Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megítéli a bíróság az emelt...

Megítéli a bíróság az emelt összegű gyerektartást?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Tartósan beteg gyereket nevelek, aki időközben nagykorú lett. Egyetemre megy szeptemberben. A volt férjem nem akarta fizetni a gyerektartást, bepereltem. 6 hónapra visszamenőleg megkaptam a pénzt, és azóta vonják tőle a nyugdíjából. A nyugdíj mellett van munkája is, de abból nem vonattam eddig a gyerektartást, bár a válásunkkor kimondták, hogy a mindenkori összes jövedelmének 20 %-át le kell vonni ezen a jogcímen. Azért nem kértem eddig (3 évig), mert kaptuk a családi pótlékot is, és nekem is volt munkahelyem, elég volt a pénzünk. Most viszont megszűnik a családi és nekem már 1 éve nincs munkám. Ha beadom a bíróságra, akkor szerintetek megítélik abból is a 20 %-ot, mert a válási papírban az van. A volt férjemnek nincs más gyereke, aki után fizetnie kell, anyagilag jól áll.
2010. ápr. 21. 12:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
nem kell megítélni semmit, csak a jelenlegit betartatni
2010. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ha akarod még vissza menőleg is hiszen ez áll a válási papirban viszont minnél hamarabb tedd ezt mert csak addig jár mig a gyermeked tanul!
2010. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Hát szerintem gonosz dolog, főleg hogy jár neked a családi, mivel beteg a gyereked.

Nem kell lehurogni, nekem is jár, pedig egyetemsita vagyok, csak én nem igénylem.

U.a. az eljárás mint eddig, csak az egyetemtől kér egy igazolást félévenként, hogy ott tanul.

Vagy kéri a saját jogán, asszem úgy még többet is kap.

2010. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj, kedves utolsó, ha jár neked még a családi, akkor hülye vagy, hogy nem kéred
2010. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Olvasd el figyelmesen, azt írtam, hogy már nem fog járni a családi pótlék, júniusban kapom utoljára, mert egyetem alatt nem jár, a MÁK-nál mondták. S ugyan már miért lennék gonosz, amikor csak azt kérem, amit a bíróság már 4 évvel ezelőtt egyszer megítélt? A gyerekünket nem egyedül vállaltam anno.
2010. ápr. 21. 12:21
 6/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hülye. Szimplán elegem van a dokimból akinek a szájába kell rágni minden alkalommal, hogy töltse ki a MÁKos papírt, de ő nem nem akarja, mert törvénytelen és ő még ilyet nem látott. Azért mert hozzá a 60 és a halál közöttiek járnak és a nyugdíjas szelvényükhöz nem kell ilyet kitölteni, attól még nekem aláírhatná.

Amugy meg kapok szoctámot, ami több mint a családi, és ezt legalább minden évben kapom, anélkül, hogy idegroncs válna belőlem, mire kierőszakolok egy aláírást.

2010. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul 3 évig nem is kértem a volt férjemtől. A gyerekemnek pedig gyógyíthatatlan betegsége van (ez az egy lányom van) és a közgyógy igazolványunk is lejár májusban. A havi gyógyszeradag kb. 20 ezer forintba kerül. Nekem pedig nincs munkám.
2010. ápr. 21. 12:22
 8/26 anonim ***** válasza:
12:17 : Egyetem mellett már nem is jár családi... Ne mondj hülyeségeket.
2010. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a MÁk azt mondja, nekik nem érdekük az, hogy pénzed legyen.

Amugy meg kérjen a gyermeked szoctámot, ha beteg, jár neki.

Anyu is kapott utánam az egyetem óta (igaz, nem emeltet, hanem 1000 ft.-ot)

És kap akkor a gyermeked cs.pótlékot ha: A tanácsok munkájáról statisztikát kell vezetni. A minden hónapban kiállított statisztikai lapon szerepe, hogy a vizsgált időszakban az adott tanács mennyi új ügyet kapott, mennyi befejezése volt és hány ügy maradt még folyamatban, majd ezt az összes tanácsi vonatkozásában összesíteni kell.

Tehát ismét egy igazolást kell hozzá.

2010. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Bocsánat, közben bírósági tételt másolok.

ezt akartam:

az a tizennyolc évesnél idősebb személy, aki tizennyolcadik életévének a betöltése előtt munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, illetve legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, és ez az állapot egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll.

2010. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!