Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te nem végeztél főiskolát,...

Ha te nem végeztél főiskolát, egyetemet (csak középiskolát), akkor választanál olyan párt, akinek van felsőfokú végzettsége?

Figyelt kérdés

Ráadásul az egész család a felső kategóriába tartozik, magas beosztásokkal. Egy ilyen kapcsolatnak milyen "kimenetele" lehet? Szerintetek van esély így is egy hosszú, boldog kapcsolatra házassággal, gyerekekkel?


Szerintetek mennyire fontos, hogy a gazdagabb, a jómódúbb emberke hasonló párt találjon, illetve a "szegény" a "szegényebbel" jobban jár-e?


A véleményetekre vagyok kíváncsi...


2011. febr. 11. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az igaz szerelem mindent letud győzni!!! Persze akarni kell.
2011. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Én szegény lány vagyok, de igaz egyetemre járok amit elég nehezen, de csinálom. Volt már kapcsolatom gazdag fiúval akinek az egész családja orvosból állt. A véleményem az, hogy ez csak a fiútól függ. Valamelyiket zavarja, hogy a lány családja esetleg nem abban a körben mozog mint az ő családja. Ilyenkor lehetnek problémák.
2011. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
hát az anyagi helyzet meg a diploma között nincs összefüggés... Őszintén szólva több gazdag diploma-nélkülit ismerek, mint ahány diplomást. Sőt, ami azt illeti, akit ismerek, diplomások, mind vmi ótvar melót csinál (bolti eladó, bizonsági őr), mert nem tudtak elhelyezkedni, annyira túlképzés van a diplomás szakmák 90%ából.
2011. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Hát, szerintem itt is azért vannak szélsőségek. Megmondom őszintén, hogy szerintem egy takarítónő ne jöjjön össze egy mikrobiológussal,mert később problémák lehetnek belőle. De szerintem egy érettségis, üzletvezetőből vagy hasonló olyan szakmából, amivel nem keres lényegesen kevesebbet a másiknál, nem lehet gond. De viszont már az egy kicsit feszélyezne engem, hogy az egész családja ilyen "jómódú", szóval.....egy kicsit az járna az eszemben, hogy mi van, ha azt hiszik, hogy csak a pénze miatt vagyok vele...

De ebben egyébként a nemek is fontosak, bár szerintem mindkét esetben elég abszurd. Legalábbis, ha nő vagy, akkor majdhogynem borítékolható, hogy a rosszindulatú emberek (akikből marha sok van...., azt fogják rólad terjeszteni, hogy az "eltartott"... ha meg férfi, akkor azért piszkálnak, mert a mai világban még mindig nincs teljesen elfogadva, ha a nő egy kicsit többet keres a férfinál...

2011. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Ne legyél anyagelvű :)
2011. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Én éppen most fejeztem be az egyetemet, páromnak és szüleinek "csak" egy érettségije van, de alapítottak egy olyan vállalatot, ami mára gigantikussá fejlődött.


Szülőkkel volt csak egy kis probléma, nehezen fogadtak el (anyuka a mai napig nem kedvel szerintem), de 8 éve együtt vagyunk párommal, nyáron házasodunk.

Nagy társadalmi különbség van köztünk, de bármi áthidalható -szerintem :)

2011. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőtök hozzáállása fontos. Az övé, hogy nem legyen emiatt lekezelő, és ha a családja esetleg az, akkor melletted álljon ki. Te pedig legyél büszke arra, ami vagy! Nekem sincs felsőfokú végzettségem, és pénzem se sok, de büszke vagyok arra, hogy a szakmámban nagyon jó vagyok, imádom a kopott farmerjeimet, és a vagány 25 éves Golfomat. :) A kérdésedre válaszolva, igen, választanék ilyen párt, de csak akkor, ha egyenrangú félnek tekint!
2011. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Az én családom szegényebb a párométól.

A párom anyujának van diplomája(védőnőként dolgozik).

Rengeteg földjük van,míg az én családom egyszerű család.

Együtt vagyunk több mint 4 éve.

Néha kellemetlenül érzem magam ezek miatt.Mert nem érzem,hogy teljesen elfogadnak a szülők ezek miatt.

És h miért érzem:mert nem beszélgetnek velem,4 éve járok hozzájuk és nem tudtam még velük leülni egy normálisat beszélgetni.Nem érzem hogy érdekelném őket.

A fiúknak biztos nem engem képzeltek el.

Most tartunk ott h szeretnénk összeköltözni,az ő szüleinek nem lenne gond még 1 ház megvétele sem,de az én szüleimnek igen.

Ez rossz nagyon!Kellemetlen!De azt soha nem fogom hagyni h a szüleim hitelt vegyenek fel,és életük végéig törlesszék.

A párom azt mondta a házról ők gondoskodnak...de a szüleimről tudom h másban mindenben segítenek,ha pénz dolgában nem tudnak.

22/L

2011. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Foiskolat vegeztem. A volt parom nyolc altalanost. Nyolc even at eltunk egyutt, es csak azert nem lett csaladunk, mert o nyolc ev utan sem volt kesz az elkotelezodesre en pedig nem szerettem volna tovabb varni. Mindvegig oszinten szerettem es ma is nagy szeretettel gondolok ra. Tisztalelku, oszinte ember, tokeletes peldaja annak, hogy NEM A PAPIR MERI AZ EMBERT, hanem a viselkedese.
2011. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

A papír nem garancia semmire. A vőlegényemnek diplomája nincsen, viszont olvasott, művelt, nagyon sok minden érdekli, színházba járunk, meg kiállításokra stb. Így tökéletesen megfelel nekem. Ehhez képest volt már olyan végzős mérnök hallgató pasim, aki csak a csillagokháborújáról meg jedikről volt hajlandó értekezni, úgy gondolta, hogy ő szuperhős, életében egy könyvet nem olvasott el, ha elmentünk volna hangversenyre akkor tuti ott alszik el, és neki a nyári szórakozás is abból állt, hogy elmegyünk fesztiválra és leisszuk magunkat. Ojééé!


Az anyagi helyzet különbség meg ott lehet problémás, ahol az egyik hozzá szokott a jó hoz, a mélyebbről jövő meg mindig mindenhez úgy áll hozzá, hogy nekünk erre nincs, nekünk erre nem lesz, nincs is igénye semmire stb.


Nyilván a képzettség ad egy kis fogalmat arról, hogy milyen emberről van szó, de nem garantált, hogy a diplomás egy sokoldalú szuper társaság lesz, mint ahogy az sem, hogy a szakmunkás olyan egyszerű mint egy facsavar.

2011. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!