Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te nem végeztél főiskolát,...

Ha te nem végeztél főiskolát, egyetemet (csak középiskolát), akkor választanál olyan párt, akinek van felsőfokú végzettsége?

Figyelt kérdés

Ráadásul az egész család a felső kategóriába tartozik, magas beosztásokkal. Egy ilyen kapcsolatnak milyen "kimenetele" lehet? Szerintetek van esély így is egy hosszú, boldog kapcsolatra házassággal, gyerekekkel?


Szerintetek mennyire fontos, hogy a gazdagabb, a jómódúbb emberke hasonló párt találjon, illetve a "szegény" a "szegényebbel" jobban jár-e?


A véleményetekre vagyok kíváncsi...


2011. febr. 11. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
A kapcsolat minősége attól függ, hogy a két fél mennyire van egy szellemi szinten. Ezalatt értsd azt, hogy mennyire tudnak beszélgetni egymással a felek, mennyire nyitottak.
2011. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Azért elég vegyesnek tűnik.

Vagyis rossz érzések adódnak ebből a helyzetből és azzal szembe kell nézni, hogy ezt le kell győzni és megemészteni.

Véleményem szerint sokkal egyszerűbbnek tűnik egy kapcsolat, ha hasonló társadalmi rétegből talál magának valakit az ember. A pár lehet, hogy elvan, de a szülők hozzáállása talán évekig megkeseríti a közös életet.


Én már régóta (26 éve) élek házasságban, mindketten szegény családból származunk. Nekem középiskolai végzettség, férjemnek szakmunkás. Nekünk ebből nem volt gondunk.


Most a fiam jövőjéről gondolkodom...

2011. febr. 11. 20:54
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

Én művelt és gazdag családból származom nekem még sincsen több egy érettséginél és szakmánál. (Családi feketebárány is vagyok miatta.) Igaz, elkezdtem most egy diplomát de ott fogom hagyni az intézményt mert nem tetszik amít művelnek. A szakmával nincsen bajom, majd valószínüleg folytatom máshol. Aztán vagy befejezem vagy nem. Nem a diplomáért hanem tudásért csinálom.

Azért írtam le mert én ezek alapján tudok válaszolni.

A papír része: Nagyon de nem érdekelne hány diplomája van. Kúlturális szempontból nem okozna problémát a számomra. Azon túl pedig: na és?

Anyagi szempontból már gázosabb: A mi családunkba nehéz bekerűlni. Sok probléma volt már belőle, amikor egy egy új jelölt felbukkant.

Engem meg nem érdekelne mennyi pénze van. Ha pénzről lenne szó csupán az érdekelne, hogyan viszonyul hozzá, mit tud róla, és hogyan tudja kezelni, és hajlandó e tanulni róla. Ami még szintén érdekelne, milyen vagyoni terve vannak vagy lehetnek a jövőben. Értsd: Ha valaki csak egy lakást és nyugodt családot akar a másik pedig tiz lakást és x összegű fizetést, státuszt stb. akkor nagyon széthúzó erő tud lenni amiért közösen vagy esetleg nem közösen élnek/dolgoznak egy célért. Amiért annyira eltérőek a céljaik.

Részemről jelenleg úgy érzem egy lakást választanék és nem akarnék pénzt hajszolni.

Amúgy általánosságban véve: Hason szőrüt a hason szőrüvel. Elég nagy galibákat okozott már amikor a különbözőek összekeveredtek. Erre a magyar történelemben is lehet jó példákat találni.

Persze vannak kivételek.


24/F

2011. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Persze. Ez nem bizonyítja, hogy sokkal intelligensebbek.
2011. febr. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én végeztem egyetemet,a páromnak főiskolai végzettsége van. Én nagyon szegény családból jövök, az ő szüleinek viszont több száz milliójuk (ha nem milliárdjuk) van. Ehhez képest nagyon kedvesek velem, viszont engem iszonyúan zavar ez a kettősség, és az bánt leginkább, hogy csomó mindent azért nem tudunk együtt csinálni, mert nekem nincs rá pénzem, tőle pedig még ennyi év után sem fogadom el a meghívást (kivételes eseteket kivéve mint pl. szülinap), az én részemet szeretem én állni.
2011. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!