Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes döntés...

Mi lenne a helyes döntés elköltözés-ügyben édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Régóta próbálom anyut puhítgatni, hogy legyen lazább az elköltözésemmel kapcsolatban, de sajnos nem igazán megy. Ő egy eléggé konzervatív és szigorú anya... és ebből kezd nagyon elegem lenni. Tizenvalahány éve (mióta apu elköltözött) anyuval ketten élünk egy kertes családi házban és mivel én egyetemre járok, ő tart el kettőnket. ez elég nehezen megy, épphgoy kijövünk hóvégére a magas rezsivel.

Fél éven belül szeretnék már elköltözni, viszont ennek legnagyobb akadálya anyu és a ház. egyrészt ugye biztos vagyok benne, hogy szörnyen érezné magát egyedül ebben a "nagy" házban; másrészt ahányszor megemlítem a témát, és hozzáteszem, tán el kéne ezt adnia és kisebbe költöznie, hisztérikussá válik és elkezd hirtelen nagyon ragaszkodni a házhoz.

Többször mesélte, hogy álmaiban ő úgy képzeli el, hogy majd a férjemmel ideköltözhetek és itt nevelhetjük a gyerekeinket, viszont ott van mindig az utalás is, hogy ő viszont itt marad eközben. *kiráz a hideg* anyámmal mi nem tudunk együtt élni:S nagyon szeretnék már elköltözni innen, mert folyton veszekszünk.

Szóval: úgy tűnik, a háztól nem akar megválni (jajj nem a pénz kell belőle, ne gondoljatok erre), viszont nem szeretném őt egyedül hagyni egy ekkora területen (95nm), de már naaagyon szeretnék önálló lenni végre, akit nem akar egy merev valaki irányítgatni.

Mit csináljak?

Köszönöm a seegítésget

22/L


2011. febr. 15. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Most komolyan... Értelmes felnőtt emberek és nem ez az első ilyen kérdés.

Ha hisztérikus lesz, akkor a hisztérikája mellett mondod el neki, hogy te nem itt szeretnél élni, tehát választhat:

a: elköltözöl, ő itt marad, egyedül fenntartja, takaritja, stb.

b: elköltözöl, ő eladja, keres kisebbet.

Más választási lehetősége nincs, neked tök mindegy, hogy melyiket választja, de te attól még nem itt fogsz élni, felnőtt vagy, önálló életet FOGSZ kialakitani magadnak és a (majdani) szerelmednek. És nem, nem szeretnél VEL együtt élni, mikor családod lesz. És ez 1000%.

Aztán ennyi, szépen magára hagyod gondolkozi.

Aztán meg fél év múlva szépen elköltözöl. Siránkozni fog, nem foglalkozol vele.

Hidd el: túléli, se belehalni, se belebetegedni ne fog, de hát nem akar egyedül élni. De ezt NEM a te dolgod megoldani helyette, mert nem neked kell a TÁRSÁVÁ válnod azért, hogy ne kelljen egyedül élnie. Ezt vésd az agyadba.

Valószinűleg azért, hogy érzelmileg zsarolhasson, marad egy darabig a házban, hátha visszatérsz, majd egy idő után rájön, hogy már nem költözöl többé vissza és eladja, vesz egy kisebbet.

IGy ezzel a témával kár is cseszegetni, mert úgyis csak akkor fog kisebbet keresni, mikor tutira látja, hogy nélküled kell élnie tovább.

Mondjuk ez az élet rendje, csak ő kicsit jobban szereti és sajnálja magát a várható egyedüllét miatt, mint amennyire téged szeret, ezért képes lenne elvárni, hogy örökké ott élj mellette, csak hogy NEKI jó legyen.

Köszönöm szépen az ilyen önző szeretetet, pláne a saját anyámtól...

2011. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress kapcsolatot:mutasd be neki,beszéljetek a tervetekről,mit szól hozzá?Majdcsak kibújik a szög a zsákból!Lehet hogy nagyon fájdalmas lesz!De előbb-utóbb úgyis kiderül.
2011. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
örülj neki, hogy van hol laknod...anyád tart el téged is, mi a francból költöznél külön?
2011. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg jogod van elköltözni, de ha anyukád tart el és tanittat, akkor ne legyél meglepödve, ha miután elmentél, nem fog téged pénzelni.


HA meg tudod oldani a további tanulásodat meg a megélhetésedet (lakbér, kaja, rezsi), akkor költözz nyugodtan, HA viszont nem, akkor nincs sok választásod.

Ugyanis anyukádnak igy is elég sok kiadás a házra a rezsi, a te ellátásod meg az egyetem, emellett még egy háztartást fizetni lehetetlen.

Az meg, hogy ragaszkodik a házhoz: ha eddig ott élt sok-sok éve, akkor ott van otthon, nem nagyon hiszem, hogy máshol jól érezné magát. Ezen kivül az ingatlanokat elég nehéz JÓL eladni, igy jóformán semmit nem kapna érte, illetve nem maradna pénze belöle. Egy kisebb (pl. 2 szobás) ház nem kerül sokkal kevesebbe, mint egy 4 szobás, ha csak egy részét használják.

Azt viszont jobb, ha elmondod neki, hogy családosan nem vele akarsz élni - ezt idövel meg fogja érteni.

2011. febr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kriszti83 ***** válasza:
63%
Anyudnak jó lenne egy párkapcsolat, akkor talán könnyebben elengedne, a házat sem kellene eladni.
2011. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb. ez volt, miután elment apa, hazaköltöztem anyához, hogy ne legyen egyedül. Két év alatt viszont rájöttem, hogy nem tudunk marakodás nélkül együtt élni. Akkoriban párom sem volt, így anya gond nélkül élvezhette, hogy mindig a rendelkezésére állok (anyagilag, érzelmileg). Azt tudni kell, hogy én akkor már évek óta dolgoztam, volt megtakarításom. Anya abból a szempontból rendes volt, hogy amit csak lehetett, kifizetett (reszi, kaja), cserében viszont a nagy kiadásokat (lakásfelújítás) nekem kellett állni. Amíg nem volt senkim, mindig azt mondta, hogy ne maradjak egyedül, mert az nem jó. Bezzeg, mikor megismerkedtem a (ma már) férjemmel, rögtön jöttek a kifogások, hogy miért is ne legyen párom (nem illik hozzám, túlzottan hallgatok rá, a pasik mégsem olyan jó partnerek a mindennapi életben, mint egy anya). Érdekes, hogy nem "anyagilag" voltak problémái, nem a pénzem kellett volna neki, hanem az, hogy legyen otthon valaki, akin uralkodhat. Nagyon, rettenetesen nehezen emésztette meg, hogy elköltöztem otthonról. Nagyon sokat veszekedett, vádaskodott, szidott engem és a páromat is, hogy ő milyen egyedül van, milyen magányos, senki nem segít neki (amióta elköltöztem, szinte hetente hazamegyünk, amikor anyuka kitalált valami felújítást, mindketten segítettünk fizikailag, kétnaponta hívom, hogy mi van vele - vannak barátnői, jön az unoka stb.).

Kicsit hosszú lett, a lényeg az, hogy nem fogod megúszni a veszekedést, ha elköltözöl. Járj hozzá minél gyakrabban, de ne maradj otthon, mert meg fogsz bolondulni. Ő meg majd megnyugszik, kénytelen lesz. Ehhez viszont tényleg az kell, hogy legyen kereseted, mert ő tuti nem fog eltartani, ha elmégy!

2011. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszokat:)

Egy jó része már nekem is eszembe jutott, csak sosem mertem konkrétan megfogalmazni. Teljesen igazatok van, hogy csak érzelmileg akar zsarolni és sajnos sikerül is neki:( Nem rossz kedvvel akarok elköltözni itthonról, de nincs más választásom. (Egyébként érdekesség: testvérem is pár éve úgy költözött el ithtonról, hogy amíg anya dolgozott, összepakolt és elment, mert tudta, hogy ha bejelentené, hatalmas veszekedés lenne és nem engedné:( )


A pénzől: tény, hogy ő tart el, és ez persze jó. Viszon ezzel a zis együtt jár, hogy uralkodik felettem, egy pisszenésem se lehet, mert jön azzal, hogy egy szavam se lehet, ő dolgozik. A leendő lakásban pedig először nagyrészt a párom fizetéséből oldanánk meg a kiadásokat, viszont jövő hónaptól igen nagy valószínűséggel én is dolgozni fogok egyetem mellett, amikor csak lesz időm:)


Rettentő kemény menet lesz. Én fejben mondjuk a második világháborúhoz tudnám hasonlítani.... előre félek, de a tanácsaitokat megfogadom:)

2011. febr. 17. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
A tesvéred példáját kövesd...
2011. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!