Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak malaccá változta...

Miért akarnak malaccá változtatni? 16/L

Figyelt kérdés

Annyira idegesítő ,hogy anyám és a barátom szülei is állandóan mondogatják ,hogy milyen sovány vagyok.

Állandóan kínálgatják az ilyen hurkákat,húsokat stb.


Miért nem lehet megérteni ha valaki nem eszik ilyeneket, miért nem elég egyszer elmondani nekik.


2011. okt. 31. 22:53
 1/8 anonim válasza:
Majd meg unják :)
2011. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
van vmi konkrét oka annak h nem eszel ilyeneket, vagy csak szimplán nem szereted? mond meg nekik h nem szereted az ízüket, ennyi. ha nem értik meg akkor meg ne foglalkozz vele mikor kínálnak.
2011. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem pusztán aggódnak érted, mert SZERETNEK!Hidd el, nincs is annál rosszabb, mint ha mindenki szarik a fejedre. Amúgy mennyi a testtömeg-indexed? Nem lehet, hogy okkal féltenek?A szüleid, nagyszüleid milyen alkatúak(voltak fiatalon)?
2011. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Félnek, hogy anorexiás vagy/leszel?

Vagy: ha ők esetleg kissé molettebbek, akkor elképzelhető, hogy ezért picit tudat alatt "haragszanak rád"...

(ez nálunk is meg van, csak itt elég tudatos ez a haragvás... oO)

2011. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Oooh.. velem is ez van. Rémesen idegesítő.

-Kérsz még?

- Nem,köszönöm.

-Biztos?

-Igen.

-De biztos? Vegyél még!

(mint a comedy central bemutatjában: cancel,cancel. Biztos? Biztos?)


Mondjuk nálunk ez azért van,mert a dédnagymamám főz,aki ezen a meglátáson van: aki jó súlyban van,erős immunrendszerrel rendelkezik alias nem betegszik meg,vagyis nem kell gyógyszerre pénzt költeni és nem hiányzik az iskolából.


szóval nálunk ez a meglátás...

15/L

2011. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen anyu-dolog. Meg nagymama-dolog.

"Jajj kislányom egyél már, olyan sovány vagy... /Az se baj, ha most híztál tíz kilót/ De van még kis pörkölt, meg rántott csirke, meg töltött káposzta, meg véres hurka, meg rizs, meg palacsinta, meg tepsis krumpli /... és még isten tudja mi mindent képesek megfőzni egy délelőtt leforgása alatt/" és te mindig mondod, hogy nem, ők meg csak kínálgatják. Törődj bele, úgyse szoknak le róla soha. :D

20L

2011. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Az legyen a legnagyobb bajod az életben, hogy ételekkel kínálgatnak.
2011. nov. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krisztián009 válasza:

Nagyon egyszerü! Gondoskodás, törődés.

A szüleid idejében még nem volt ez a 21.századi díva felfogás, hogy úristen mi lesz velem ha lesz rajtam egy kis felesleg. Nagyon sok népnél, törzsnél a vékony nőknek nem lesz gyerekük sem azért mert férjük, párjuk sem lesz amiért vékonyak. Ha egy nőn van mit fogni az a termékenység, jólét, akár egészség jele... legalább is amíg épeszü elmével gondolkodtak az emberek régen. A szüleidnek a szivük szakadna meg ha nem etethetnének téged mert akkor úgy éreznék hogy nem tudják alapvető kötelességeiket, ösztöneiket teljesíteni. Lehet, hogy fárasztó és unalmas ezt hallgatni állandóan, ezt tudom én is meg szerintem nagyon sokan. De gondolj bele milyen rossz lesz ha már nem tudják mondogatni és te meg már nem fogod soha hallani... Szüleidnek ezek szerint az a legfontosabb, hogy egészséges, életerős nő legyél és ne egy hasznavehetetlen nyámnyila lány. Nem másért csinálják.

2013. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!