Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parasztság volt, vagy valamily...

Parasztság volt, vagy valamilyen szinten érthető, amit tettem?

Figyelt kérdés

Elmondom röviden a történetet.

Szóval van rajtam körülbelül 30 kg súlyfelesleg, és intenzíven fogyókúrázok illetve mellette testmozgást is végzek. Már egy 10-12 kg lejött, szóval nagyon örülök, hogy hatékonyan működik ez az egész.

Viszont most hétvégén vendégségbe mentünk nagyiékhoz vidékre. Szeretem őket, de elég régimódi emberek. Szóval gondolom el lehet képzelni az ételeket, zsíros húsok, krumpli, oldalas, meg utána egy csomó süti (mind tele cukorral). Én meg ugye diétázom, és alap a müzli, joghurt, ebédre pedig sovány hús és zöldségek. És nekem ez így tök jó, frissebbnek is érzem tőle magam amúgy.

Szóval azért írtam, hogy régimódiak, mert az a mániájuk, hogy mindenből enni kell (nem csak egy falatot, hanem egy jó adagot), mert különben meg vannak sértődve, hogy nem ízlik a kaja. Nekik ez így természetesen, amit valahol meg is értek. Mondjuk eléggé elhízottak. Szóval hiába mondtam szüleimnek is (velük mentem, mert velük lakom még egyenlőre), meg nekik is, hogy rendben megkóstolom a kajákat, de mindenből csak egy falást. Viszont erre nagyiék nagyon felháborodtak, a szüleim meg "kényszerítettek" (nyilván nem fizikailag, hanem lelkileg), hogy igenis mindenből ennem kell normális adagot. Ez viszont nagyon nagy szívás, mert ez így totál tönkrevágná a fogyókúrámat.

Így mivel nem tehettem mást teleettem magamat mindennel, utána pedig kicsit kimentem sétálni (falun laknak), és egy kietlen helyre kihánytam az egészet. Utána pedig hazafele vettem a kisboltban két joghurtot és megettem őket, így már éhes sem voltam.


A kérdésem az, hogy ez így parasztság vagy érthető?

Nyilván szeretem a családom, így senki nem tud erről, nem akartam volna őket megbántani. Csak nekem van egy kis lelkiismeretfurdalásom, hogy szegény nagyiék egésznap főztek, én pedig "nem értékeltem eléggé" a dolgot.


(Nem vagyok bulémiás, tök jól elvagyok a diétával és a sporttal, életemben most először hánytam ki szánt szándékkal ételt.)


Előre is köszi a válaszokat!


2011. febr. 10. 18:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egyszer belefért volna a diétádba hogy ilyesmit egyél. Én is szoktam, mégse vagyok kövér, mert nem minden nap teszem.
2011. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem kár volt kihányni, ennyi belefért volna.
2011. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
ha nem tudják meg a nagyiék vagy anyuék, hogy kihánytad, akkor szerintem nincs semmi parasztság az egészbe. csak szimplán egészségesebben akarsz élni, és nem hagyod, hogy eltántorítsaka tőle.
2011. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
hát ennyi belefért volna... le is lehetett volna dolgozni azt, ha olyan nagy probléma, de nem hinném, hogy az... mindegy már megtörtént, tartsd mélységesen magadban ezt szerintem:D
2011. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Eleve meg sem kellett volna enni. Ismerős a helyzet, mikor tinikoromban fogyóztam, nekem mamám meg akarta magyarázni, hogy töpörtyűt nyugodtan ehetek, mert abban alig van zsír. :) Nem ettem belőle, ha besértődött, ha nem. Ennyi.
2011. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna engedni nekik, mert legközelebb és utána és azután ugyanez lesz...
2011. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%
egyáltalán nem volt parasztság, én még normális adagot sem lettem volna hajlandó enni. az erőltetés egy hülye magyar szokás :S
2011. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de szerintem ebbol komoly gond is lehet. Kezdodo bulemia. Ennyire veresen komolyan nem szabadna ezt venned es irod, hogy most eloszor hanytal szant szandekkal, de ez mindig igy kezdodik. Nagyon vigyazz magadra!
2011. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként: nagyon vigyázz a hirtelen fogyással, amilyen könnyen megy, olyan könnyen jön vissza. Én tapasztaltam, voltam 120 kg 17 éves lányként. Lefogytam 78 kg-ra 4 hónap alatt ugyanezzel a módszerrel. Joghurtot, puffasztott rizst, ilyesmiket ettem, mozogtam is, ha volt időm. De amint kicsit lazábbra vettem, megint 100 fölött jártam.

Most munka mellett 85-90 körül vagyok, de így most jó. A bőröm sem vészes már. 30 kg felesleg után is már marad fölös bőr, és azzal sajna nem lehet mit kezdeni.

A páromnak megfelelek így. :)

21L

2011. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Valamilyen szinte érthető. Nem értem, mire jó a tukmálás... persze vendéglátás, meg ez egy jó magyar szokás, ami egyébként aranyos és jó szándékú, de nem azért mondtál nemet, hogy tovább unszoljanak.

A hánytatással viszont vigyázz! Pár éve én is így kezdtem, aztán szépen belesétáltam a bulimia világába...

2011. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!