Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is sodorta magát ilyen...

Más is sodorta magát ilyen ördögi körbe? Hogyan lehetne kitörni belőle? ) :

Figyelt kérdés

Elég jómódú családban nőttem fel, nem mondom hogy annyira luxushoz szoktam, de azért volt mivel elfoglalnom magam :)

1 éve voltam már együtt a párommal, mikor anyám közölte: választhatok kettejük között. A párommal semmi baj nincsen, nála jobb férfit nem is találhattam volna, nem értem mi volt anyám gondja... na nem is ez a lényeges, anyósom ötlete volt hogy költözzek hozzájuk.

Az itteni körülmények leírhatatlanok, meg sem kísérlem vázolni őket :/

Nem tudom elfoglalni magam semmivel, nincs sportolási lehetőség, még egy videójáték se amivel lefoglalhatnám magam. Persze itt van a számítógép, de csak mobilinternet van, amin állandóan marakodik a család.

Még az élettől is elment a kedvem, pedig most lehetne alkalmam egy jó álláshoz megteremteni az alapokat.

De hiába, képtelen vagyok tanulni, vagy a gyakorlati helyig elmenni (több órás út nekem)... nyugtatókon és vitaminokon élek, és egyáltalán nem látom a kiutat :(

A legrosszabb persze hogy én csináltam ezt magamnak, nyugodtan mereszthetném a valagam anyámnál, de akkor le kellett volna mondanom a páromról :(


2011. febr. 10. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Mar elnezest, de ha jol ertem, felnott ember vagy. Mi az, hogy le kell kotni magadat? Nem kellene esetleg dolgozni menni es egybol megoldodna ez a "problema"?


"A legrosszabb persze hogy én csináltam ezt magamnak, nyugodtan mereszthetném a valagam anyámnál, de akkor le kellett volna mondanom a páromról :("


Komoly eletcel...es ha a szuleid nem lesznek, mibol fogod eltartani magadat?

2011. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
menj haza és vidd a párodat is .tudom ,hogy a pénz nem boldogit de azért nem árt ha van és szerintem a pénztelenség boldogtalaná tud tenni és számos családi konfliktus okozója
2011. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól értem a jólétből mentél a szegénység felé.

El kell menni dolgozni!

2011. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, abból hogy nem tudok tanulni és gyakorlati helyre járni, nekem értelemszerű volt hogy tanulok még (szakmát, 13.os vagyok):)

Emellett vannak különböző bevételeim, dolgozgatok suli mellett, de az a pénz nagyrészt anyósomnak vagy kajára megy.

Ha magamra merek költeni 500ft-ot a hátam mögött már megy a szöveg apósom által, "hogy mit képzelek magamról ilyen anyagi helyzetben"...

A párom szintén tanul, de neki persze semmilyen bevétele nincsen

2011. febr. 10. 18:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé ellentmondásos, amit írtál.

Nincs mivel elfoglalnod magad, de azért nem tudsz sportolni és tanulni. Egyrészt szerintem sportnak, elfoglaltságnak nem csak azt hívják, amit forgalmas helyeken termekben tartanak, hanem a futást, bringázást, sétálást, hegymászást is, másrészt ha épp unatkozol, elővehetnéd a tankönyveidet.

Tudod én is órákra élek a "civilizációtól", és ugyanígy van vele egy rakás másik ember, mégis ugyanúgy élünk, mint a többiek.

Másfelől ha a kényelmed fontosabb, hagyd ott a pasidat.

2011. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sportolni azért képtelenség, mert mindenhol kóbor kutyák rohangálnak, pár napja is kis híján rám támadt egy... Így se futni se bringázni nem merek, annak meg nem sok értelme hogy a kertben futkározzak körbe-körbe :)

A páromat pedig már hogy a fenébe hagynám ott mikor miatta jöttem a sz@rba? Szinte már sajnálom is magam néha hogy ennyire a szívemre hallgatok, egyszerűbb lett volna akkor kidobni mikor választani kellett

2011. febr. 10. 19:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Találd meg a középutat. Költözz haza, attól még találkozhatsz a pároddal. 19-20 évesen nem kell egyből összeköltözni. De egyébként te nem tudtál róla, hogy milyen körülmények közt él? Mennyi ideje vagytok együtt? Ő mennyi idős?
2011. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a negyedik valaszolonak nagyon igaza van. El kell dontened, hogy mi a fontosabb, de ha mar ez felmerul benned, ezek szerint nem felhotlen a kapcsolat. Valamit valamiert. Es szerintem mindenhol el tudja foglalni magat az ember, nem kell ehhez feltetlen elmenni mashova.


Te valasztottad ezt. Tudtad, hogy mi van. Ha ez neked nem jo, valtoztass rajta. Ezt csak te tudod megtenni. Ez nem ordogi kor, ugyanis a te dontesed volt.

2011. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Változtatni nem tudok, nagyon sokféleképpen próbáltam. Az elején még ez is motivált, próbáltam segíteni, rendbe tenni a házat, de nem fogadták el a segítségem, és akárhogy raktam rendet másnapra még mocskosabb volt minden.

Haza nem mehetek. Ha bárki belegondol, anyám gyakorlatilag kirakott mert azt mondtam, ragaszkodom a páromhoz. Anyám jelszava hogy aki egyszer elment az vissza se jöjjön (kicsit bolond szegény).

Hát így lett ez ördögi kör, beragadtam ide mert nem látok kiutat innen.

Az egyetlen az lenne, ha kapnék egy jól fizető hangtechnikus állást. Az akadálya, hogy nem tudok bűbáj lenni, idegroncs vagyok már teljesen (csak hogy érzékeltessem, 5 hitel van itt folyamatban, plusz 1 elmű eljárás mert a hitelek miatt tologatták a számlákat)... Most talán így nyugtatókkal menne a jópofizás, de ettől meg túl fáradt vagyok hogy ennyit utazzak minden nap.


De örülök hogy senki nem került ilyen helyzetbe, ahogy látszik :)

2011. febr. 10. 19:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Valahol mostmár megérted anyukádat ugye ?

Anyukák sokszor látják amit mi még nem, nem csak kötözködésből csinálják ám ! Eddig otthon tuti volt Vele. Elmentél ahova nem javasolta, és nem is érzed jól magad.

Korai még összeköltözni ennyi idősen nem ? Menj haza, és csak járjatok, és majd ha tényleg egymásnak szánjátok magatokat, és lesz lehetőségetek költözzetek valahova ketten, ahol mindkettőtöknek jó !

Fiatal vagy még ekkorát dönteni és lépni, ráadásul mint látod nem volt a legjobb lépés.

2011. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!