Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bennem van a hiba? Miért nem...

Bennem van a hiba? Miért nem örülnek a szüleim ha elérek valamit? Min tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú leszek.

13 éves vagyok és nemrég volt egy verseny. Eléggé nehéz volt, most indultam ezen a versenyen másodjára és negyedik lettem. Tavaly második, de az másféle tipusú verseny volt. Amikor ma itthon elmondtam anyu nemhogy örült volna, hanem elkezdett szidni, hogy miért nem első lettem, mert hogy egész nap gépezek, amiről ő is tudja, hogy nem igaz, rengeteget tanultam a versenyre, nem tehetek róla, hogy végülis teljesen más volt benne és azokat alig tudtam. Egész végig üvöltött velem, hogy elege van abból, hogy ilyen béna vagyok. Nekem ez nagyon rosszul esik, főként azért, hogy ő ezt az életben nem tudná teljesíteni. Ráadásul a verseny végén úgy gondoltam, hogy 12-ből negyediknek lenni (ráadásul két pont lemaradással) nem is olyan rossz, de úgy látszik mégis. A suliban mindenki szerint nagyon ügyes vagyok, de anyukám teljesen kikészült emiatt. Apu nem, de ő sem örül. Tavaly, amikor második lettem, akkoris csak én örültem a családban, anyu akkoris csak mosolygott egyet és kérdezte, hogy ki lett az első, én miért nem lettem az. De most ez a negyedik helyezés tényleg kiverte a balhét... most magamat okolom, hogy elrontottam a feladatokat. De egyszerűen nem tudok min változtatni. Most én vagyok a család bénája (hozzáteszem, anyukám nem egy zseni sőt...). Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Vagy, hogy tudnám azt elérni, hogy számítsak valamit a szemükben? A barátnőm hatodik lett, de a szülei mégis nagyon örülnek. Az én szüleim miért nem?


2009. febr. 10. 18:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Biztos többre képes lennék, tavaly is megcsináltam. Idén valahogy így sikerült. Nem is várom, hogy repessenek az örömtől, de legalább ne üvöltözzön velem anyám, hogy én ilyen béna vagyok, olyan béna vagyok. Mostmár ennyivel is beelégednék, ha békén hagynának és nem nyaggatnának azért, hogy én mekkora egy lúzer vagyok, amit eddig is tudtam, nem kell az orrom alá dörgölni. Amikor meg azt mondom, hogy ennél többet nem tudtam teljesíteni idén, akkor meg emeli a kezét. Volt, hogy azt mondta anyám, hogy hülye vagyok, és miért vagyok én az ő gyereke. Néha már besokkallok és sírva kirohanok a lakásból, általában meg némán hallgatom a megalázást, amit olykor a barátnőim előtt is megejtenek. Megértem, hogy nem tetszik anyámnak az eredmény, szerintem sem a legjobb, de én személy szerint a gyerekemtől akkor sem venném el a kedvét az egésztől, inkább bíztatnám. És büszke lennék rá, hogy őt választották a versenyre és, hogy mennyi mindent elért eddig. Néha nemcsak a győzelem a fontos. Ha lehiggadtak a kedélyek megpróbálok beszélni anyuval, hogy ez nekem rosszul esik, bár nem hiszem, hogy meg fogja érteni, akkor meg tűrök. Bár nem tudom meddig bírom ezt még ki, mert őrület, hogy neki semmi sem felel meg amit én csinálok. Mert sajnos másokhoz hasonlítgat, nekem elvileg mindenkinél jobbnak kéne lennem. Mondjuk ezt nem hiszem, hogy veréssel és üvöltözéssel el fogja érni. Inkább el kéne fogadnia. Tényleg köszönöm a válaszokat! Már ez is sokat segített, hogy leírhattam.
2009. febr. 10. 20:17
 12/19 anonim válasza:
100%

19.04es megint. elhiszem, h ki vagy borulva, de nem vagy hulye, ok?

beszelj anyuddal, probald meg higgadtan elovezetni, h mirol is akarsz beszelni, mondd neki, h megerted, h azt akarja, h jobb legyel, de egy kis tamogatassal sokkal jobban motivalna, mint az allando veszekedessel.

talan eszre sem veszi, h eltaktikazta, es pont az ellenkezojet valtja ki beloled. mondd meg neki, h igyekezni fogsz meg jobban, de szukseged van a tamogatasara, nehany biztato szora, meselj neki a versenyrol, h milyen kerdesek voltak. de ne ervelj, hanem meselj!

szerintem menni fog! :)

2009. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

20:26

Egy gyereket NEM így kell biztatni. Mondok egy hülye példát, nem idő illő, de szemlélteti a lényeget:

Ha kiszökik a kutyád és visszahívod, és visszajön akkor hogyan reagálsz?

1) Megverheted, hogy máskor ne szökjön ki.

Eredmény: labilis lesz, nem fog benned megbízni, és máskor nem jön vissza (azonnal vagy egyátalán).

2)Megdicsérheted, és akkor tudja, hogy miért kapta a dicséretet és máskor is vissza fog jönni.


Egy gyereket nem úgy kell motiválni, hogy lehordod. Anyukám ezt gondolta, ezért folyton mondogatta, hogy "kövér disznó" vagy. Ez elkeserített, szörnyű önképem lett, kényszeres evő lettem és gusztustalannak tartottam magam. Most magam erejéből kezdtem el diétázni. Ha anno azt mondta volna, hogy segít és menni fog, talán nem itt tartanék... A dicséret ezerszer jobban motivál, hisz önbizalmat ad.

2009. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen elképedve olvastam, amit írtál. Szerintem anyukádnak komoly lelki problémái vannak. A mai világban összetehetné a két kezét, hogy ilyen gyereke van, aki tanul, és versenyekre jár, és nem züllik. Tényleg nem értem. Esetleg mutasd meg neki az itt kapott válaszokat, hátha eltöpreng. Az én szüleim mindig biztattak és támogattak mindenben, és el sem tudom képzelni, hogy milyen lett volna az életem enélkül. Van a baráti körömben olyan, akinek hasonlóak a szülei, mint neked: hát őt 23 éves korára már annyira megtörték lelkileg, hogy tényleg komolyan azt hiszi magáról, hogy semmire sem jó. Ne várd meg, amíg veled is ez történik. Mindenképpen le kell ülnöd beszélni velük, mert ez őrület! Minden jót!
2009. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
csak azt ne mond , hogy még meg is ver érte, mert akkor aztán tényleg nagy a baj és az már a tanáraidra is tartozik, hogy beszéljenek a fejével.valóban eroszakkal nem lehet tanulásra osztonozni.beszélj anyukáddal és mond meg neki, hogy ezzel a bánásmóddal "nem megyen semmire" és o is segíthetne neked a felkészulésben mint más anya .te is hasonlíthatod máshoz.az én komasszonyom még a foiskolás lányának is segített .a felvételire is egyutt készultek és a vizsgákra is , de még a doktorátusra is.úgyhogy a kiabálás helyett o is tanulhatna veled egyutt, ezt nyugodtan mond meg neki.hátha rájon, hogy nem is olyan egyszeru és nem terrorizál tobbé.
2009. febr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Akkor üt meg, ha visszaszólok, hogy azért a dolog nem egészen így van. Pld. azt hiszi, hogy nem tanultam eleget, ennek ellenére igenis tanultam.

Sajnos valóban lelki problémái vannak, volt már pszichiátrián is. Amióta meghalt az apja, azóta teljesen más lett, pedig ennek már lassan nyolc éve. Miután a pszichiátriáról kikerült "megjavult", de még vannak kitörései. Ha valami épp bántja, akkor én kéznél vagyok és kiadja rajtam a dühét. Amikor lenyugszik, akkor bocsánatot kér, és elmondja, hogy ideges volt. De azt nem tudja, hogy ezzel lelki sebet ejt bennem. Mindig egyedül tanulok, mert "félek" segítséget kérni. Azt hiszem azért, mert félek attól, hogy túl kevés vagyok az ő szemében, hogy nem teljesítek elég jól. Félek a kudarctól, attól, hogy semmirevaló sem vagyok. Ha valami kihívás elé kell néznem mindig eszembe jut, hogy eddig nem sok téren teljesítettem jól, ez sem fog menni, az sem fog menni. Ezért igazából nem is vágok bele túl sok mindenbe. Próbálok ezen változtatni, de önbizalom terén nulla vagyok.

2009. febr. 10. 23:18
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlenül áthatja a mondataidat az intelligencia. Mindössze 13 éves vagy, de érettebben írsz,gondolkodsz mint sok huszonéves. Anyukád pedig igazán büszke lehetne rád!Ha valóban beteg akkor kissé nehezebb a helyzet...talán egy másik,megbízható rokont kellene még megkérdni, hogy beszéljen az érdekedben, de ahogy leírták a tanárral való beszéd sem lenne hiábavaló.
2009. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Osztozom az elottem hozzaszoloval. 13 eves vagy es rednkivulien fogalmazol szepen atszedetten hibak nelkul. az en sogornom 26 evevel fele ennyire sem ir ilyen helyesen es fogalmaz ilyen szepen es osszeszedetten. Igazan buszke lehetsz magadra!! tudom h fontos az onbizalom es anyud nalad ezt teljesen lerombolta. probalj ne erre gondolni.

jo otlet lenne beszelni egy tanaroddal vagy osztalyfonokoddel vagy avval a tanarral aki felkeszit a versenyre h mik anyudnak a reakcioi es h beszeljen vele. mond el neki te hogyan erzel ebben a szituban es mennyire nem jo neked, azt amit itt leirtal nekunk. ne felj. tudom anyud jot akar neked biztos jovot valszeg ahogy irtad h o nem magasabban kepzett ezert ez nem adatott meg neki es az o almat a te eletedben akarja valora valtani. csak ehhez rossz modszert alkalmaz.

en anyum sem elegedett meg kozepes vagy csak jo eredmennyel, nekem is hajtogatta h nem leszek senki, igaz nem uvoltozes kereteben, meg nem vert meg soha. volt ido mikor nem is tanultam jol emiatt. aztan osszeszedtem magam es elkezdtem telejesiteni a magam erdekeben. megis vittem valamire, ma mar magas beosztasban dolgozom egy cegnel kulfoldon. anyu sem tanult nem adatott meg neki es meg akarta nekem adni azt ami neki nem lehetett es az o almait latta megvalosulni bennem. o azonban nem volt ennyire drasztikus. de pl tesomnak csak kiterovel sikerult az erettsegi meg a diploma. a lenyeg meglett. Ne hagyd magad, ne hagyd h anyud az eleted tonkretegye. en anno es tesom is ott hibazott h hallgattunk. Tesomnak mai napig szeretet hianyos erzesei vannak amit gyerekkoraban nem kapott meg anyutol. Beszelj anyuddal h neked szeretetre tamogatasra biztatasra van szukseged, nem arra amit ad. evvel nem motival csak az onbizalmadat sopri le nullara. Ne hallgasd el az erzeseid h vmi faj vagy bant teged.

2009. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg az osztályfőnököd, vagy az iskola igazgatóját, esetleg az iskolai védőnőt, hogy keressenek neked egy gyermekpszichológust. A pszichológusnak mondd el, mi a helyzet otthon, ő meg elhívja a szüleidet, és elbeszélget velük. Használd őt közvetítőként, meg fogja tudni oldani, hogy tudatosodjon a szüleidben, hogy mennyire hülyén viselkednek veled.


Persze jobb lenne, ha egyenesen a szüleidnek tudnál szerezni egy pszichológust, de hát az nem megoldható, nem kötelezheted őket rá, hogy eljárjanak, csak ilyen körmönfont szervezéssel.

2009. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!