Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit vertek a szülei...

Ha valakit vertek a szülei gyermekkorában, és meglehetősen szigorúan fogtak, akkor az a valaki felnőttként mért bánik ugyanigy a saját gyerekével? Nem pont az ellenkezőjének kellene lennie?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
De. Logikusan pont az ellenkezőjének kéne lennie. Csakhogy 100 emberből 95 garantáltan nem gondolkodik. És még az az 5 is nehezen emlékszik vissza a gyerekkorára kellő pontossággal, és hajlamos rá, hogy a gyereke dolgait infantilis hülyeségnek bélyegezze, és büntesse - pedig ha emlékezne, tudná, milyen szar volt ugyanazért kapnia az apjától...
2011. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem teljesen igaz igy,ne általánosits.:)

A férjemmel sajna igy bántak,de nem ismerek nála türelmesebb apát.Sosem ütné meg vagy szidná le a fiunkat.

2011. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha valaki ebbe nő fel ez lesz neki a természetes nem is tudna másként bánni a gyerekkel mert ezt tanulta.
2011. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben nőttem fel és bár még nincs gyerekem biztos vagyok benne ha lesz soha nem fogom megütni pont azért,hogy ne legyenek ki az idegei úgy mint az enyém.Sokszor van,hogy ismerősnek van gyereke,nem tud mit kezdeni vele,nem tudja kezelni az adott szituációkat,és rám meg hallgat a gyerek.Sokan nem tudják hogy kell a gyerekekkel bánni.Vagy gügyögnek mintha hülye lenne a kölök,vagy terrorizálják.
2011. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Emberfüggő. Apám alkesz volt, nővéremmel együtt élből elutasítjuk a piát, spórolunk, míg bátyám pedig iszik és ezerrel költ. Pedig ugyanazt éltük át.
2011. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz! Sok embert ismerek,akit vertek a szülei,de ő nem veri a gyerekeit! Viszont könnyen válik agresszív szülővé az,akit otthon nem fegyelmeztek,mert nem tudja elviselni,ha valami nem az ő akarata szerint történik.

Verés alatt természetesen az állandó,sűrű bántalmazást értem.

Az nem verés,ha egy-egy fenékre verést vagy kézreütést kap a gyerek,ha már nem hallgat a szép szóra.

2011. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
SAjnos igaz, hogy az emberek nagy része a gyerekkori viselkedési mintákat nem tudja levetni. Még fiatalon viszonylag jó, változtatni akar, törekszik más lenni, de ahogy halad az idő egyre inkább az otthoni minták szerint tesz mindent. Ez ellen a tudatosság használ valamit. Hogy tudjuk róla, hogy ez így szokott lenni, és beszéljük magaunkkal NAP MINT NAP, hogy nem fogom ugyanazt tenni. Figyeljük meg a mondatainkat (jé!, tényleg anyám ugyanezt szokta mondani, jé , tényleg ugyanígy a kezemre vert stb. Vagy így is: "anyám erre azt mondaná..... és mit hallok, ugyanazok a szavak jönnek ki a számon. És abban a pillanatban, mikor észrevesszük, változtassuk meg a mondatot, vagy a mozdulatot.
2011. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

anyám heti 5x tuti elvert. mindig azt mondta "azt kívánom, hogy olyan hülye gyereked legyed legyen mint amilyen te vagy"

én meg mindig azt mondtam, hogy úgy legyen, persze jól elvert ezért is. megfogadtam ha lesz egy gyerekem, soha nem fogok kezet emelni rá


és tessék, van egy gyerekem és soha nem ütöm meg!!! bármit is tesz, NEM TUDNÁM megütni!!!


férjemmel jól megtaláltuk egymást, őt is rendszeresen verték gyerek korában, ő se tudna kezet emelni a fiunkra.


azért nem mindenki olyan mint a szülei!

2011. febr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!