Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok valamilyen...

Jogosult vagyok valamilyen segélyre munkanélküli révén, úgy, hogy levelező és költségtérítéses képzésre járok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Köszönöm annak aki megpróbál segíteni=)

Most augusztus 15-én közös megállapodással megszűnt a munkaviszonyom.

Ezen a munkahelyemen 1 évet dolgoztam,mert nem vettek fel a főiskolára. Most jelenleg 21 éves vagyok.

Idén viszont felvételt nyertem a főiskolára , most levelező szakra(költségtérítésesre)jelentkeztem.

Tehát a probléma a következő, munkanélküli lettem ezért bejelentkeztem a munkaügyibe nálunk, ahol lakom, a kérdésem pedig,hogy jogosult vagyok e bármi féle segélyre így, hogy tanulok, de levelezőn és fizetősön.

Hétfőn megyek be megint,akkor intézzük a többi papírt, addig viszont megesz a fene,hogy ezt nem kérdeztem meg tőle!

Légyszi segítsen valaki!


2011. szept. 2. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy évet dolgoztál akkor jogosult leszel valamilyen munkanélküli segélyre (200 munkanapod megvan), javaslom, hogy a segély mellett próbálj meg átmeneti segélyt kérni a polgármesteri hivatalban. Elmúltál 20 éves, ha a szüleiddel élsz, akkor is egyedülállónak számítasz, feltéve, hogy nincs élettársad.
2011. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
anya segélyező, tőle kérdeztem. (Mielőtt még el kezdene valaki hőbörögni, hogy ez nem így van)
2011. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

De akkor gondolom az nem számít,hogy levelezőn tanulok....?

És azt véletlenül nem tudod,hogy ezt az átmeneti segélyt hogy tudom igényelni?Kit keressek?Vagy majd a hivatalba megmondják?

2011. szept. 2. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy tudom nem:(

Mivel megszűnt a munkaviszonyod kapni fogsz fix ideig álláskeresési járadékot, majd ha ez lejárt (feltéve, ha még nincs munkád), akkor álláskeresési segélyt is. (ezek a munkanélküli támogatások, csak már rég nem így hívják őket, hogy némi motiváló erejük is legyen). Ezek viszont nem segélyek, még úgyse , hogy az egyik nevébe megtévesztően ez van beírva. Ezek biztosítási alapú ellátások, amit azért kapsz mert korábban dolgoztál (feltéve, ha ezt bejelentetten tetted). Ha ezek időtartalma lejár, én úgy gondolom semmit se fogsz kapni a munkaügyi központtól. Ellátatlanul senki se maradhat, tehát van olyan segély ami alanyi jogon jár, ezt viszont már az önkormányzatnál kell igényelni. Az összege sok mindentől függ (vagyoni helyzet, háztartás létszáma,annak összjövedelme). Általában a 28.500 forintos öregségi nyugdíjminimumot határoozzák meg itt is segélyezési minimumként, tehát e fölé mehet, ez alá nem! Én ahogy emlékszem, mi ezt igy tanultuk szociálpolitikából, remélem jól emlékszem, mert ebből is szigorlatoztam!

2011. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Átmeneti segélyt is az önkormányzaton tudod intézni, a szociális osztályon. Ez egyszeri támogatás!
2011. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
A polgármesteri hivatalban a szociális segélyekkel foglalkozó csoportot, osztályt stb. kell keresni. Ők az előző hónap jövedelme alapján (jelenleg az augusztusi bevétel(eke)t kell igazolni, pl: munkaügyi központtól kapott igazolás a munkanélküliről), rendkívüli élethelyzetben adhatnak átmeneti segélyt. Hivatala válogatja, hogy milyen összegűt.
2011. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!