Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két baba között?

Figyelt kérdés
pusztán a kíváncsiság kedvéért kérdezem:) és kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye:) 7hónapos lesz a kislányom!
2011. okt. 4. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan,hogy ideális!:) Illetve van, de az mindenkinek más.

Nálunk a viszonylag nagyobb vált. Nem bántam meg. A nagy 4 volt,amikor jött a kicsi. Bár nem tudom milyen,ha kisebb a különbség, nekem így nagyon jó volt. A nagy már sok mindent tudott egyedül csinálni, nem kellett rá akkora figyelmet fordítani, sőt segített ellátni a tesót.

Köztem és a bátyám között 5 év volt. Anyu azt mondta,hogy így volt neki jó, ezért is csináltam én is így.

De szerepet játszott az is,hogy szeretem a munkám és egy kicsit vissza akartam menni dolgozni. Én nem bírtam volna évekig otthon maradni!

2011. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs recept. Szerintem mindenfajta korkülönbségnek vannak előnyei is meg hátrányai is, külön a gyerek és külön a szülők szemszögéből nézve is.


A másik kérdés meg, hogy amit az ember elképzel, hogy majd jó lesz, az tényleg úgy sül-e el, ahogy elképzelte (mert hogy pl. a babák neme sem teljesen mindegy szerintem a testvérek viszonylatában).


A harmadik kérdés, hogy sikerül-e tervezetten a dolog (mert hogy van, hogy becsúszik egy baba, és van, hogy már nagyon várják, mégsem jön...)


És végül a szülők életkora is beleszólhat ebbe. (Pl ha szeretnének kistestvért, akkor már nem várhatnak vele évekig...)


Nálunk két év van az első kettő között (két kislány, már szuperül eljátszanak együtt), és a harmadik szűk három évre fog érkezni. Mi így terveztük, eddig tetszik. :o)

2011. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy ideális, illetve bármi lehet az.


Nekem a nagyobb korkülönbség a jó. Testvérem és köztem 9 év van, és agyon jól kijöttünk, tudtunk együtt játszani és nem voltak konfliktusaink. Gondolom ez nevelés kérdése, és személyiség függő is persze. 9 évet mondjuk nem fogok várni, max. 4-5 évet.

Magamból kiindulva nem szeretnék rögtön kistesót, én nem akarom egyben letudni, bár ebszolút megértem, ha valaki ezt választja. Mindkettőnek megvannak az előnyei. Én hátrányokról nem írok, felesleges.

Csak te tudod, hogy mit szeretnél: hamar még egy babát, vagy várni még egy ideig.

2011. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Én a két évet tartom jónak,de ízlések és pofonok:)
2011. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
4-5 év vagy több, kis korkülönsbég maximálisan kilőva
2011. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

előz

hugaim és köztem 5 év van, párom és öcsc között szinén, gyerekeim között meg 9

több a pozítív oldala, mint a negatív

Második meg ne azét szüljön az meber, hogy az 1-2 évvel nagyobnak legyen játszótársa,egyben le lehessen tudni gyerekvállalást, ne kelljen 5-6 évig dolgozni....

2011. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi:) azért úgylátom egyformán gondolkodunk:)
2011. okt. 4. 13:52
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Másfél- két év. Nálunk 22 hónap. Tény hogy húzós két kicsivel itthon de most is így csinálnám. 1 ès majdnem 3 évesek.
2011. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém 7 évvel fiatalabb nálam! Nagyon jó testvérek voltunk mindig, és mindig imádtuk egymást. A mai napig is, pedig már ő is nagykorú! :)

Én nem mondom, hogy 7 évet várni fogok, de mindenképp visszamegyek dolgozni a két gyerkőc között. Talán 4-5 évet mondanék én is.

Én a kis korkülönbségtől szerintem falnak mennék... :) És sajna az a tapasztalatom a közelemben, hogy ahol kis különbség van, ott annál több gond van a két gyerekkel. Féltékenység, a gyerekek nem hogy együtt játszanának, egymást gyepálják, a két kicsi három felé szalad... Szóval ez is megerősít abban, hogy inkább nagyobb különbséget tervezzünk!

De természetesen ízlések és pofonok, kinek mi jön be!

2011. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

13:43

vagyok

Nem azért szülök, hogy "letudjam", én is mondhatnám, hogy Te meg "kényelmes" vagy, pedig nem gondolom ezt.

Nekünk így jó.

Egyébként nekem egy 4 évvel idősebb nővérem van, és nem tudtunk már jól együtt játszani, négy év már nagyon sok ehhez. Szerintem jó, ha a testvérek nem játszanak.


(Azt már csak zárójelben írom, hogy eléggé szeretek dolgozni, mert nem munkám, hanem hivatásom van, és a gyerekek mellett is csinálom...)

2011. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!