Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valentin nap? Vélemény?

Valentin nap? Vélemény?

Figyelt kérdés
Van olyan aki nem az ajandék miatt hanem maga a nap miatt szereti?? nem unjátok a felhajtást? Nem is a szerelemről szól hanem hogy minél több pénzt dobjanak ki az emberek mindenfle baromságra. Nem is értékes cuccra, hanem olyanra, amit bármikor meglehet venni, és értelmetlen ajándék. Mit gondoltok róla?
2011. febr. 13. 17:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok!

Én ugyanúgy szeretem a barátnőmet az év 364 napján.

De én nem arra az ajándékra megyek,ami "húdedrága",hanem ami szívből jön.Például most ezeket veszem a picimnek:szóval nagyon szereti az idézeteket,és vettem egy kiskönyvet,amiben idézetek vannak a szerelemről/szeretről.Vettem neki egy szál rózsát,és egy plüss figurát.Nektek lányoknak hogy tetszene ez valentin napi ajándéknak?:) 17/F

2011. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is akkor értelmetlen és buta ünnep a Valentin nap, ha csak azt látjátok benne, amit a reklámok adnak. Abban a formájában én is elutasítom. De olvassátok el, hogy maga a "Valentin nap" nem egy teljesen új, kitalált ünnep, bár a pontos eredete nem visszavezethető: [link]
2011. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%

20 éves vagyok, anyám elvárja a páromtól, hogy lepjen én meg nem.

Nekem idén nagyon rossz lesz a valentin napom, barátommal meg lehet nem is beszélek majd mert annyi időnk nem lesz..vagyis inkább nekem..:D

Hétvégét együtt töltöttük nekem ezek a napok jelentik a boldogságot mikor velem van, nem a hülye valentin nap

2011. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Én szeretem a valentin napot. Mindenkinek azt jelenti, amit ki szeretne hozni belőle.

Ilyen meg olyan anyagias ünnep? Senki sem mondta hogy kötelező ajándékot venni.

Viszont egy jó alkalom arra, hogy az ember egy kicsit különlegesnek érezze a napot, közelebb érezze magát a párjához.

Mi sem veszünk ajándékot, de megtartjuk az ünnepet azzal hogy többet bújunk egymáshoz, elmegyünk sétálni, nézelődni, együtt vagyunk. Többet mint az év többi napján, pedig együtt élünk.

Esetleg egy soron kívüli masszírozás vagy valami meglepetés az ágyban szerintem mindenkinek belefér.

2011. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
Virágárus ünnep.
2011. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%
Számomra semleges, úgymond. Mikor nem volt párom, nem hozott lázba, de rossz kedvem se volt tőle, mint ahogy sokaknak. Most van párom, nem ajándékozunk, elmegyünk vacsorázni (de ezt néha különösebb ünnep nélkül is megtesszük), az év többi napján is szeretjük egymást, ennél többet nem jelent a számunkra. 17/L
2011. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem szeretem magát az ünnepet, de nincs különösebb bajom vele. Nekem ugyan olyan nap, mint a többi. :)
2011. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Azt hiszem, az amerikaiaktól vettük át ezt a flancolást. Szerintem hülyeség az egész úgy, ahogy van, bár, ha jobban magamba nézek, akkor meglehet savanyú a szőlő, valami rossz csillagzat alatt születhettem, ugyanis mindig egyedül voltam Valentin napkor, amikor az osztálytársaim és a barátaim meg úgy általában mindenki plüssmacikért, kulcstartókért, piros szív alakú párnákért meg mit tudom én milyen hülyeségekért rohangáltak. Azóta persze felnőttem, és tudom, hogy mi is lenne igazán a lényeg, a helyzetem még mindig ugyanaz, most sincs senkim, de ez már nem kimondottam Valentin napkor fáj, hanem mindig, amikor éppen senkim sincs.
2011. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

pontosan. a virágárusok nagy kaszálós ünnepei közé tartozik, ugyanúgy ahogy az anyák napja, a nőnap, a halottak napja.

a valentin napot iszonyat giccesnek tartom, mert felhajtást csinálnak belőle. ugyanígy a nőnap. az meg egy szoci ünnep.

2011. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Semmi bajom ezzel az ünneppel,ahogy a többivel sem.Szeretem az ünnepeket,mert kicsit kiszakít a hétköznapokból.Az nem érv,hogy átvett ünnep,ezért utálni kell.Az anyák napja is átvett ünnep,ráadásul szintén az USA-ból,csak éppen ez az 1900-as évek elején történt,jó régen ahhoz,hogy ne foglalkozzunk az eredetével.

A katolikus vallásban Szent Bálint a jegyespárok védőszentje és február 14-e a napja.Az sem igaz,hogy nem nemzetközi ünnep,mivel szinte minden kontinensen ünneplik.Európában pl. Németországban,Angliában,Lengyelországban,de keleten is ismerik pl. Japánban

Nem tudok egy olyan ünnepet utálni,ami a szerelemről szól.Nem azt jelenti,hogy csak akkor,azon az egy napon kell szeretni a másikat.Ezt szerintem egy épeszű ember sem gondolja így,hanem ez egy olyan különleges alkalom lehet,amikor megemlékezhetünk arról,hogy van párunk,hogy boldogok vagyunk.A karácsonyra is divat fújjolni,hogy milyen anyagias lett.Szerintem csak annak,aki így éli meg.Nem kötelező egyik ünnepre sem ajándékot adni.Az ajándéknak csak akkor van értelme,ha örömet akarunk vele szerezni és nem letudni.

A Valentin nap számomra ugyanilyen.Nem azért van,hogy legyen min idegeskedni,ha valaki elfelejti vagy nincs pénze semmit venni.

Az üzleti oldalát pedig nem kell figyelembe venni,ha valaki nem akarja.A reklámok így is körbe vesznek minket.Az árusok minden vackot kitalálnak a profit érdekében,hisz ebből élnek.De nekünk kell bírkák módjára mindig mindennek megfelelni.Aki nem a külsőségek miatt tartja az ünnepeket,az talán érzi is,hogy miről is szólnak valójában.

A halottak napját is meg szokták lovagolni a virágárusok.Akkor valahogy soha nem morog senki,hogy márpedig én nem viszek virágot a szerettem sírjára,mert nem fogom gazdagítani a virágárust.Akkor Valentin napon miért kell köpködni arra,aki vesz egy szál vörösrózsát és odaadja annak,akit szeret.

Szeretni mindig kell,de gondolom,akit hétköznap nem szeretnek,annak Valentin napon sincs kinyalva a feneke és gondolom annak a párkapcsolatnak az ideje is meg van számlálva.

2011. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!