok. Anyukámnak alacsony a végzettsége, már az is eszembe jutott, hogy talán ettől akar megvédeni. Igazából csak elveszi a kedvem az egésztől... megmondanám neki, hogy ez nekem baromira rosszul esik, de amint elmondom azt mondja, hogy "ha tanultál volna, most nem kellene ezt mondanom". Nem is tudom hányszor volt az, hogy megkérdezte mit csinálok, és azt mondtam, tanulok a biológia versenyre. Oldalakat kellett bemagolnom, a felkészítő tanárom szerint ügyes voltam. A barátaim is támogatnak. Nem kéne foglalkoznom a szüleim véleményével, de nem megy.
2009. febr. 10. 18:27
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj az osztályfőnöködhöz, beszélj vele erről. Majd ő elbeszélget a szüleiddel. Ő ezt hivatalból megteheti. Háhta ő meg tudja győzni őket. Vagy a felkészítő tanárodnak is elmondhatod, kérd meg talán őt, hogy csak úgy mesélje el anyukádnak, miről is kellett neked tanulni, mennyit készültél rá, és hogy bizony mennyire szép eredményt értél el.
2009. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

az szerintem is jo otlet, ha valaki, kivulallo felhivja a szuleid figyelmet arra, h igenis kemenyen kuzdottel, es megerdemled az elismerest akkor is, ha nem elso lettel!

nalunk csak anyu volt ilyen, de nalunk meg jott egy extra pofon, h a hugom viszont mindig mindent jol csinalt...szerinte...

de en sajnos eleg harcias voltam, oriasi veszekedesek voltak, a kozepiskolas felveteliig. borzalmas hiszti volt, mert bevallottam, h szerintem nagyon konnyu volt a verseny, es kesz lettem 30 perccel hamarabb. azt mondta, h tonkreteszem az eletem, es h soha nem hallgatok ra. vegul masfel pontot veszitettem, felveteli nelkul bejutottam. azutan meg negy ev cirkusz, oda mentem foiskolara, ahova o tanacsolta, es elkoltoztem. meg mindig ugy erzi neha, h jobban tud mindent, de szerencsere jo a kapcsolatunk mostmar.

kitartas, es ne bantsatok egymast! hidd el, az idovel jobb lesz, es ne add fel, tanulj, es bizonyits. :)

2009. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
81%
Szia, két féle szülői hozzáállás van. Az egyik szigorú, a másik nem. Ők a szigorúbbak, amivel jó esetben elérik hogy nagyon fasza felnőtt legyél, de lehet hogy addigra meg fogod utálni őket. Ne tedd. A javadat akarják. Sajnos így.
2009. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az ötleten elgondolkozom, hogy szóljak valakinek, aki el tudná mondani anyunak, hogy igenis keményen tanultam, arról meg nem tehetek, hogy tök más volt a verseny feladatban, mint ami eredetileg lett volna. Én megelégedtem a teljesítményemmel. Igazából már elterveztem, hogy jövőre megpróbálok belehúzni, de őszintén szólva teljesen elment tőle a kedvem. Nagyon. Első úgysem lehetek, mert ahhoz túl erős a mezőny. De eddig minden elképzelésemet valamivel tönkretette anyám. Alig várom, hogy elköltözhessek innét és ne nyomorgassanak tovább. Már úgy érzem, hogy csak arra vagyok jó, hogy legyen mivel villogni a munkahelyen, hogy az én lányom milyen jól tanul stb. Annyira figyel rám anyám, hogy még azt is elfelejtette, hogy nekem versenyem lesz. Pedig szóltam neki. Apuval nincs baj, mondjuk ő sem bíztat, pedig ez nagyon hiányzik. Annyira jó lenne, ha valaki azt mondaná végre, hogy ügyes vagyok és csak így tovább. De egy olyan személy, akitől ezt "elvárnám", mint a szülők. E helyett kapom a lecseszést, hogy miért nem nyertem meg. Nagyon félek, hogy kárt fogok tenni magamban, annyira tönkretesznek azzal, hogy mindenért én vagyok a hibás és nem csinálok semmit sem jól. Pedig én tőlem telhetőt megteszek. És ez már odáig fajult, hogy mostmár mindent magamra veszek, mindenért magamat hibáztatom, mert belém beszélték, hogy én sosem tudok semmit sem megcsinálni jól. Néha ezért nagyon szomorú vagyok... most így visszaolvasva az egészet szépen sajnáltattam magam.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2009. febr. 10. 19:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt kaptam a családomtól, eltelt 24 év így, és várom a szabadulást, hogy meglegyen az anyagi minimum, amivel már elhúzhatok innen. Bezzeg öcsémet agyondícsérgették mindig. Neked van tesód?
2009. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Féltestvéreim vannak apukám előző házasságából, de ők eléggé messze laknak, külön családdal... szóval kb. olyan, mintha nem is lennének (fél)testvéreim.
2009. febr. 10. 19:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
ne keseredjél el és elsosorban próbálj meg saját magadnak bizonyítani, ha akarsz.ha viszont nincs kedved az egészhez akkor ne csináld, mert ha már most úgy állsz hozzá, hogy "elso nem is lehetsz ,mert túl eros a mezony" akkor talán nincs is értelme.és hiába is mondod a legnagyobb orom a sportolóknál is az elso helyezet. meg kell érteni a szuleidet is mert a legjobbat akarják beloled kihozni , lehet hogy úgy gondolják tobbre vagy képes.
2009. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
19.04es vok. olyan nincs, h elso sose lehetsz! mindig lehet az ember jobb es jobb, csak akarni kell, es kuzdeni, nem feladni. en anyum is talan azert volt ilyen, mert bosszantotta, h sokkal tobbre lennek kepes, mint amit produkalok. csak nem a legmegfelelobb modszert valasztotta, h motivaljon. de ember lett belolem, es ezt a szuleimnek koszonhetem!
2009. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!