Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék önállóbb lenni?

Hogy tudnék önállóbb lenni?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy nagyon szüleim hatása alatt vagyok. Igaz itthon lakok még. De azt ne is mondjátok, hogy költözzek el, mert azt most nem tudom megoldani. Sajnos részben én vagyok a hibás, mert nincsennek barátaim és valakivel muszáj megbeszélnem a dolgokat és anyának mondom el. Ti nagyon kevés dolgot beszéltek meg a szülőkkel? Van olyan, hogy arcpakolást készítek magamnak és azt hallgatom, hogy majd emiatt, hogy fogok kinézni később meg ilyesmi. Persze nem foglalkozok vele megcsinálom meg van saját elhatározásom nem hagyom, hogy nagyon rám szálljanak. De szerintetek mivel, hogy tudnám elérni, hogy ne szóljanak bele minden dolgomba? Nemrég múltam 25 éves.
2011. febr. 11. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Határozott fellépéssel. Valamint azzal, ha úgy alakítod az életed, hogy látják, hogy haladsz előre. Például náluk laksz, de gyűjtesz a saját házadra. Vagy náluk laksz, nincs munkád, de közben autodidakta tanulsz.

Így látják azt, hogy képes vagy hosszú távra előre tekinteni, és ezt idővel értékelik.

2011. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azzal, ha leulsz, es szepen nyugodtan azt mondod, anyu apu, nagyon szeretlek benneteket, 25 eves vagyok, felnott ember, sajat keresettel, stb, nem fuggok tolletek, szivesen veszem a velemenyeteket, de ez az en eletem, ha hibazok az az en saram, es legyetek szivesek nem belepofazi egyfolytaba


ha normalisak elgondolkodnak rajta es leesik nekik

persze duzzogni fognak, meg kiabalni, hogy ok csak jot akarnak neked, sot a legjobbat, de ez ezzel jar


en nyuszi voltam nem mertem bevallalni sokaig, mert hogy szegeny anyukam kiabalni fog

jo sokara vallatam be (26) de minel tobbet varsz annal rosszabb

2011. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy a szüleidnél élsz, attól még élhetnél önálló életet.Egyszer próbálj meg anyukáddal arról beszélgetni, hogy felnőtt vagy, nem vagy buta, nagy barátságban és szeretetben élhetnétek egymás mellett,csak rátelepedni nem kell anyának a gyerekére, a gyerek se az anyára! Ha valamit kritizál rajtad, akkor mondd, hogy a te dolgod. Se óvodás, se gyengeelméjű nem vagy.

Nem kell veszekedni, indulatoskodni. Ha ezt nyugodtan elmondod, közben át is ölelheted anya vállát, ebből harag nem lehet. Okos érvekkel és nyugalommal mindent elérhetsz.

2011. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!