Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit? Fél éve a...

Tehetek valamit? Fél éve a bíróság megállapította, hogy 15%gyerektartást kell a volt férjemnek fizetnie. Ezt hogy tudom én ellenőrizni, hogy tényleg annyit fizet-e? A bérpapírját kértem mutassa meg erre a válasza az volt, hogy ő azt eldobja.

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ott érdeklődj, ahol dolgozik, de miért nem tiltatod le a munkabéréből te?
2011. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
kérd a bírósági letiltást és akkor valóban annyit kapsz, amennyi jár.
2011. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Így van! Kérj bírósági letiltást!
2011. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

A bírósági letiltással azért vigyázz, mert akkor ő meg esetleg azt fogja követelni, hogy minden 2. hétvégén nála legyen a gyerek, ami nem feltétlen jó (bár a törvény ezt határozza meg).

Én anyám anno ezért (is) nem adott be ilyet.

2011. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság sok helyen egyik részét a fizetésnek kézbe adják.

A hivatalos részét le lehet vonatni. A nem hivatalos meg becsületen múlik.

2011. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A százalékos megállapítás mellett nem született döntés egy minimum összegről? pl. 15 % de minimum 20 ezer?

20:58-as, hogy jön össze a gyt és a láthatás? A gyereknek joga van az apjával lenni, én anya vagyok, de így gondolom! Nem kéne a két dolgot egy lapon emlegetni...

2011. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Úgy jön össze, hogyha az anya érvényesíteni akarja ezt a jogát, akkor esetleg az apa azt.

Nem minden esetben jó az a gyereknek, ha az apjával van, erről többet nem is írnék. Nem kívánom senkinek, hogy megtapasztalja miért.

2011. febr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az általa fizetett összeg nem a rendes fizetésének 15 %-a? Életszerűtlenül keveset fizet?
2011. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!