Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes Anyukák! Mekkora...

Többgyermekes Anyukák! Mekkora a korkülönbség gyermekeitek között? Milyen neműek? Hogyan reagált a nagyobbik, amikor megérkezett a kistestvér? Van ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


4 gyermekem van.

1 és 2. közt 2 év 9 hónap van.A nagy rosszul viselte a tesó érkezését.Hihetetlen féltékeny természetű.Mára már jobb a helyzet.

2. és 3. közt 8 és fél év.Semmi gond nem volt.

3. és 4. közt 2 és fél év.Különösebb gond nélkül vettük eddig az akadályokat ,bár a féltékenység még ezután jön szerintem (11 hós a kicsi).

2011. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Mind fiú.

Első voltam.

2011. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A két lány között 23 hónap.a második lány és a fiú között 25 hónap van.

Kétéves korukban már mind önállóan játszott,nem igényelték,hogy állandóan mellettük legyek.

Már a terhességem alatt sokat beszéltünk a ki tesóról,így ők is várták. Amikor megszületett a kisebb,akkor a nagyobbat is bevontam a kicsi körüli "segítésbe". Megszokták,hogy ha a kicsi alszik,akkor csendesen játsszanak. Nem voltak féltékenyek egymásra. Igaz,hogy a picivel soha nem hagytam egyedül őket felügyelet nélkül.

Probléma inkább akkor volt néha,amikor a kisebb is nagyobb lett,és elvette a játékait. Ilyenkor mindig "rendet" kellett tennem közöttük.

2011. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

3gyerekem van. Az első lány,a másik kettő fiúk.

1-2között 4év.

2-3között 5év.

1-3között 9év.

2011. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben jön a 3. A két "nagy" közt 2 év és 3 hónap különbség van (ennyi lesz a 2. és 3. közt is)

A nagyobb nagyon jól viselte a kistesó érkezését! Amikor már nagyobb volt a pocim,akkor kezdtem neki magyarázni,hogy "anya hasában egy baba van" Amikor már a vége fele voltunk,akkor elmondtam neki-többször-hogy "ha kibújik anya hasából a baba,akkor anya nem lesz itthon,apa és papa lesznek itthon. Majd anya a babával fog haza jönni,és ő is itt lesz velünk,itt alszik majd a kiságyban" Amikor megjöttünk a kórházból,akkor a "nagy" ölébe fektettem a hugát,így ismerkedtek meg. Ekkor már a "nagy" szoba tiszta volt,így amikor pl pelenkáztam a kicsit,akkor mindig elmondtam,hogy "Ő még kicsi,nem olyan ügyes mint te,ő még nem tud szólni,ha pisilni kakálni kelln,neki még kell a pelenka. Majd ha nagyobb lesz,akkor ő is olyan ügyes lesz,mint te." Állandóan magyaráztam a "nagynak",hogy azért eszik ciciből a kicsi,mert neki még nincs foga,ő még nem ehet kenyeret. A "nagy" egy időben megtette a kis megállapítását: neki nincs foga,neki csak szája van! :-D Nagyon helyes volt!


Nekem ideális korkülönbségnek ez a 2 év jött be! Egy neműeknél meg pláne hasznos! közel egy érdeklődési körük van,jól eljátszanak együtt... Egyszerűen élmény nekem a 2 lány! :-D


Üdv:4 és 2 éves lányok anyukája

2011. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
11 és 8 éves lányok, nem volt semmi gond mikor megszületett a tesó. És most van egy 13 hós kisfiam és imádják a nővérkék. :-)
2011. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ideális korkülönbség szerintem minden családban más. Ez sok mindentől függ.


Nálunk az első 2000 februárjában, a második 2003 júliusában született. Mindkettő lány. A nagy egyáltalán nem volt féltékeny, soha nem éreztem. Később már voltak persze irigykedések, a mai napig tudnak veszekedni, de azért elég jól elvannak.


2008-ban született a harmadik babám, a második akkor 5 éves volt és borzasztó féltékeny hónapokig. Azóta már elmúlt:)

2011. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

3 fiú, 9 év + 1,5 év a korkülönbség, mindenki jól viselte a "szaporulatot" :D

nálunk bejött a nagy és a kis korkülönbség is...

2011. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Az enyémek közt csak 2perc van...:D és imádják egymást...:D
2011. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagy 21 honapos fiu, a kicsi 3 hetes kislany. Egyenlore nem latok semmit rajta (marmint a nagyon), mert itt vannak a ferjem elozo kapcsolatabol szuletett nagy gyerekek (9 es 15 evesek), a fiuval tobbnyire ok mokaznak. Majd kiderul, ha penteken hazamennek es ujra sokat lesz velem, hogy mit szol. :-)
2011. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!