Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek sikerült, vagy ismer...

Akiknek sikerült, vagy ismer olyat akinek sikerült: hogyan sikerült kitörni a nyomorból? Hogyan indultál, és hogyan élsz ma?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok mit írnak,mert nagy a nyomor :(
2011. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem mondom, hogy "nyomorban" élünk, mert vannak sokkal rosszabb helyzetben nálunk...de azért elég elkeserítő egyik hónapról a másikra élni, nézni, hogy mit eszünk ma, mit holnap...a pizza nálunk pl. luxuscikk...Minimálbér alatt keresnek a szüleim...sosem volt külön szobám...


Mi a párommal kertes házról álmodunk, és arról, hogy nem kell rettegnünk miből fizetünk számlát...Ebből még nem teljesült semmi, de bízunk, ha nem is 30 évesen de talán negyvenévesen lehet egy saját kis otthonunk...:-S


(ez offra sikerült, bocs...)

21-L

2011. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magyarországi fizetésből kitörni a nyomorból lehetetlen ...:/
2011. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jártam egy pasival aki pakisztáni,most 33 éves, Olaszországban dolgozik szakácsként, és az a legnagyobb gondja hogy a mostani munkahelyén nem kapja meg a 3000 eurot, de nem baj mert majd máshol megadják neki.Ő mesélte hogy 19 évesen elküldték a szülei Svájcba hogy tanuljon, de nem tartott sokáig, haza menni nem akart a nyomorba, tetszett neki Európa ezért maradt. Mit dolgozzon? Elment mosogatónak. 1 évig csak figyelt, leírt minden receptet és megtanulta, utána még egy évig tanuló szakácsként dolgozott konyhán, azután mindig másodszakácsként dolgozott. Bár haragszom rá mert egyszerűen nem hajlandó reagálni, (amit persze ilyen távolságból sajnos nekem is be kell látnom hogy nincs értelme kapcsolatot tartani)de azt becsülöm benne hogy ő a saját erejéből érte el hogy most ilyen számomra jól fizető állásba küzdötte fel magát csak a saját erejéből, nem pénzelték otthonról a saját erejéből érte el amije van.Szerintem nagyon jól él, nem gondolkodik olyanokon hogy mit szabad és mit nem.Nem kell neki annyi ruha mint egy csajnak de csak márkás ruhákat vesz meg ami megtetszik neki, és imád bulizni. Mindig azt mondta hogy ő emlékezni akar arra hogy mit csinált és nem csak otthon ülni, ha már egyszer megdolgozott érte.Sajnálom de én úgy érzem hogy Magyarországon csak egy jó esküvővel tudsz kitörni a nyomorból, ha ehhez nincs gyomrod vagy lehetőséged ajánlom a külföldi munkákat, utána már Magyarországon is rendesen megfizetnek.
2011. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A férjem, bár akkor még nem ismertem, elmeséléséből tudom. 20 évesen becsúszott egy gyerek, megnősült. Szülők elfordultak tőle, neki egy szakközepe volt. Sokszor éheztek, nem tudtak fűteni, stb.

Azóta eltelt közel 20 év, leérettségizett közben estin, elvégzett egy kárszakértői OKJ-st. Ma más műszaki vezetőként dolgozik és ő tartja rendben a cég autóparkját. Havi 4-500 ezer a keresete mindennel együtt.

Időközben felsőoktatást is elkezdte.


A munkahelye valószínűleg meg fog szűnni, de nincs nyelvtudása, ez az egyetlen hátrány. Ezért most egy darabig az én fizumból fogunk élni, ő pedig néhány hónapig non-stop angolul tanul. Minden más (végzettség, komoly szakmai tapasztalat) megvan, utána már könnyen fog új munkát találni.

2011. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tőzsdéből sikerült.
2011. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tőzsdéhez lóvé is kellett,,,Honnan??

Mondjuk lehet netten csinálni demóba egy ideig.

2011. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyet a rokonságból.

Mondhatjuk, hogy szinte a semmiből indult. A múlt rendszerben csak annyi volt a dolga, hogy lop-csal hazudik, a rendszerváltáskor jókor, jó helyen volt, némi politika, nagy és jelentős állami vállalatok, tőzsde, több saját vállalat, kutatások. Szóval tett is érte, de ha gerinccel csinálja, sehol se tartana. A többi ilyen esetben is ez szokott lenni a kulcs, ahogy látom. :D

Most van több ingatlana (ebből 3 a főváros legdrágább részein), két felsőkategóriás kocsija, évente 2 hónapot utazgatással töltenek, a gyerek külföldön tanul, nem egy olcsó helyen, és még így is van több milliója, tehát nem aggódik, ha emelik 5 forinttal a benzint.

2011. szept. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
A dezivatőzsdézéshez elég 100eFt is kezdetnek.
2011. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!