Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség a testvérek között?

Figyelt kérdés
Én egy 21 éves fiú vagyok, húgom 5 éves és úgy érzem, nem tudom testvéremnek tekinteni. Aranyos, meg minden, de a másik húgommal, aki 17 éves, sokkal jobb a kapcsolatom, illetve őt érzem a testvéremnek. Nem otthon élek, de mikor hazamegyek, olyan mintha a szomszéd gyereke lenne. Ráadásul nem is hasonlít rám, ő szőke, mi húgommal barnák vagyunk, neki a szeme is kék. Néha, mikor hazamegyek, azt sem tudja hirtelen, hogy ki vagyok. Kissé rosszul érzem magam emiatt, tudom, hogy nem szabadna ilyeneket éreznem vele kapcsolatban, hiszen egy kisgyerekről van szó. Mégis, ha arról van szó, hogy megkérdezik, hány tesóm van, rögtön azt mondom, hogy egy 17 éves húgom. Első kérdésem az lenne, hogy szerintetek emiatt rossz ember vagyok? Másik az, hogy ez a dolog amiatt lehet, hogy hatalmas köztünk a korkülönbség? Más is van ilyen helyzetben?
2011. febr. 11. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 1 és 6 év közötti korkülönbség az még okés.
2011. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.Mivel nem vagy otthon, így nem is fogsz annyira kötődni hozzá.Ha mindig együtt lennétek, az más helyzet.

(morbid, de a te gyereked is lehetne...)

2011. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A nagy korkülönbség miatt van, és ez normális. Ha nagyobb lesz, már könnyebb lesz hozzá viszonyulni, könnyebb lesz a szituáció. Ettől nem vagy rossz ember. Azért ha megkérdezik, hány tesód van, kettőt lenne ildomos mondani.

Mi a bátyámmal 6 év korkülönbséggel a legjobb haverok vagyunk. Minél nagyobb a korkülönbség, annál később alakul ki megértő, "baráti" viszony a tesók közt, hiszen ehhez mindkettőnek el kell érnie bizonyos érettséget.


25/N

2011. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
2-3 év az átlag magyarországon nálunk 4
2011. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ocsem es koztem 10 ev van. Sokkal kozelebb all hozzam, mint a hugom, aki csak ket evvel fiatalabb nalam.
2011. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen normális, amit érzel. Hiszen nincs is annyi közös élményetek, emléketek, mint az idősebb húgoddal. Nem vagy rossz ember! Ha idősebb lesz, többet tudsz majd vele kezdeni, ne aggódj.
2011. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Sajnos nem érzek rá késztetést, hogy változtassak a hozzáállásomon és ez nem túl jó. Ha belegondolok abba, hogy mondjuk 6-7 év múlva lesz gyerekem, akkor is ő még csak 12 év körül lesz. És még akkor sem tudok vele úgy beszélgetni, mint mondjuk a húgommal, aki már felnőtt lesz. Erről nem ő tehet, de úgy érzem, én sem. Mikor megszületett, akkor én személy szerint se nem vártam, se nem elleneztem, közömbös volt, a továbbtanulásommal voltam elfoglalva, meg az életemmel. Miután elköltöztem, alig láttam, nem tudom, hogy miket csinált, mikor kicsi volt. Sajnálom, hogy így alakult, de legalább annak örülök, hogy a húgommal jóban vagyok, sok mindent elmond nekem, együtt megyünk koncertekre, bulizni, és vigyázhatok rá. Igazából majd az idő eldönti, hogy mi lesz. A kisgyerekből sajnos még sokára lesz kamasz, akivel már lehet beszélgetni, nekem viszont addigra már egészen más felfogásom lesz, szemléletem.
2011. febr. 11. 13:38
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Én 18 éves vagyok, húgom 13 múlott.. és teljesen jól megértjük egymást :)

DE ha most születne tesóm.. akkor 18 év különbség lenne.. hát nem tudom :S Szerencsére ilyen nem kerülhet szóba.. de nagyon furcsa lenne nekem :S Nem is szeretnék már testvért..

Szerintem totál érthető hogy neked furcsa a helyzet!:)

2011. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sztem olyan 1 és 4 év között... mert akkor hasonló élményeik vannak, hasonló dolgok érdeklik őket... el tudnak beszélgetni az őket érintő dolgokról, mert mindketten átélték őket-divat, szívzűrök (pl. tudom magamról, hogy most, 21 évesen halálra idegelnek a 11-14 évesek kis szerelmi drámái, amikor a többség még gyerekes, és magukat sem ismerik rendesen, nemhogy az érzéseiket... tudjátok, ez a "2 srác is szeretne járni velem, kit válasszak?"-féle dolgok), sulis dolgok (egy egyetemista meg egy középsulis nehezebben beszél ezekről az élményekről, mint két középsulis pl.), érdeklődési kör, játékok stb.

(az más kérdés, hogy a kis korkülönbség sem garancia, mert öcsémmel teljesen távol állunk egy,mástól, pedig csak 1 évvel fiatalabb, mint én)


Amit meg a te sztoridat illeti, ez természetes, hogy kevésbé kötődsz hozzá... az, hogy beismered, hogy mi a helyzet, és te magad rágódsz ezen, az már egy megbecsülendő dolog.

2011. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 17 vagyok,bátyám 29,de jól megvagyunk:)Ő nagyon gyerekes még bizonyos értelemben,néha még én intem rendre őt:D

Nálunk ez egyáltalán nem probléma:)

17L

2011. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!