Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne kitörni ebből...

Hogyan lehetne kitörni ebből (több infó lent)?

Figyelt kérdés

Folyton szorongok, nincs önbizalmam, nagyon félek a jövőtől és az olyan helyzetektől, ahol emberekkel kell kommunikálnom vagy csinálnom valamit miközben néznek. Nem tudom miért van ez az önbizalomhiány, de az életem minden területén ott van... Pl az utcán szemeznek meg mosolyognak rám a lányok, én kellemetlenül érzem magam, pedig sokan mondják, hogy tetszem nekik meg helyes vagyok, én mégsem tudom elhinni. Abszurd az egész. Suliban folyton csak kinevettek meg megaláztak, nem cigiztem, nem ittam, nem tudtam a menő fiúk közé beilleszkedni. Nagyon szorongok, ha el kell mennem valahova. Úgy érzem mindenki engem bámul, rajtam nevet, holott tudom, hogy semmi fura nincs rajtam. Kicsit nagyképűnek is hathat ez, hogy mégis miért gondolnám, hogy mindenki engem bámul, de higyjétek el nem azért mondom, mert olyan nagy számnak tartanám magam. Régen suliban ha valamiről vitatkoztunk, az érveimre annyi volt a válasz, hogy "ne pofázz vissza", így vitatkozni sem merek senkivel... egyszerűen el szeretném kerülni a verbális és fizikai konfliktusokat, és emiatt olyan nyápicnak érzem magam, nagyon rossz. Állandóan aggódom valamin; nincs barátnőm - mikor lesz?, ha lesz akkor meddig? Előre rettegek, hogy majd valami baj éri meg ilyenek. Mindenen görcsölök. Tudom, hogy hinnem és bíznom kéne magamban, meg pozitívan gondolkodni, de úgy érzem eddig minden ilyen próbálkozásomat elnyomta a negatív énem.


20 éves fiú vagyok.


2011. aug. 3. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Viccen kívül, menj pszichiáterhez. Komolyan. Ő tényleg tud segíteni.

Egyébként nem olyan nehéz ebből kitörni, én is átéltem már ezt. És túl is vagyok rajta.

Szerintem kérj orvosi segítséget mindenképpen. Nem szégyen az.

Sok sikert & kitartást!

20/L

2011. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez? Nem elég a pszichológus? Amúgy azt is kínosnak érezném, hogy egy idegen végighallgatja ezt, úgy meg végképp, hogy csak pénzért csinálja. Nincs valami jó önfejlesztő módszer vagy ilyesmi?
2011. aug. 3. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég rossz dolog, nekem is volt egy hosszabb ilyen időszakom, de nekem segítettek.

[link] - menj fel erre az oldalra, itt tudnak neked segíteni, tanácsot adni. Ingyenes :)

Remélem segítettem:)

16/L

2011. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezzel pszichológushoz jártam, meg pszichodráma csoportba, de őszintén szólva nem sokat segített. Pszichiátert nem javaslom, én nem hiszek a bogyók erejében. De ezzel mindenképpen szakemberhez kell fordulni, így élni nem lehet.

17l

2011. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kicsit későn írom a választ, ezért bocsi. Az az igazság, hogy se a pszichológus, se a pszichiáter nem tud rajtad segíteni hosszútávon (saját tapasztalat), és ha rendbe is jössz, könnyen visszaeshetsz. Magadban tisztázd a dolgokat, mert csakis tőled függ, hogy hogyan viszonyulsz másokhoz. A bunkókkal meg akik beszóltak neked, velük ne foglalkozz! Amúgy azóta változott a helyzet?
2011. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!